Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
V

problem z otwieraniem z centralnego

V CE7 centralny zamek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#31 kapi95

kapi95
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Rydzewo
  • Silnik:2,2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:ce7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:38, 27.04.2014

Jezeli nie znasz sie za bardzo w temacie to jedz do jakiegos kumatego elektryka, on Ci to ogarnie. Musialbys wziac miernik w rece i posprawdzac wszystko, ale tlumaczyc przez kolejne posty jest ciezko. No chyba, ze bedziesz przejezdzal gdzies obok mnie to zapraszam ;) Wypijemy piwko i ogarniemy ;)


 

No akurat w mojej okolicy nie ma jakis dobrych elektrykow. Chętnie  bym do ciebie wpadł, ale niestety troche daleko mi do ciebie :) , a w tamte okolice to nawet nie jezdże. A nie mogłbyś wytłumaczyć mi jak podłączyć ten siłownik?


  • 0

#32 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:47, 13.05.2014

Mam pytanie.
Chce założyć sobie sterowanie zamkiem z pilota. Czy takie urządzonko spokojnie zastąpi mój problem z nie otwieraniem sie drzwi z kluczyka? czy tą centralkę się podmienia czy coś? Proszę o pomoc.

 

Oto ten zestaw http://allegro.pl/za...4199370654.html


Użytkownik Radish edytował ten post 22:47, 13.05.2014

  • 0

#33 Lektor

Lektor
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:Huta Złomy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:i LS
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:18, 02.07.2014

U mnie ten sam problem - drzwi zamykają się wszystkie, oprócz tylnych od strony pasażera, a otwierać to otwierają się jak chcą, raz zamek otworzy wszystkie (oprócz tamtych tylnych), a raz tylko od kierowcy. Wracając do tych tylnych drzwi, siłownik jeszcze niedawno reagował sam z siebie i jęczał , ale teraz przestał całkiem i drzwi można tylko zamknąć i otworzyć ręcznie. Dzisiaj może sprawdzę te kable zworka bo podejrzewam zamek w drzwiach, ale nie mam pojęcia jak sprawdzić tamte drzwi.


  • 0

#34 zibi55

zibi55
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:bydgoszcz
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 02.07.2014

Ja miałem taki przypadek że nie zamykał się z pilota prawy przód,sprawdziłem wszystko OK,okazało sie że uszkodzony był  sterownik zamka drzwi kierowcy,on rządzi wszystkimi zamkami.Po wymianie rzeczonego w ASO działa bez problemu /koszt ok 350 pln/


  • 0
zibi55

#35 Lektor

Lektor
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:Huta Złomy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:i LS
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 04.07.2014

Ja swój problem z centralnym już rozwiązałem, a mianowicie cały problem tkwił w sterowniku. Jak go rozebrałem to okazało się ze kilka ścieżek po prostu skorodowalo i musiałem nalutować nowe. Po tym zabiegu działa aż miło. Zlokalizowałem ponadto problem z niezamykającymi się drzwiami z tyłu od strony pasażera. Okazało się ze silniczek jest dobry, ale ta dźwigienka od przesuwania zatrzasku blokady drzwi po prostu się złamała i muszę kupić gdzieś drugą.


  • 0

#36 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:10, 05.07.2014

W którym miejscu macie umiejscowiony ten sterownik? bo pewnie u mnie jest ta sama bajka coś podejrzewam...


Czy to ten co jest w drzwiach kierowcy obok głośnika? ta taka skrzyneczka? jeśli tak to powiedzcie jak wyglądała wymiana. Chodzi mi czy trzeba było ucinać i lutować kable czy plug&play na jakieś wtyczki/kostki?


  • 0

#37 Lektor

Lektor
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Skąd:Huta Złomy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:i LS
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:26, 05.07.2014

Tak, to ta mała czarna skrzyneczka w drzwiach kierowcy obok głośnika. Jest tam kostka, nic nie trzeba ucinać, możesz zrobić tak jak ja - odkręcić ją od drzwi(jest zamocowana na  2 śrubkach), patrząc od strony wtyku kostki podważyć tą plastikową zaślepkę czymś ostrym i wyciągnąć płytkę sterownika. Polecam ją wyczyścić, najlepiej izopropanolem (IPA), w razie konieczności przelutować luty (mogły powstać tzw, zimne luty, które nie przewodzą sygnałów). Jeśli widzisz jakiś wybulony/podtopiony kondensator/rezystor - wymienić na taki z takimi samymi parametrami. Pozdrawiam.


  • 0

#38 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:38, 06.07.2014

Dzięki za informacje w wolnej chwili na pewno sie za to zabiore ;)


  • 0

#39 Radish

Radish
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Ostrowiec Świętokrzyski / Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:iS
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan CE7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:11, 20.03.2015

Problem rozwiązany ;)

Po odpięciu centralki i rozebraniu jej zobaczyłem że od wilgoci coś stało się ze ścieżkami. Zastąpiłem je cieniutkimi kabelkami ;) Wszystko ładnie i pięknie działa ;) Awaria spowodowana wilgocią ;) Warto rozebrać i zobaczyć jak to u was wygląda bo bardzo możliwe że albo są przerwane ścieżki albo jak lektor wspomniał zimne luty ;)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc ;)


  • 0

#40 Mich143

Mich143
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Golub-Dobrzyń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:16v
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:52, 16.03.2019

Witam

Mam problem z centralnym z pilota. Od pewnego czasu otwierał tylko drzwi kierowcy I prawe tylnie. Z reszta slychac bylko że siłowniki pracują ale nie dają rady. Jednak nie o to chodzi. Po wcisnieciu guzika na pilocie auto raz sie otwieralo raz nie do momentu az centralny przestal dzialac. Wymienilem baterie w jednym I drogim pilocie I nic nie pomoglo. Dioda na pilocie sie pali jednak z drzwi nie slychac zadnych odglosow. W czym moze byc problem I od czego zaczac go diagnozowac?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#41 Mich143

Mich143
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Golub-Dobrzyń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:16v
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 16.03.2019

Troche grzebałem I wyszło, że centralny z pilota był dokładany. Podejrzewam, że padla centralka. Mam takie coś z szescioma wyjsciami. Czy inna centralka podejdzie pod te szesc kabli czy bedzie trzeba dokladac ? f9b8c5b1f6accdd6a968dedbe9967f7f.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V, CE7, centralny zamek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq