Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Podgrzewanie foteli

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
55 odpowiedzi w tym temacie

#31 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:18, 16.12.2009

koleha "shaft" chyba zapadł w zimowy sen :mrgreen:
a teraz jak nigdy by sie przydały grzane siedzenia :-P

#32 bouli76

bouli76
  • Forumowicz
  • 150 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:31, 16.12.2009

A ja mam takie pytanie:

Czy to normalne ze jak wlacze podgrzewanie siedzenia i nie siedze na nim to nie grzeje??

Odpalilem silnik wlaczylem ogrzewanie w samochodzie, wlaczylem podgrzewanie siedzen (kier i pas - na high) i poszedlem czyscic szyby bo lekko zamarzly jak skonczylem w samochodzie bylo nawet cieplo ale siedzenia nadal byly zimne - dopiero jak siadlem to po niedlugim czasie poczulem ze robia sie cieple - a siedzenie pasazera bylo nadal zimne dopiero jak moj kumpel siadl na nim to po chwili zaczelo grzac.

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:11, 17.12.2009

he muszę sprawdzić :shock:

#34 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:37, 17.12.2009

grzeją, tylko nie dociskasz zadkiem, chodzi o to, że maty są oddalone, na samym dole, bo nie są takie elastyczne i mogą się połamać, trzeba docisnąć wtedy się ciepełko przebija - IMO

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#35 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:25, 17.12.2009

Grzeją na 100 % fakt dość długo się nagrzewają i nie trzeba przyciskać "zadkiem"-sprawdzałem.

#36 bouli76

bouli76
  • Forumowicz
  • 150 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 17.12.2009

Mnie sie wlasnie wydaje ze one grzeja caly czas ale tak pisze ToMala dopiero jak sei siadze to dociska skore do maty i wtedy czuc cieplo.
Jak poloze delikatnie reka na macie to jest zomna ale jak ja docine to po chwili czuje cieplo wiec pewno chodzi o ta przesrzen miedzy mata a skora na siedzeniu.

#37 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:17, 18.12.2009

U mnie na na bank nie działa podgrzewanie. Dziś rano zaraz po odpaleniu auta właczyłem grzanie siedzień i po przejechaniu 30 km strasznie tylek mi zmarzl :-P

#38 nikor11

nikor11
  • Forumowicz
  • 62 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:12, 18.12.2009

Pozostaje Ci zakupienie foteli od jakiegoś anglika i przekładka mat, osobiście przekładałem do swojego fotela bo też się mata przepaliła.
Sprawdź najpierw miernikiem maty na kostce i czy przekaźnik działa

#39 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:40, 20.12.2009

Mam takie pytanie co do samodzielnego montażu mat w samochodzie bez mat. Czy to wystarczy taka zwykła mata która przeznaczona jest do zakładania na fotel z podłączeniem do zapalniczki? Czy musi być specjalna do montażu pod tapicerką? Czy taka mata będzie dobrze grzała przez skórę fotela?

#40 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 09:39, 20.12.2009

lobuz52, przecierasz szlaki, nikt na forum czegoś takiego nie robił więc i odpowiedzi będą znikome.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#41 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:50, 20.12.2009

lobuz52, pytałem kiedyś znajomego, on m.in. takie rzeczy zakłada ludziom w lusterka siedzenia itp, maty na zapalniczkę różnią się tym, że są już z pianką itp, te w siedzenia są "gołe", reszta to to samo, guzików masz pełno na allegro. Ja się zastanawiam nad założeniem tego na tył ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#42 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 21.12.2009

lobuz52, przecierasz szlaki, nikt na forum czegoś takiego nie robił więc i odpowiedzi będą znikome.

E... A ja myślałem, że to temat o tym i szlaki już są przetarte :cry: To wszyscy po prostu wymieniacie maty uszkodzone... Właśnie tak się zastanawiałem czy da się taką matę wstawić w fotel, w którym wcześniej maty nie było.

Ja się zastanawiam nad założeniem tego na tył

To chyba Ty przeterzesz te szlaki :mrgreen:

#43 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:52, 16.08.2010

To ja się podepnę do tematu. Dzisiaj jechaliśmy z kumplem w deszczu, troszkę przemoczeni i grzanie na klimatroniku miałem ustawione na 28st. Zaznaczam, że w samochodzie nie mam przycisków do ogrzewania siedzeń. Siedzenia są welurowe. Po 15 minutach jazdy poczułem, ze ciepło w zadek się robi i kumpel tez potwierdził. Macałem ręką i faktycznie jakby coś grzało. Nie często zdarza mi się jeździć z ustawioną tak wysoką temperaturą, i nigdy nie zwracałem na to uwagi, a w Finlandii miałem po prostu kawałek cienkiej karimaty pod tyłek. Czy jest to możliwe, żeby były zamontowane maty bez przycisków przy lewarku zintegrowane z ogrzewaniem wnętrza ?? Czy to efekt pianki w fotelu, która działa jak karimata i daje wrażenie ciepła ?

#44 bartoszwrc

bartoszwrc
  • Forumowicz
  • 593 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:55, 16.08.2010

Moze i rzeczywiscie na rynki polnocne takie patenty stosowano. swoja droga spoko, jesli dziala to tylko przy ustawieniu klimatronika na mocne grzanie!

:shock:...jak dla mnie fura No.1 na UK

To szelma jest ------> http://www.accordklu...i-dirty-diesel/

www.typeaccord.co.uk


#45 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:21, 16.08.2010

tam jest kanał powietrzny od ogrzewania, pod fotelem

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





IPB Skin By Virteq