Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Podgrzewanie foteli

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
55 odpowiedzi w tym temacie

#16 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:52, 04.10.2009

Shaft mozesz napisać czy cieżko wymienić te maty grzewcze?
U mnie też siedzenia nie grzeja . Nie byłem jeszcze u elektryka aby sprawdzić co jest nie tak, ale też podejzrewam padnięte maty :-/

#17 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:46, 05.10.2009

"seat heater relay" - przekaźnik mat grzejnych siedzeń.


Czyli wystarczy coś takiego:
http://allegro.pl/it...0_40a_0825.html

plus maty, przełącznik i grzejemy?
Ten przekaźnik chyba wystarczy, że będzie na 20A bo tyle ma bezpiecznik od mat ale rozumiem, że może być więcej?

Też jestem ciekawy którą matę wymieniałeś i czy było ciężko. Na rysunkach montażowych jest mnóstwo stalowych klipsów które trzymają tapicerkę. Boję się, że jak je poodpinam to będę miał trudności z zapięciem ich tak jak fabryka to zrobiła i pokrowiec będzie się zwijał albo marszczył. Największe obawy mam o siedzisko bo tam przez środek przechodzi przeszycie które jest zaczepione gdzieś głęboko w gąbce. A te maty mają długość 48cm więc muszą jakoś przejść przez to przeszycie. Nie wiem jak to jest w oryginale. Może ktoś to widział?

dzięki
Michał

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:37, 06.10.2009

W orginale maty były ciut mniejsze ale to w niczym nie przeszkadza. Maty wymienia się banalnie prosto. Mi to zajęło 30 min spokojnej roboty nie liczac odkręcenia i przykręcenia fotela. Ze spinkami nie ma większego problemu trzeba je po prostu mocniej szarpnąć. Najlepiej użyć płaskoszczypek i wkrętaka. Przy ich zapinaniu też nie ma problemu. Nic się nie marszczy i wystarczy dobrze opiąć material na gąbkę, co prawda ja mam skóre ale raczej różnicy nie bedzie bo wszystko fajnie się ściąga i przy zakładaniu pasuje(W końcu Honda no nie :mrgreen: )
Kolega tafun pyta się o przekaźnik więc z racji tego że jestem elektrykiem podpowiem że skoro zabezpieczenie ma 20A to nie znaczy że przekażnik też musi być taki. Zawsze ciut większy będzie lepszy chociażby z racji trwałości styków. Ten z allegro bedzie na pewno dobry.

pablo.see napisał: "Prawdopodobnie maty same ograniczają temperaturę (zmienia się rezystancja)"

Zgadza się drut oporowy w macie liniowo zmniejsza swoją rezystancje wraz ze wzrostem temperatury.

Uff ale sie rozpisałem :-P Mam nadzieje że trochę pomogłem koledzy :?: W razie jakichkolwiek pytań z chęcią odpowiem chociaż myśle że wszystko powinno byc już jasne. Pozdro dla wszystkich

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:53, 07.10.2009

Mam pytanie do posiadaczy podgrzewanych foteli:
zauważyłem jadąc z żoną jako pasażer :) że siedzenie pasażera ma też podgrzewane dolną część pleców tz. krzyż u kierowcy podgrzewa tylko półżyta
CZY TO NORMALNE??
Pozdrawiam

#20 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:24, 08.10.2009

W orginale maty były ciut mniejsze ale to w niczym nie przeszkadza.


Dzięki za wszystkie porady! Mam jeszcze kilka pytań do praktyka.
Wymieniałeś matę w siedzisku czy w oparciu?
Bo jak sprawdziłem to w oparciu jest miejsce na całą matę ale w siedzisku na samym środku jest duże przeszycie, które złapane jest głęboko w tej gąbce spinkami.
Nie zaglądałem tam jeszcze ale wg rysunków może to być kłopot bo mata ma długość prawie całego siedziska. I co się będzie działo w miejscu przeszycia?

Tak czy siak maty już kupione :-P , czekam na paczkę.
A i jeszcze jedna rzecz. Jaki przekrój powinny mieć kable łączące skrzynkę, przycisk i maty? Ja niestety nie mam oryginalnej instalacji (pod fotelem znalazłem tylko kable od airbagów) i będę musiał ciągnąć wszystko od nowa. I skąd je poprowadzić. Najbardziej to chciałbym tak jak w oryginale, żeby oryginalne bezpiecznik chronił to co powinien. Czy wtedy musiałbym lecieć z kablami od bezpieczników koło schowka pasażera?

dzięki
Michał

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:44, 08.10.2009

też mam pytanie do kolegi który wymieniał maty
nie działa mi na lędźwie u kierowcy czy muszę wykręcać całe siedzenie żeby wymienić tą mate?? dam rade samemu to zrobić?
Pozdrawiam

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:25, 08.10.2009

Ja wymieniałem w siedzisku. Przeszycie jest faktycznie głębokie ale w niczym nie przeszkadzało, bynajmniej u mnie. Co do kabli to jutro sprawdze jaki przekrój mają orginał i sprawdzę jeszcze rzeczywisty pobór prądu. Z elektrycznego punktu widzenia przewód 1,5mm² wytrzymuje 16A przy obciązeniu długotrwałym wiec powinien być wystarczający ale jeszcze to sprawdzę. Co do zasilania foteli to raczej cięko powiedzieć ale przeważnie każdy samochód ma przygotowaną instalacjię pod bogatsza wersję. Ja orginalnie też nie miałem podgrzewanych foteli ale poprzedni właściciel je założył i instalacja wygląda jak orginał. Co do wymiany lędźwi to tak i tak trzeba wykręcić cały fotel bo bez tego się nie da. A tak na marginesie kolegom którzy będą wymieniać maty radzę zaopatrzeć się jeszcze w zestaw kluczy typu torx. Bez tego ani rusz :-P Zyczę powodzenia. Ja zamówłem maty jeszcze na tył i jak będę je zakładał to postaram się zrobić jakąś ciekawą fotorelację:)

#23 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:10, 09.10.2009

W orginale maty były ciut mniejsze ale to w niczym nie przeszkadza.


Dzięki za wszystkie porady! Mam jeszcze kilka pytań do praktyka.
Wymieniałeś matę w siedzisku czy w oparciu?
Bo jak sprawdziłem to w oparciu jest miejsce na całą matę ale w siedzisku na samym środku jest duże przeszycie, które złapane jest głęboko w tej gąbce spinkami.
Nie zaglądałem tam jeszcze ale wg rysunków może to być kłopot bo mata ma długość prawie całego siedziska. I co się będzie działo w miejscu przeszycia?

Tak czy siak maty już kupione :-P , czekam na paczkę.
A i jeszcze jedna rzecz. Jaki przekrój powinny mieć kable łączące skrzynkę, przycisk i maty? Ja niestety nie mam oryginalnej instalacji (pod fotelem znalazłem tylko kable od airbagów) i będę musiał ciągnąć wszystko od nowa. I skąd je poprowadzić. Najbardziej to chciałbym tak jak w oryginale, żeby oryginalne bezpiecznik chronił to co powinien. Czy wtedy musiałbym lecieć z kablami od bezpieczników koło schowka pasażera?

dzięki
Michał


Ja nie mialem ni elektrycznej regulacji ani grzanych foteli. Wymieniaja na wnetrze skorzane poprowadzilem cala instalacje wlasnie od tablicy bezpiecznikow kolo schowka pasazera.
"+" wzialem wlasnie z zasilania tej tablicy a masa z przykrecenia fotela ;-)
Bezpieczniki ulokowalem w oddzielnych oprawkach zaraz bezposrednio przy tej tablicy ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#24 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 10.10.2009

u mnie pod fotelem sytuacja wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I to jest podłączenie airbagów w fotelu. Chyba, że w tej czarnej opasce są jeszcze inne kabelki. Ale wątpię w to. Jak kiedyś montowałem klimę w civicu to było wszystko, cała instalacja zakończona wtyczkami itd. A tu chyba przyoszczędzili.

No nic. Dzisiaj jadę po przycisk a na maty wciąż czekam. Też się zastanawiałem nad ogrzaniem tylnej kanapy ale zostawię sobie to na deser. Jak zrobię przód i będzie działać to może skuszę się na tył. Może do tego czasu zrobisz fotorelację. :ok

Jak ktoś wie coś o tej średnicy kabelków to będę wdzięczny.
dzięki, pozdro
Michał

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:35, 30.11.2009

Jak myślicie będzie ciężko zrobić sobie podgrzewane albo podgrzewany fotel w mojej Hani mam 2.2 i-ctdi oraz pół-skóry, jak najłatwiej to zrobić jest gdzieś jakieś fotostory z rozbieraniem siedzeń itd ? czy może wystarczy kupić coś takiego
zico

Tylko jak rozebrać zica żeby czegoś nie popsuć.

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:36, 30.11.2009

Nie jest trudno. Mam już zdjęcia do fotorelacji zrobione tylko że ostatnio brak mi czasu na cokolwiek. Postaram się jutro wrzucić.

#27 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:21, 30.11.2009

Ja też czekam z niecierpliwością na fotorelacje :-) Mam walnięte maty grzewcze.

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:24, 01.12.2009

również proszę

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:26, 15.12.2009

również proszę :ok

#30 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:12, 16.12.2009

I jak tam prace idą ??
Czekam na fotki :-P
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




IPB Skin By Virteq