Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Podlaczenie Kondensatora 1.5F


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:33, 15.07.2009

ja u siebie mam tak:

+ i - z aku do kondensatora. Potem + i - o dlugosci ok 20cm do wzmacniacza. Kumpel ma mase z karoserii brana, to ma tak jak ja zrobione.

Hmmm, ile ten wzmak ma mocy? to jest ten JBL co w mostku ma 700RMS przy 2 ohm? Bo chyba trochę cienkie te kable zasilające do niego ;-) z 25mm2 by się przydało :]

#17 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:05, 15.07.2009

Hmm ciekawe u ciebie pokazuje wartosc 12,36 u mnie za to na kondensatorze jest caly czas niezmienna wartosc 18.8 Dołączona grafika
heh i o co kaman ?

#18 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:38, 15.07.2009

Nuku, u Ciebie widze standardowy schemat instalacji kondensatora... a mnie troche zaciekawiło wypowiedz kinio23 o schemacie który zapobiega powstawaniu pętli masy. I chciałbym wiedzieć jak ten schemat wygląda

A co do wartosci na kondenstorze to u mnie sie zmienia wraz z uderzeniami bassu ;]. a jak jest u was, pozostaje ta wartość bez zmian , czy zienia sie ?

Pozdro

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:57, 16.07.2009

Nuku, każdy by chciał takie napięcie przy mocnym sprzęcie ;-)

u mnie skacze wartość napięcia w zależności jak głośno słucham ;-)

#20 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:11, 16.07.2009

Nuku, każdy by chciał takie napięcie przy mocnym sprzęcie ;-)

u mnie skacze wartość napięcia w zależności jak głośno słucham ;-)


przypomniałem sobie ze kiedyś ta wartość się zmieniała przy wyłączonym silniku 12,2 przy włączonym 14,4 w tym monecie nic nie jest w stanie zmienić tej wartości przy włączonym/wyłączonym silniku czy jest taka opcja ze kondensator został uszkodzony

#21 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:19, 16.07.2009

Bardzo mozliwe, ze sie wyswietlacz popsul, bo 8, to zapalone wszystkie linie.
Wez miernik podepnij i bedziesz wiedzial.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#22 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:10, 17.07.2009

Wez miernik podepnij i bedziesz wiedzial.


:k true

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:19, 17.07.2009

Tak,mam tak podpiete jak na twoim schemacie.I napiecie 12.00-12.36 na wylaczonym bez muzyki a na wlaczonym silniku 14.XX oczywiscie w takt basu opada :mrgreen:
W ten sposob unikasz petli masy i wzmacniacz ma wiecej mocy :mrgreen:

[ Dodano: 2009-07-17, 10:27 ]
Kabelki sa w sam raz na zdjeciu wygladaja na cienkie.Nic sie nie grzeja. a to jest JBL 14001e 1500W RMSx1 channel at 2 ohms & 14.4V supply
http://caraudiosecur...ts_id/8046.html

#24 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
Reputacja: 40
Super

Napisano 10:23, 11.08.2009

Natężenie prądu zależy od rezystancji elementu oraz od przyłożonego napięcia.

I = U\R

Z tej prostej zależności doskonale widać, że wartość natężenia prądu, jaki popłynie przez element będzie wyższa, im większe przyłożymy napięcie oraz im mniejszą rezystancję będzie miał element. Moc, jaka wydzieli się na elemencie, możemy obliczyć mnożąc wartość napięcia przez wartość natężenia prądu, a więc:

P = U x I

Moc na elemencie wydziela się wskutek dostarczania do niego energii (w postaci napięcia i natężenia). Energię tę dostarczamy, podając odpowiedni sygnał na dany element.

Kondensator śmiało można podłączyć podczas pierwszego podłączenia bez żaróweczki, chodzi oto że jak się ładuje za pierwszym razem taką pojemność bo można spalić bezpiecznik. Ładując przez żarówkę ładujemy go mniejszym prądem początkowym. Rolą kondensatora jest podbicie napięcia podczas uderzeń BASU i poprawia to żywotność akumulatora. Co do przekroju kabla zasilającego praktycznie używa się 1mm2 na 7 amper 7amper x 25= 175amer :mrgreen: śmiało możemy obciążać, ale to jest troszkę mniej niż ROZRUSZNIK pobiera podczas rozruchu. Alternator co prawda może doładowywać akumulator do 14,4V i około max 30-40 amperów :shock: i tu powoli pojawia się granica naszej MOCY :mrgreen:

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:06, 08.09.2009

Witam,panowie mam problem,kupilem kodzia i zrobilem tak jak na tym rysunku co tu gdzies byl ale jak zaczolem ladowac kondzia to on zaczol tak dziwnie piszczec wiec odlaczylem zarowke i przestalem ladowac ale po ponownym podejsciu juz nie swieca te cyferki tylko sam pisk jest ,czy moze mi ktos powiedziec co moglo sie stac z kondziem

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:50, 08.09.2009

piszczy bo ma za niskie napięcie, mój też na początku przy ładowaniu piszczał, jak się naładował to przestał.

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:06, 08.09.2009

ok dobra juz wiem czemu jest pisk ;) ale nie wiem co sie moglo stac z wyswietlaczem i z diodami nic nie reaguje i ni swieci po tym przestaniu ladowania :( a jak za pierwsza raza podlaczylem i zaczolem ladowac to migaly zera na wyswietlaczu ale ja sie wystraszylem tym piskem i odlaczylem zasilanie ale juz jak chcialem 2 raz naladowac to wyswietlacz i diody nie dzialaja ;/ co moge z tym zrobic ?? szkoda mi znowu wydac pieniadze na nowy ;/

[ Dodano: 2009-09-09, 20:49 ]
Ok już sobie poradziłem z moim kondziem,winą było to że ta płytka co znajdują się na niej diody i wyświetlacz nie miała odpowiedniego styku z kondziem,odkręciłem tą płytkę i zamontowałem ponownie, i zacząłem ładować,powiem szczerze że ładowanie trwało dosłownie chwilkę i nie było już żadnego pisku hehehe,
Powiem tak Kondzio śmiga aż miło :) a i jeszcze jedno,czytałem gdzieś że kondzia bez remote nie wyłączają sie i są cały czas właczone,ja nie posiadam żadnego mocowania remote na kondziu i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki sam się wyłącza tak po ok 1 minuty,a ponowne włączenie następuje po włączeniu zapłonu :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów




IPB Skin By Virteq