Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

CL7 by Largo_88 - REFRESH ! Projekt II - zdjęcia str.3-6

VII CL7 audio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#16 mykenzi

mykenzi
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:...
  • KM:170
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:touring
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:23, 10.06.2013

Jakoś Helix nie kojarzy mi się z górną półką... ;-)

Nie wiesz co piszesz i nie wiem z czego to wynika ale postaram się wyprowadzić Cię z błędu.

Firma Audiotec Fisher jest to rodzinna firma produkująca wysokiej jakości zabawki do Car Audio, głównie marki Brax i Helix. Akurat tak się składa że osobiście znam właściciela i co najmniej raz do roku jesteśmy w jego fabryce. Jest to ręczna robota a powstałe tam produkty są dla "wybrańców". Oczywiście są niższe serie produkowane w Chinach ale nie ta z accorda Krzysia.

System dobrany pod jego gust muzyczny i nie jest to najwyższa półka ale powiedzmy że seria niżej od najwyższej.
Najważniejszy jest montaż gdyż nawet najlepsze klocki zagrają słabiutko jeśli nie zapewnisz im warunków do pracy.
Jest to dobre wytłumienie, odpowiednie dystanse i ich montaż, mocowanie głośnika itp.

Sorki za jakieś tam umoralnianie ale nie lubię jak ktoś pisze o czymś o czym nie ma pojęcia.
To tak jak bym napisał że Twoje felgi wyglądają fajnie ale to strasznie niska klasa, do Tico bym nie wsadził :)

[ Dodano: 2013-06-10, 02:45 ]

Dodatkowe wygłuszenie tylko drzwi? Jest jakaś różnica w hałasie po ich wyciszeniu (całkowicie pomijając temat audio) ?

Zrobiłem same drzwiczki w Mazdzie Premacy mojej siostry. Dałem trochę mat na podłogę ale tylko obszar pod nogami pasażera i kierowcy + nadkola. Mały pasek poszedł na tylne drzwi. Przed montażem zrobiłem pomiar dB przy 60, 80 i 100km/h. Taki sam pomiar zrobiłem po całej operacji wygłuszania. Uzyskany efekt to 3dB ciszej na każdej z tej prędkości a nie wiem czy wiesz że każde 3dB to podwojenie głośności. Tak dla zainteresowanych to koszt samych mat to ciut ponad 500zł a jak oddacie to do firmy koszty takiej operacji wzrosną do ok 800/1000 zł.
  • 0

#17 dek86

dek86
  • Forumowicz
  • 323 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:individual
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:59, 30.06.2013

widze ze to bardzo dobry temat na moje pytania, jestem w momencie zbierania gratow i zaczynam od zera z wiedza wiec prosze o wyrozumialosc moj system to beda: zestaw odseparowany audio system 165 mx, radio pioneer deh p88rs, i wzmak podobno starej szkoly kenwood kac 921. gdzie moge kupic takie przewody ktore zastosowales w budowie swojego audio?bo na allegro akurat nie ma, a wiem ze powinne byc to przewody ofc najlepiej podwujnie ekranizowane, czym wygluszales boczek co to za mata? i gdzie najlepiej umiescic gwizdki zeby jak najlepszy miec odsluch no i jak to wykonac? co jeszcze powinienem zakupic do swojego systemu bo z tymi przewodami i rozdzielaczami nie bardzo sie orientuje. dzieki z gory za odpowiedz
  • 0

#18 Pemo2

Pemo2
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Centrum
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executiv
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:21, 04.10.2013

Cześć kolego, widzę kawał dobrej roboty i mam pytanko ile litrów ma ta Twoja buda na głośnik oraz jaka wyszła Ci przestrzeń między pierścieniem mocującym głośnik, a ścianą tylną?
Przymierzam się do budowy u siebie czegoś podobnego mam nadzieję w niedługim czasie :)
  • 0

#19 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 04.10.2013

Cześć kolego, widzę kawał dobrej roboty i mam pytanko ile litrów ma ta Twoja buda na głośnik oraz jaka wyszła Ci przestrzeń między pierścieniem mocującym głośnik, a ścianą tylną?
Przymierzam się do budowy u siebie czegoś podobnego mam nadzieję w niedługim czasie :)


Hej :)
litraż zabudowy na suba zależy od głośnika jaki chcesz wmontować. U mnie Dego wymaga bodajże 24-27 L. Przestrzeń między pierścieniem mocującym ja tylną ścianą wynosi lekko ponad 30cm.

W chwili obecnej w aucie zostały wyciągnięte woofery i prace nadal trwają nad dopieszczeniem boczków :mrgreen: . Obecnie działamy także nad wyszukaniem miejsc jak i elementów, które jeszcze powodują rezonanse w aucie.

Wkrótce zdjęcia
  • 0

#20 Pemo2

Pemo2
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Centrum
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executiv
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 04.10.2013

Temat z litrażem znam bo coś tam już w poprzedniej Hondzie modziłem (jak chcesz możesz zerknąć w Accorda by Pemo2 z galerii naszych autek). Tak kombinuję bo chciałbym aby jak najmniej wystawał głośnik z boczku i chyba skupie się więcej na żywicy oraz usunę oryginalny boczek, zawsze może z literek się w głębi schowa :-)
Niecierpliwie czekam na kolejne fotki z prac.

PS. Nie przydałby Ci się jakiś mały buforek w bagażniku do tych Helixów, ewentualnie chociaż jakiś kondensator?
  • 0

#21 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 05.10.2013

Temat z litrażem znam bo coś tam już w poprzedniej Hondzie modziłem (jak chcesz możesz zerknąć w Accorda by Pemo2 z galerii naszych autek). Tak kombinuję bo chciałbym aby jak najmniej wystawał głośnik z boczku i chyba skupie się więcej na żywicy oraz usunę oryginalny boczek, zawsze może z literek się w głębi schowa :-)
Niecierpliwie czekam na kolejne fotki z prac.

PS. Nie przydałby Ci się jakiś mały buforek w bagażniku do tych Helixów, ewentualnie chociaż jakiś kondensator?



wyrzucenie oryginalnego boczka niewiele Ci da... wiem to z autopsji.

ten system nie odpaliłby bez kondensatora... a jest w odpowiednim miejscu :mrgreen:


mało zdjęć jest w tym temacie ale w miarę możliwości wkrótce coś będzie więcej więc cierpliwości ;-)
  • 0

#22 mykenzi

mykenzi
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:...
  • KM:170
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:touring
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:21, 09.10.2013

Krzysiu, daj im foty!!!!!!!!!!!!!! :)
  • 0

#23 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:15, 09.10.2013

Krzysiu, daj im foty!!!!!!!!!!!!!! :)


Marek !!! trzeba mi dobry aparat !


dziś ładna pogoda... jak Kisiel by pożyczył aparatu swojego to można coś dziś pstryknąć jeśli będę w domu :mrgreen:
  • 0

#24 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:37, 09.10.2013

No to do roboty, bo tu głodni czekają... :)
  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#25 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 22.12.2013

sory wszystkich za takie opóźnienia ale meksyk z czasem.... chce by Nowy Rok przyniósł mocne postanowienie poprawy w tym temacie :-)

mały "refresh.... "

na zdjęciach widoczne jeszcze radio HX-D 10 ( w tej chwili na stałe zagościł Clarion HX-D2 )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


kilka postów wyżej pisałem o pracach, które miały się rozpocząć (jednak ze względu na małą ilość czasu i montaż systemu w innym aucie postanowiliśmy odłożyć robotę w CL7 na spokojniejszy okres).

na świeżo..w tej chwili zbieramy materiały i sprzęt by już po świętach ruszyć z pracami:

- dokończenie wyciągania wooferów i zrobienie porządku z boczkami
- zmiana tweeterów na Brax Matrix 1.1 , średnio tonowe Brax Matrix 2.1
- zamiana Helix`a A4 na Brax`a X2400.2
- głośniki mają być montowane w słupkach (widoczne na zdjęciach TRÓJKĄTY WRAZ Z ZESTAWEM GŁOŚNIKÓW NIEDŁUGO PRAWDOPODOBNIE NA SPRZEDAŻ :-) )
- odchudzenie zabudowy i dopieszczenie jej na 110% :diabelek2:
- montaż pilota
- walka z usunięciem rezonansów
- inne prace, które wyjdą "w praniu" :-P

Wczoraj przyszły graty do zabudowy od chłopaków z essy...

Przewód głośnikowy do suba, przewody zasilające, turbiny Stingera oraz inne pierdołki widoczne na zdjęciu

Dołączona grafika


Nie będzie smażenia jaj.... :diabelfaja:

Dołączona grafika

Brax Matrix 1.1 i 2.1 już w drodze...
  • 0

#26 mykenzi

mykenzi
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:...
  • KM:170
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:touring
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:16, 06.01.2014

Krzysiu, poka nowe zabawki :)
  • 0

#27 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 06.01.2014

Krzysiu, poka nowe zabawki :)


będzie ciężko to zamontować od strony kierowcy... jest dość ciasno... uspokajam się tym, że nie takie rzeczy się robiło :mrgreen: więc powinniśmy dać radę :lol: :lol:

Noworoczna paczuszka z Everpola

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#28 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:24, 09.03.2014

Na szybko...

 

1dbk.jpg

 

t4m3.jpg


  • 0

#29 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:36, 09.03.2014

Słupeczki ładniejsze teraz niż w stage 1 :)  Zeby tak się jeszcze dało posłuchać na odległość... :( Ehh.


  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#30 Largo_88

Largo_88
  • Klubowicz
  • 124 postów
  • Skąd:LLB
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 09.03.2014

Słupeczki ładniejsze teraz niż w stage 1 :)  Zeby tak się jeszcze dało posłuchać na odległość... :( Ehh.

 

słupki pokryte materiałem obiciowym dls`a.  Będziesz na zlocie to posłuchasz ;)  wkrótce zdjęcia z całego montarzu.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, CL7 audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq