Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Podgrzewane lusterka


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:54, 29.09.2008

Ja wyciągałem.
Skieruj luterko do samego dołu a nastepnie delikatnie złap od góry i zdecydowanym ruchem lecz z wyczuciem pociągnij do siebie.
Powinno spokojnie wyskoczyć z dwóch ngórnych klipsów.
Dalej już sobie spokojnie poradzisz.
Pozdrawiam.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#17 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:55, 29.09.2008

:ok dzięki

[ Dodano: 2008-09-29, 14:40 ]
no i całą prawdę zobaczyłem - urwana końcówka od maty grzewczej no i grzeje lewe a prawe nie. Nowy wkład w ASO 170,00zł trzeba poszukać gdzieś na aukcjach.

[ Dodano: 2008-09-29, 16:11 ]
dało się naprawić - 20min roboty i lustereczka grzeją.

#18 furia

furia
  • Forumowicz
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:05, 30.09.2008

witam. miesiac temu ktos chcial mi buchnac lusterko od strony pasazera, lecz niestety nie wiedzial ze wklad jet klejony no i je poprostu mi zlamal , i co dalej probowalem oczywiscie samemu wyciagnac wklad, efekt taki urwany zatrzask i kupe nerwow , naszczescie niedaleko mnie mieszka taki magik co zajmuje sie samymi lusterkami i mi pokazal jakt to sie robi krok po kroku , cel wymiana zlamanego wkladu lusterka no to robi sie to tak potrzebna jest nagrzewnica jak by ktos nie wiedzial jest to taka wieksza suszareczka , trzeba nagrzac lusterko jakies 5-10 minut az klej sie uplynni po tym czasie lusterko samo nam praktycznie odchodzi od plastikowego wkladu ale ostrorznie!!! bo do lusterka jest przyklejona mata grzewcza ktora trzyma sie na dwoch cienkich kabelkach ktore maja za zadanie dostarczyc prad do maty grzewczej no to mamy wyciagniete lusterko ale ja jeszcze ulamalem ramke czyli tą obwodke na lusterku i przy zlodziejskim wyrywaniu wypadl precik ktory jest odpowiedzialny za elektryczne sterowanie, akurat u mnie wypadl od sterowania prawo lewo a od gora dol sie jakos uchowal no to tak po odklejeniu lusterka od plastiku odkleil mate od lusterka pózniej ten plastik do ktorego bylo przyklejone lusterko jest bardzo elastyczny tak wiec poprostu go wygiol i wcisnol precik sterojacy prawo lewo , ramka jest przykrecana w kazdym rogu a posrodkach sa klipsy wciskane ja ulamalem gorny tak wiec wziąl magik srobokret krzyżakowy i poluzowal w każdym narozniku srobki po czym wcisnol zlamany klips w swoje miejsce i dokrecil srobki potem dorobil lustro ,chodzi o ksztalt bo ciol z wiekszego formatu no i je poprostu przykleil na klej ktory trzyma mocno przy wysokich temperatorach najpierw mate do lustra a potem calosc do plastiku ktory jest polaczony z elektrycznym sterowaniem tyle . koszt 50zL czas 15min a gdybym samemu dalej probowal wyrwac tą ramke ktora jest niby na zatrzaski to do mojego modelu cale nowe lusterko okolo 1000 zl przynajmniej w moim miescie pozdrawiam tak wiec nagrzewnica i srobokręt a nie sila wyrywania
:B
furia

#19 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 22.11.2008

No ale nadal nie wiem. Jak w mojej Hani włącza się i wyłącza grzanie lusterek. Parę dni temu temp otoczenia trochę się obniżyła. Z ciekawością dotykałem lusterek no i cieplutkie :-D ale ja niczego nie włączałem. Czy to samo może się załączać w związku z niską temp na zewnątrz :?:

#20 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 22:28, 22.11.2008

na 99% załaczenie grzania lusterek odbywa się wraz z załączeniem grzania tylnej szyby.
Jeden włącznik - ten sam.

#21 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:41, 22.11.2008

Na 101% tak nie jest:

Dołączona grafika

#22 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 00:12, 23.11.2008

z tego schematu wynika że grzeję się non stop /po załączeniu stacyjki /- to błąd według mnie.
Byłem przekonany że u mnie włączą się grzanie lusterek przy włączeniu grzania tylnej szyby.
Taką też informację gdzieś na forum przeczytałem, a mogłem sprawdzić w schemacie.
pablo.see - dzięki za oświatę :ok

#23 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:22, 23.11.2008

Ja bym wolał guziczek tylko do grzania lusterek.

Taki jest w Accordzie V gen USDM

Odnośnik do obrazka

Taki guziczek jest również w Accord Coupe kolegi Niko

foto

#24 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:39, 23.11.2008

sprawdziłem - jest tak jak na schemacie zapłon start i lusterka się grzeją - oczywiście dotyczy to mojej hondy.

#25 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:54, 23.11.2008

Jarek ma rację - lusterka grzeją cały czas od momentu włączenia zapłonu :!:
Trochę to dziwne - ale ten typ tak ma :idea:
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#26 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:31, 23.11.2008

Dobra, gdzie mozna kupić taka mate grzewczą? Bo za 2 wklady w ASO 300zł nie dam...

Instalacje elektryczna można łatwo "odtworzyć"... no chyba ze kable juz są poprowadzone... ktoś sprawdzał?

#27 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:52, 23.11.2008

Maty grzewcze dostaniesz na Allego.
Hmm, jeśli chodzi o przewody to chyba zapomnij :eee
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#28 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 09:28, 24.11.2008

Z tym podgrzewaniem trzeba będzie posprawdzać/poeksperymentować jak jest. Wydaje mi się, że to nie za bardzo by było żeby cały czas podgrzewało (Honda by o tym zapomniała ??). Sam też nie sprawdzałem bo byłem przekonany, że włączają się lustra wraz z tylną szybą :-? A może jest tak jak w VW B5 u brata, jak przełącznik którym wybieramy które lustro chcemy ustawiać jest ustawiony na lewe lub prawe lustro to nie grzeje a jak się ustawi w pozycji neutralnej to zaczyna grzać :hmm:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#29 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:16, 24.11.2008

w mojej hance jest tak jak już opisałem - zgodnie ze schematem
"sprawdziłem - jest tak jak na schemacie zapłon start i lusterka się grzeją - oczywiście dotyczy to mojej hondy"
różne wersje ustawienia przycisków regulacji lusterek nie maja wpływu - grzeją jak wściekłe.

#30 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 24.11.2008

:hmm: ja byłbym skory przychylić się do teorii Siwego, lub też własnej: wczoraj sprawdzałem ale nie do końca tj. przycisk Mode (wersja z klimatronikiem) zmieniający nawiew,po kilku kliknięciach pojawia się znaczek coś jakby grzanie szyby, ale grzanie szyb obu już jest na oddzielnych klawiszach. Także stawiam na to.
Ps to trochę śmieszne, że tyle osób się głowi nad taką mała bzdurą ale jakże ważną :mrgreen:




IPB Skin By Virteq