Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

mokra podsufitka,przeciekający reling?

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 04:21, 02.05.2016

Śruby są od strony zewnętrznej przy relingach czy w podsufitce wewnątrz? Nie mogę znaleźć jak się tam dostać...

oz strony zewnetrznej przy relingach trzeba podwazyc plastik na koncu i zdjac oslone pod nia sa sruby(tak jest w polifcie )
Jesli masz szyberdach to
Sprawdz odplywy wody czy nie sa zapchane
A z lewej stronu pod zderzakiem jest jakis taki wywietrznik i u mnie tamtedy sie lala woda do srodka i stala tak jak u ciebie na 2 focie tez wystarczylo uszczelnic to od nowa i od tamtej pory sucho

Użytkownik damian18wdz edytował ten post 04:22, 02.05.2016

  • 0

#17 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 06:04, 02.05.2016

oz strony zewnetrznej przy relingach trzeba podwazyc plastik na koncu i zdjac oslone pod nia sa sruby(tak jest w polifcie )
Jesli masz szyberdach to
Sprawdz odplywy wody czy nie sa zapchane
A z lewej stronu pod zderzakiem jest jakis taki wywietrznik i u mnie tamtedy sie lala woda do srodka i stala tak jak u ciebie na 2 focie tez wystarczylo uszczelnic to od nowa i od tamtej pory sucho

Już zdjąłem tę osłonę-widać śruby. W przedlifcie jest tak samo :) Widać śruby. Po południu wezmę się za to. Cały reling zdjąć i uszczelnić wszystkie śruby zaczynając od przodu, czy sam tył? Pod śrubę na gwint dać silikon i tyle wystarczy?

Mam szyberdach. Odpływ przy szyberdachu drożny, ale nie wiem czy ta rurka jest w jednym kawałku, czy gdzieś jest złączka i może się coś zsunęło?

A wywietrznik jak uszczelniałeś- też na silikon?


Użytkownik LordV-TEC edytował ten post 06:05, 02.05.2016

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#18 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 06:07, 02.05.2016

Już zdjąłem tę osłonę-widać śruby. W przedlifcie jest tak samo :) Widać śruby. Po południu wezmę się za to. Cały reling zdjąć i uszczelnić wszystkie śruby zaczynając od przodu, czy sam tył? Pod śrubę na gwint dać silikon i tyle wystarczy?
Mam szyberdach. Odpływ przy szyberdachu drożny, ale nie wiem czy ta rurka jest w jednym kawałku, czy gdzieś jest złączka i może się coś zsunęło?
A wywietrznik jak uszczelniałeś- też na silikon?

ja zdjolem caly wpuscilem sylikon i przykrexilem spowrotem
Co do szyberdachu niewiem jak tam jest sam niemam
A wywietrznik tez silikonem w kolo gdzies ta guma sie odkleila i dlatego puszczalo wode
  • 0

#19 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 22:03, 02.05.2016

Tak tez zrobiłem :)

Zdjąłem cały reling. Potrzebny klucz TORX nr.30. A jeszcze lepiej wkrętarka z bitem. Pod relingami był stary i wykruszały preparat zabezpieczający, ale wątpię, żeby tamtędy choć kropla się przedostawała. Na wszelki wypadek wszystko wyczyściłem, odtłuściłem i dałem czarny silikon. Dodatkowo uszczelniłem silikonem wywietrznik (ten w lewej wnęce). Zdemontowałem lampy tylne i pod każdą śrubę dałem silikon+ pod zaślepkę w kształcie prostokąta (pod lampą). Do tej operacji trzeba zdemontować zderzak, lub wpierw lewą stronę, a później prawą-nie potrzebna wówczas pomoc drugiej osoby. Odpływ od szyberdachu sprawdziłem. Przód i tył jest drożny. Lałem wodę w szyber i obserwowałem co się dzieje. Sucho i nic nie cieknie - do środka oczywiście :)

Dodatkowo dałem tez silikon na złączkę gumową 90`,  która wyprowadza wodę z szybra na zewnątrz.

Jeżeli nadal będzie ciekło pozostało mi zdjąć plastikowe osłony na słupkach -  tuż nad tylnymi światłami (widoczne po otwarciu klapy) i zobaczyć co tam się dzieje. Jak one są przymocowane?


Użytkownik LordV-TEC edytował ten post 22:07, 02.05.2016

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#20 Smirnoff07

Smirnoff07
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 10.11.2016

Temat wody w kole zapasowym dopadł też mnie w moim sedanie. Szukałem przyczyny zaparowanych szyb i znalazłem sporo wody w kole zapasowym. Jeszcze nie wiem jak dokładnie się tam dostała. Znalazłem zacieki z prawej strony bagażnika, które wychodzą znad nadkola. Sprawdziłem róg listwy maskującej idącej wzdłuż dachu i nie ma tam pęknięć. Czyżby to uszczelka tylnej szyby? Macie może jakiś pomysł gdzie tego szukać, albo mieliście już taki przypadek? Jutro jak będę miał możliwość to będę lał wodę i sprawdzał.


  • 0

#21 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:37, 10.11.2016

Kiedyś w civicu to przerabiałem i winna była uszczelka lampy...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#22 Smirnoff07

Smirnoff07
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 10.11.2016

Przy lampie mam sucho, podsufitka też sucha. Tylko widoczny zaciek na blaszanym nadkolu, a dokładniej wychodzący z jego górnej części.


  • 0

#23 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 09:17, 11.12.2016

Jeżeli nadal będzie ciekło pozostało mi zdjąć plastikowe osłony na słupkach - tuż nad tylnymi światłami (widoczne po otwarciu klapy) i zobaczyć co tam się dzieje. Jak one są przymocowane?

Temat powraca wraz z opadami...woda dalej we wnekach: pod subwooferem i pod apteczką.
Pozostał mi ten plastik nad lampami:
http://share.pho.to/9rEYs
-jak to zdemontować?

Użytkownik LordV-TEC edytował ten post 16:53, 11.12.2016

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#24 Smirnoff07

Smirnoff07
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:03, 04.01.2017

Temat wody w kole zapasowym dopadł też mnie w moim sedanie. Szukałem przyczyny zaparowanych szyb i znalazłem sporo wody w kole zapasowym. Jeszcze nie wiem jak dokładnie się tam dostała. Znalazłem zacieki z prawej strony bagażnika, które wychodzą znad nadkola. Sprawdziłem róg listwy maskującej idącej wzdłuż dachu i nie ma tam pęknięć. Czyżby to uszczelka tylnej szyby? Macie może jakiś pomysł gdzie tego szukać, albo mieliście już taki przypadek? Jutro jak będę miał możliwość to będę lał wodę i sprawdzał.

 

Może komuś się przyda. Poszukałem wtedy przyczyny i udało się mi ją znaleźć. Woda dostawał się między zderzakiem, a nadkolem. Dokładniej spinkami tylnego zderzaka. Użyłem masy uszczelniającej wciskając ją we wnętrza spinek i trochę na około i po kłopocie.


  • 0

#25 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 21:31, 04.01.2017

Może komuś się przyda. Poszukałem wtedy przyczyny i udało się mi ją znaleźć. Woda dostawał się między zderzakiem, a nadkolem. Dokładniej spinkami tylnego zderzaka. Użyłem masy uszczelniającej wciskając ją we wnętrza spinek i trochę na około i po kłopocie.

Mowa o sedanie tylko?


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#26 Smirnoff07

Smirnoff07
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 04.01.2017

W moim przypadku jest to sedan, ale obstawiam, że w kombi jest tak samo. Podejrzewam, że gdy przerysowano mi tylny zderzak, właśnie z tej strony z której mam przeciek spinki się zruszyły/uszkodziły.


  • 0

#27 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:23, 05.01.2017

Temat powraca wraz z opadami...woda dalej we wnekach: pod subwooferem i pod apteczką.
Pozostał mi ten plastik nad lampami:
http://share.pho.to/9rEYs
-jak to zdemontować?

Ale ktoś lepioche odstawil...
  • 0

#28 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 19:58, 06.01.2017

Ale ktoś lepioche odstawil...

To nie moje, nie moja lepiocha i nie moje zdjęcie ;)

Zapożyczone z forum :)

 

Aczkolwiek tam też już zaglądałem i to nie cieknie stamtąd...


Użytkownik LordV-TEC edytował ten post 19:59, 06.01.2017

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#29 dieselinside

dieselinside
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:trumniak
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:38, 23.07.2017

U mnie pojawił się przeciek na przednim prawym słupku. Na początku myślałem, że coś z odpływem szyberdachu.  Sprawdziłem odpływy, były drożne, relingi. Później szukałem dalej, wyczyściłem tapicerkę słupka i po kilku dniach jak padał deszcz znów pojawiły się zacieki. Pojechałem silikonem wzdłuż szyby. Niestety po jakimś czasie znów pojawiły się zacieki. Początek zacieku na podsufitce pojawił się w okolicy daszka przeciwsłonecznego, tuż nad wężykiem, który wchodzi do odpływu szyberdachu. Postanowiłem to uszczelnić masą uszczelniającą, wokół tego wężyka i to był chyba strzał w dziesiątkę. Dzisiaj padało całą noc i po sprawdzeniu około południa byłem miło zaskoczony, że jest sucho. Pomimo, że na tym wężyku jest taki zacisk sprężynujący, widać coś słabo musiał dociskać wężyk jak było sporo wody i musiał przepuszczać.


  • 0

#30 Krist

Krist
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 06.03.2018

Witam. U mnie co prawda podsufitka nie jest mokra, ale wodę widać na tapicerce na tylnym słupku od strony pasażera, mniej więcej w miejscu gdzie zaczyna się boczek kanapy. W bagażniku woda mi cieknie po prawym nadkolu, ściągnąłem całą tapicerkę w bagażniku i polałem wodą na myjni. Na podsufitce nie widać żadnych plam.

 

Czy z racji tego, że nie ma plam na podsufitce, można wykluczyć odpływy od szyberdachu? A jak nie, to jak się do nich dobrać?

 

Czy może wpierw spróbować rozebrać tapicerkę ze słupka, do której nie mam pojęcia jak się dobrać, by nie poniszczyć.

 

Jestem trochę załamany, bo już mam wizje dziur pod plastikiem na dachu, albo dziur w uszczelnieniu szyby. Jak ktoś miał coś podobnego to proszę o wskazówki co jak pościągać by nie poniszczyć.

 

Dodam że sedan z 2006 roku


Użytkownik Krist edytował ten post 17:51, 06.03.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq