Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Spryskiwacze na szybe

all_gen

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
102 odpowiedzi w tym temacie

#61 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:58, 16.03.2010

Hehe a jednego typa na allegro pytałem o spryski od Jazza i chcial 50zł za uzywane :D

"-po ile ta śrubka?
-po 2zł
-2zł?
-a przepraszam to do Hondy, 20zł"

Niestety taka smutna prawda.

Do zobaczenia na trasie.


#62 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:13, 17.03.2010

no ok, tylko ze ktos pisal ze nowe 40 to nie widze sensu placenia 50 za uzywane;)

#63 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 17.03.2010

no ok, tylko ze ktos pisal ze nowe 40 to nie widze sensu placenia 50 za uzywane;)


40 zł nowe to do C3. Do Jazza nowe to nie wiem ile kosztuja. W każdym razie spryskiwacz jest taką częścią w której raczej nie duzo może się popsuć więc mozna spokojnie kupowac używki :P

#64 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:51, 17.03.2010

na filmik czekam :P:P:P:PP:

w Lublinie kolega sie dowiadywal to po 17 zlotych, tylko nie pamietam czy za jedna czy za komplet.
Drive Or Die

#65 KruczekVU

KruczekVU
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:44, 22.03.2010

Właśnie dzisiaj zakupiłem spryskiwacze od Citroena C3 i w końcu wszystko działa jak należy
Koszy w ASO u mnie to 28 zł :-D
Pozdrawiam wszystkich.Paweł :)

#66 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:16, 07.05.2010

Mi się właśnie jedna dysza w spryskiwaczu sypnęła (a więc mogą się zepsuć - coś tam lekko cieknie od spodu) i leci z niej słabiutki strumień więc mam pretekst ("Kochanie, no przecież jak się jeden wysypał to reszta też zaraz pójdzie, a nie może się przecież lać płyn na silnik więc trzeba cały komplet wymienić :)))) ). Jak będę miał trochę czasu to się wezmę za to i będę montował mgłowe.

Ciężko to się wymienia?

#67 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:30, 07.05.2010

nie wiem dokladnie o ktorej spryskiwacze wam chodzi ale te co mam w accordzie sa duzo lepsze niz takie jak mialem w hyundaiu. te w acc pryskaja tak jakby 2strumieniami i takie trojkaty po 20cm robia na koncu, natomiast te z hyundaia robiły jakby taka mgiełke na cała szybe fajne w miescie bo szyba sie szybko czysciła ale przy predkosciach powyzej 150 juz była porażka albo wszystko lecialo za auto albo robilo piane na szybie i nic nie widzialem;/ moim zdaniem te z accorda sa duzo lepsze no i podstawowa roznica w i30 5l płynu wystarczało na pare dni acc jezdziłem 2 tygodnie na jednym płynie wiec wracam do domu i postanowiłem dolac zeby mi nie brakło i ku mojemu zdziwieniu 1.5l mialem problem wlac

#68 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:25, 16.05.2010

Obiecany filmik - oczywiście na postoju ;) FILMIK

W czasie jazdy z prędkością 50km/h jest nieco niżej. Przy 130 km/h jest to tylko mały trójkącik tuż nad wycieraczką.

Najgorzej jest na postoju gdy wieje mocny boczny wiatr :-P Wtedy prawie nic nie dociera do szyby :eee

Prawda jest jednak taka, że płynu do spryskiwaczy zużywam 3-4 razy mniej niż na zwykłych dyszach. Może leciało mi pod maskę, nie wiem. Teraz jest dużo lepiej.

#69 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 16.05.2010

Filmik nie działa :-(
Dla poprawy jakości spryskiwania proponuję podłożyć podkładki gumowe np. wycięte ze starej dętki. Oczywiście pod przednia częścią spryskiwacza.
Ja tak zrobiłem i pryska super :ok
Zastosowałem również taśmę dwustronnie przylepną do przyklejania listew na karoserii.
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#70 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:54, 16.05.2010

Dla poprawy jakości spryskiwania proponuję podłożyć podkładki gumowe np. wycięte ze starej dętki. Oczywiście pod przednia częścią spryskiwacza.
Ja tak zrobiłem i

Spryskiwacze od Jazza mają dysze regulowane więc nie na potrzeby nic podkładać ;-) Nie trzeba też zmieniać pompy. Dodam że wcześniej na zwyklych dyszach płyn leciał dopiero po chwili a teraz jest od razu i wycieraczką nie pracuje na sucho.

#71 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:26, 16.05.2010

Spryskiwacze od Jazza mają dysze regulowane więc nie na potrzeby nic podkładać ;-) Nie trzeba też zmieniać pompy. Dodam że wcześniej na zwyklych dyszach płyn leciał dopiero po chwili a teraz jest od razu i wycieraczką nie pracuje na sucho.


Jeśli regulowane są ( a myślałem,że od C3) to w czym problem? Jaka przyczyna,że nisko pryskają? Ja zmieniałem i pompkę bo padła i na oryginalnych spryskach ledwo do połowy szyby dolatywało.
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#72 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:16, 16.05.2010

Jeśli regulowane są ( a myślałem,że od C3) to w czym problem?

No czytając uwazniej zobaczysz, że zależy to od prędkości ;) Im większa prędkość tym niżej pryskają. Wynika to z tego, że w Jazzie są umieszczone zaraz w podszybiu i pęd powietrza ładnie rozprowadza mgłę po szybie. W acco sa one na masce i po przeszczepie pęd powietrza "wbija" mgiełkę w szybę. I tak będzie ze wszystkimi :) Zastanawiam się czy nie zamontowac ich w podszybiu a stare umieścić w otworach w masce na ślepo :)

#73 qmax

qmax
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:53, 05.06.2010

Z doświadczenia wiem że dysze od C3 kupione w ASO działają lepiej niż jakiś zamiennik. W Civic'u brata założyliśmy ze 2 lata temu jakieś zamienniki (bo akurat takie miał na sklepie a pracował w serwisie aut francuskich) i okazało się że mają inny kąt natrysku płynu na szybę niż te co ja miałem też w Civic'u. Teraz założyłem do Accorda i jest OK. Więc polecam te z ASO, a cena za komplet 2 lata temu to 28PLN więc myślę że nie podrożały dużo.

#74 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:31, 07.06.2010

Od citroena pracuja idealnie . Żadnych przeróbek . mam to u siebie .

#75 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:05, 09.06.2010

Chciałbym kupić na Allegro spryskiwacze mgłowe do swojej Hondy, ale jedni piszą, że pasują do Accorda VI generacji a inni. że nie pasują. Czy ktoś z Was ma takie "cudo" zamontowane i może się podzielić wrażeniami?
Oto link do aukcji ze spryskiwaczami:
http://moto.allegro...._gwarancja.html




IPB Skin By Virteq