Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ciężko wchodzą biegi


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
94 odpowiedzi w tym temacie

#31 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:41, 29.11.2008

tak też jest i u mnie - badyl masz rację

#32 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:54, 29.11.2008

badyl masz rację


wiem :mrgreen:

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:56, 29.11.2008

u mnie nie chce czasami wchodzić jedynka jak jest zimny silnik i w ogóle reszta ale to normalne dziwi mnie dlaczego nie chce mi wchodzić jedynka jak jest ciepły i to z luzu ale to nie zawsze stoję na światłach czas ruszania wbijam 1 a tu nie da się no to luz puszczam sprzęgło wciskam jeszcze raz wbijam 1 dalej ciężko dokładam trochę więcej siły aż w końcu wskoczy dobrze że bez zgrzytu , nie wiem HA się na mnie obraża czy co !!

#34 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:55, 30.11.2008

Jak jest zimny to owszem, mi też wtedy żaden bieg nie chce wejść, więc jak mam więcej czasu to wyrzucam na luz i czekam jak się zagrzeje i dopiero wbijam bieg i ruszam, ale jak mi się spieszy to wciskam sprzęgło bo 1 mam wrzuconą, odpalam i czekam tak z minutę i ruszam, biegi już wtedy wchodzą normalnie, a to co pisałeś o 1 biegu na ciepłym już to też mi się sporadycznie zdarza.

#35 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:43, 30.11.2008

u mnie nie chce czasami wchodzić jedynka jak jest zimny silnik i w ogóle reszta ale to normalne dziwi mnie dlaczego nie chce mi wchodzić jedynka jak jest ciepły i to z luzu ale to nie zawsze stoję na światłach czas ruszania wbijam 1 a tu nie da się no to luz puszczam sprzęgło wciskam jeszcze raz wbijam 1 dalej ciężko dokładam trochę więcej siły aż w końcu wskoczy dobrze że bez zgrzytu , nie wiem HA się na mnie obraża czy co !!


A może coś ze sprzęgłem? W jakim masz stanie sprzęgło?
A jak nie sprzęgło, to synchronizatory muszą siadać już.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#36 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:00, 30.11.2008

W problemach ze zmienianiem biegow napewno nie zaszkodzi taka operacja :

http://www.hondaprel...pl/skrzynia.htm

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:27, 30.11.2008

sprzęgło raczej nie jest w najlepszym stanie ślizgać nie ślizga ale szarpie trochę i telepie wiec idealne nie jest a dodam że to zdarza mi się rzadko ale jak się zdarzy to wkurza , MlodyH22 gość w twoim linku nie robi tego w accordzie czy u nas sprawa wygląda podobnie , może by od razu jakiegoś short shiftera zrobił :D

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:44, 30.11.2008

Robi to w Prelude 3 gen.

Wiekszosc Hond ma biegi przelaczane za pomoca linek , wiec w Accordzie jest podobnie.

#39 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 18:53, 30.11.2008

sprzęgło raczej nie jest w najlepszym stanie ślizgać nie ślizga ale szarpie trochę i telepie wiec idealne nie jest

No to ja bym obstawiał sprzęgło.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#40 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:08, 08.12.2008

w związku z tym że biegi ciężej wchodziły niż w civicu postanowiłem coś z tym zrobić więc wymieniłem olej i wziąłem popsikałem pod maską cięgiełka od przełączania biegów i w środku zdemontowałem ten plastik drewnopodobny i wszystko spryskałem silikonem w sprayu, nic nie odkręcałem po prostu machałem lewarkiem i psikałem a efekt? żadnych problemów z wrzucaniem 1 5 i wstecznego biegu.normalnie rewelacja biegi wchodzą prawie tak lekko jak w VII genie.myślę że bardziej pomogło spryskanie wszystkiego silikonem niż wymiana oleju, ponieważ pod mieszkiem wszystkie miejsca łączeń drążka były suche, smar który na nich był po prostu się "wytarł".sprubójcie u siebie to tylko 5 min roboty i koszt 30zł.

#41 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:30, 08.12.2008

w związku z tym że biegi ciężej wchodziły niż w civicu postanowiłem coś z tym zrobić więc wymieniłem olej i wziąłem popsikałem pod maską cięgiełka od przełączania biegów i w środku zdemontowałem ten plastik drewnopodobny i wszystko spryskałem silikonem w sprayu, nic nie odkręcałem po prostu machałem lewarkiem i psikałem a efekt? żadnych problemów z wrzucaniem 1 5 i wstecznego biegu.normalnie rewelacja biegi wchodzą prawie tak lekko jak w VII genie.myślę że bardziej pomogło spryskanie wszystkiego silikonem niż wymiana oleju, ponieważ pod mieszkiem wszystkie miejsca łączeń drążka były suche, smar który na nich był po prostu się "wytarł".sprubójcie u siebie to tylko 5 min roboty i koszt 30zł.


Zrób z 5 tys km, jeśli dalej będzie tak jak obecnie to też tak zrobie ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:14, 09.12.2008

Zrób z 5 tys km, jeśli dalej będzie tak jak obecnie to też tak zrobie ;-)

podczepiam się

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:57, 12.12.2008

Nie chce zakladac nowego postu zeby nie zasmiecac forum dla tego spytam sie o to Tutaj:)
..mogl by ktos sprawdzic w swoim accorddzie VI gen czy przy puszczonym pedalem sprzęgła drży łapa od sprzegla? wczoraj wymienilem u siebie sprzeglo i zaopserwowalem taki objaw, mechanik mowi ze to normalne w accordach ae ja nie jestem w 100% do tego przekonany;/
pozdrawiam..

#44 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:08, 12.12.2008

Mam Acco 2 lata i nie wymieniałem sprzęgła, ale u mnie nic nie drży. Coś chyba mechanik oszukuje :>

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#45 cayose

cayose
  • Forumowicz
  • 24 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:39, 31.12.2008

Witam! Również nie chcę zakładać nowego posta, więc pytam tutaj.

Mam problem z wrzucaniem "dwójki" z luzu. Wszystkie biegi wchodzą mi bez zarzutu. Jeśli wrzucam biegi po kolei 1-2-3-4-5 to "dwójka" też wchodzi. Ale jeśli np. dojeżdżam do skrzyżowania na luzie i chcę wbić 2 lub redukuję z 3 to jest z tym problem. Muszę na luzie lekko przygazować i wtedy wbijac 2 (już bez problemów).

Będę wdzięczny za propozycje rozwiązania problemu.

pozdrawiam




IPB Skin By Virteq