Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Spryskiwacze na szybe

all_gen

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
102 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:49, 10.02.2010

jak ktos by potrzebował podgrzewacz do zbiorniczka to widziałem ze tu maja: :-)
http://www.skylark.p...otShot-70p.html

#32 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:05, 10.02.2010

jak ktos by potrzebował podgrzewacz do zbiorniczka to widziałem ze tu maja: :-)
http://www.skylark.p...otShot-70p.html


To jakiś hardcore :mrgreen: potrzeba grzałka 12V z termostatem żeby płyn miał góra 30-40st max pozatym ciekawe co lepiej się sprawdza podgrzewany płyn czy dysze...
F1

#33 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:08, 10.02.2010

Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem zamontować u siebie te spryskiwacze. Pojechałem do ASO Citroena i je kupiłem za 14,10 zł od sztuki.
Zamontowałem na miejscu, pasują jak ulał w otwory ale na tym koniec zonk :k
Sikają tylko na wycieraczkę, to jakieś 15-20 cm od dyszy, po prostu brakuje im ciśnienia by sikać na szybę. Przy oryginalnych dyszach jest trochę lepiej,ale to i tak anemia, bo powyżej 80km/h to nie dolatuje do szyby :eee
Potrzebna jest mocniejsza pompka, dlatego zamówiłem na Allegro nową. http://www.allegro.p...wacza_nowa.html
Zobaczę co to zmieni, jeśli nic to trzeba będzie przeszczepić jakąś pompkę z innego auta.
Jak tylko przyjdzie pompka i ją zamontuję to dam znać jak działają spryski od C3 i co się zmieniło.
Pozdro

#34 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:57, 11.02.2010

ciekawe co lepiej się sprawdza podgrzewany płyn czy dysze...


To chyba jasne, że podgrzewany płyn. Jak zamarznie w zbiorniku, to nawet podgrzewane dysze nie pomogą.
Miałem podgrzewanie zbiornika płynu w Vectra B (nie pytajcie skąd - nie wiem). Załączało się na podstawie wskazań czujnika zewnętrznej temperatury. Płyn nigdy, nawet przy -20st C, nie zamarzł.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#35 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:06, 11.02.2010

zamarznąć nie zamarznie ale gęstnieje i przy -10 / -15 ze spryskiwacza nie idzie mgiełka tylko strumień :-/ tak naprawdę w zimie może ze 3-4 takie sytuacje miałem chociaż mało teraz jeżdżę.
F1

#36 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 12:31, 11.02.2010

Wracając do tematu. Jak pisałem na początku tematu. Miałem spryskiwacze mgłowe w poprzedniej qpecie i spisywały się rewelacyjnie. Nie było najmniejszego problemu z ciśnieniem (nie wiem czy dodatkowe spryskiwacze reflektorów mają tu.znaczenie), strumień równomiernie zraszał większą część szyby. No i efekt był taki, że było niższe zużycie płynu i wycieraczki mniej się zużywały. Do obecnego samochodu też muszę kupić.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:12, 20.02.2010

no i założyłem :mrgreen: ale do VII to nie jest plug&play tylko mała rzeźba.

Potrzebny będzie na pewno ostry nożyk i super glue.
Najpierw trzeba się pozbyć tego co jest wokół dyszy na plastiku podszybia gdyż te dysze od C3 są większe (szersze). Po wygładzeniu powierzchni trzeba sprawić by dysza była ustawiona pod pewnym kątem gdyż inaczej psika za nisko. Powinna być uniesiona ok 1-2 mm w stosunku do powierzchni plastiku podszybia. Jak już sobie ustawiłem tak żeby psikało na przednią szybę a nie tylną (metodą prób i błędów) wszystko utrwaliłem super glue.

wnioski:
jak pisał kolega pablo.see do 80 km/h zrasza całą szybę powyżej sięga nad wycieraczki ale i tak lepiej niż seryjne.

odpowiedź na pytanie zakładać czy nie pozostawiam Wam. Ja zimą miałem przy nowych wycieraczkach tylko małą część szyby "czystą". teraz nie jest gorzej a przy mniejszych prędkościach dużo lepiej...

#38 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:00, 22.02.2010

spryski allegrowe czy C3?

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#39 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:42, 23.02.2010

jutro odbieram te z C3/xsara i będę się gimnastykował. Zobaczymy ale jak spasują to efekt w porównaniu z tym co mam na oryginalnych jest nieziemski. Żona jeździ C3 i psika jej to zawodowo...


Z C3

#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:38, 23.02.2010

spryski allegrowe czy C3?


C3 ale te z allegro wyglądem są takie same...

po kilku dniach używania stwierdzam, ze warto było :mrgreen:

#41 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:18, 23.02.2010

Czyli nikt nie zakładał tych od jazza?

#42 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:41, 23.02.2010

Ja mam te z allegro i tez jestem zadowolony ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#43 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 01.03.2010

Właśnie skończyłem montować spryski od C3 i wymieniałem też pompkę.
Stara pompka dawała tak słabe ciśnienie,że ledwo dolatywało do połowy szyby (na postoju :yees )
Przy wymianie pompki jest trochę pracy i bez kanału nie da rady, bo trzeba by było kłaść się pod auto.
A tak ściągamy koło lewe i odkręcamy nadkole przy zderzaku i odginamy i widać cały zbiornik. Pompka jest miedzy zbiornikiem, a zderzakiem i po podważeniu śrubokrętem wychodzi spokojnie. Ściągniecie wężyków też nie stanowi problemu. Po założeniu nowej pompki i nalaniu płynu zrobiłem mała próbę i tu :jupi2: radocha, bo płyn ze sprysków przeleciał przez cały samochód. Poskładałem wszystko tak jak należy i wymieniłem spryskiwacze na te z C3 i po próbie :yesyes :yesyes Rewelka! Cała szyba równomiernie spryskana płynem.
Teraz jadąc autkiem to nic innego bym nie robił tylko mył szyby :banan:

#44 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 01.03.2010

zamontowałes orginalną pompkę czy jakąś inną? Gdzie ją kupiłeś? I za ile?
Pytam bo może sam bym wymienił.
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#45 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:37, 01.03.2010

Cała szyba równomiernie spryskana płynem.

Sprawdź przy 120km/h

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq