Skocz do zawartości


RODO w HAKP

duży problem z accordem


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:13, 18.10.2009

Witam
Mam spory problem z moim accordem 2.0vtec 1999r. otóż:
- podczas jazdy zapalila sie zielona kontrolka z kluczykiem i auto zgasło, czasami gasnie również przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, drugi problem:
-mam problem zodpaleniem silnika gdy jest ciepły(na zimnym nie ma tego problemu) czasami próbuje po 10 razy go odpalić, silnik na chwile łapie i gaśnie. Wiem tylko tyle że na 100% jest do wymiany rozrusznik co słychać przy odpalaniu, zawory były ustawiane był podłaczany pod komputer ktory nie pokazal zadnych blędów
Z góry dziękuje za jakieś wskazówki szkoda moich nerwów gdy mi auto gaśnie na skrzyżowaniu i nie moge go odpalić :/

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:26, 18.10.2009

- pierwsza rzecz to immobilajzer, raczej sprawa elektryczna
- druga może być powiązana

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:57, 18.10.2009

na moim kluczyku widnieje napis valeo, wiec juz byl wymieniany kiedys immo lub sam klucz dorabiany, dodam ze czasami nie zaswiecaja sie zadne kontrolki po przekreceniu kluczyka, jestem w tej zlej sytuacji ze nie mam drugiego kluczyka i nie moge sprawdzic czy to wina kluczyka czy czytnika immo, czy moze kostka stacyjki ?, co robic ????????

#4 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:51, 18.10.2009

jeśli było ok, to najwyżej mogło coś się wytrzeć i nie styka, pewnie nie rozbierałeś stacyjki, pod kątem luźnych kabelków, styków itp, sam kluczyk możesz dorobić za .. hm poniżej 100zł i przełożyć do niego immo z obecnego klucza

z zapalaniem na ciepłym
http://www.accordklu...ight=przeka¼nik

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#5 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:17, 18.10.2009

podczas jazdy zapalila sie zielona kontrolka z kluczykiem i auto zgasło,


Z tego co opisałeś to tylko i wyłącznie wina immo, kostka stacyjki włącza zapłon, jeżeli świeci Ci się "zielony kluczyk" to nie kostka, ja jak zmieniałem kostkę to kluczyk mógł leżeć na przednim fotelu i immo działał i samą kostką mogłem odpalić autko.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#6 GlinuÅ›

GlinuÅ›
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:24, 18.10.2009

samą kostką mogłem odpalić autko.

Siwy :shock: nic nie mówiłeś o swoich dodatkowych zainteresowaniach-odpalanie aut bez kluczyka :mrgreen:

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:30, 18.10.2009

na moim kluczyku widnieje napis valeo, wiec juz byl wymieniany kiedyÅ› immo lub sam klucz dorabiany,

moje dwa kluczyki maja napis valeo - to chyba w naszych hondach tak jest:))
ja obstawiam imo

#8 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 19:33, 18.10.2009

Moje to też Valeo.Wina immo w kluczyku.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:19, 18.10.2009

mozliwe ze wina jest w immo w kluczyku, mam pytanie do Jarka bo widze ze z moich okolic jestes , nie wiesz gdzie moglbym dorobic nowy kluczyk z kodowaniem immo ? (oprocz ASO rzeczjasna ;) ) jutro wymienie rozrusznik, czytalem tez w ktoryms temacie ze przekaznik pompy moze miec rowniez wplyw na problem z odpaleniem cieplego silnika, sprawdze tez kostke stacyjki bo czasami nie pokazuja sie zadne kontrolki.
jak jest dobrze to jest dobrze a jak problemy to odrazu jest ich 100 .

#10 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:42, 18.10.2009

dario111, dorobić kluczyk możesz wszędzie, mało tego, surowy kluczyk Honda EOM z ASO to ~120zł, ale z tego, co wiem, są problemy z kodowaniem, w Aso to chyba koszt 150zł, naturalnie grawerować polecam gdzieś indziej (taniej)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:28, 18.10.2009

no wlasnie chodzi mi o kodowanie, malo ludzi sie tym zajmuje zawodowo,

#12 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:47, 18.10.2009

ja z kolei słyszałem, że "jakoś się nie daje"

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#13 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:53, 18.10.2009

mozliwe ze wina jest w immo w kluczyku, mam pytanie do Jarka bo widze ze z moich okolic jestes , nie wiesz gdzie moglbym dorobic nowy kluczyk z kodowaniem immo ? (oprocz ASO rzeczjasna ;) ) jutro wymienie rozrusznik, czytalem tez w ktoryms temacie ze przekaznik pompy moze miec rowniez wplyw na problem z odpaleniem cieplego silnika, sprawdze tez kostke stacyjki bo czasami nie pokazuja sie zadne kontrolki.
jak jest dobrze to jest dobrze a jak problemy to odrazu jest ich 100 .


zapytaj u Sikory na wylocie w strone Krakowa - serwis samochodów japońskich, moze cos poradzą

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:57, 18.10.2009

oczywiscie ze sie da nie tylko Aso to robi, to nie jest kosmiczna technologia, aczkolwiek nie wielu sie tym zajmuje, niestety. spotkalem sie z aukcja na allegro : immo stacyjka komputer zamki uzywane za 300 zl ale znowoz by byly problemy z komputerem, ale zostane przy dorobieniu kluczyka, jutro bede myslal jak to po taniosci zrobic

[ Dodano: 2009-10-18, 23:00 ]
heh Jarek wlasnie sie tam wybieram jutro, bylem tam w piatek ale nie doszlismy do wszystkich przyczyn problemow, zobaczymy co bedzie jutro, spokojnej nocy zycze. ;-)

[ Dodano: 2009-10-19, 13:23 ]
rozrusznik wymieniony ale nic to nie pomoglo, problemy dalej sa, dzisiaj przy 160 zgasl mi silnik, zauwazylem ze zielona kontrolka zaswiecila sie dopiero po wylaczeniu silnika, obroty nie wariowaly zgasl w jednej chwili, jaka przyczyna? nie wie nawet mechanik specjalista od japonczykow, wymienie kostke stacyjki bo nie zawsze sie zapalaja kontrolki a kluczyk mozna wyjac nawet jak juz silnik pracuje.

[ Dodano: 2009-10-19, 13:30 ]
podobno mozna wymontowac immobilizer, wtedy nie bylo by problemu np dorobic kluczyk

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:59, 21.10.2009

a to nie będzie związane z akcją serwisową na kostkę z przewodami przy stacyjce?
była na to kampania, mój Accord '99 też pod to podlegał i wymienili mi za free po tym jak go przywiozłem z Francji
Ci co mieli problemy to w ten sposób opisywali - gasło auto bez powodu i nie chciało później zapalić

sprawdzałeś w ASO po numerze VIN czy twój accord miał tę kostkę wymienioną?




IPB Skin By Virteq