Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Watpliwosci dotyczace roku produkcji na podstawie nr VIN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:22, 28.03.2013

[quote name="Glinuś"]ad. 1 - jeszcze z tym się nie spotkaliśmy. Rok 2005 to model przejściowy, a 2006 po FL
ad. 2 - tak ta cyfra oznacza rok produkcji
ad. 3- na kielichu amortyzatora masz naklejkę z datą produkcji, a na tabliczce znamionowej i podszybiu vin z cyfrą na 10 pozycji.[/quote

Sprawdzilem naklejke na kielichu amortyzatora, poniewaz rozchodzi sie w temacie o moje auto, wrzucam foto i prosze o pomoc
link:
http://www.sendspace...20130328-102905
  • 0

#17 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:35, 28.03.2013

to z rejestracja masz farta bo u mnie w wydziale to by napewno nie przeszlo bo sa tak porabani ze szkoda gadac ale olac to szukaj w srodku np.mieszek biegów sa tam kropeczki i obok data z szyb nie odczytasz a tak reszte to trzeba rozbierac ale napewno sa daty i to duzo :ok



Sprawdzalem mieszek biegow, ale nie mam pojecia gdzie sa jakies kropeczki ktore oznaczaja date, moglbys to jakos sprecyzowac.

Ponizej wrzucam fotki
Z pod kierownicy w okolicach bezpiecznikow:
http://www.sendspace...20130328-103742

po otworzeniu schowka od strony pasazera, jest szpara miedzy schowkiem a deska i tam znalazlem cos takiego:
http://www.sendspace...20130328-104346

Ktos wspomnial ze na naklejce kielicha amortyzatora rowniez jest data produkcji zamieszczam zdj ale nie potrafie tego odczytac:
http://www.sendspace...20130328-102905

Po tamtych dwoch datach wychodzi na to ze auto jest z 2003 :(.
Ale 1 rejestracja w 2006r. w grudniu to mnie dziwi ze auto tyle stalo w salonie, ale z papierow faktor i lpg i naklejki pod maska wskazuja na jaknabrdziej ich oryginalnosc, zalaczone sa oryginalne faktury z serisu hondy itp.[/list]
  • 0

#18 tytus2011

tytus2011
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:1.5
  • Wersja:SPORT PLUS
  • KM:184 + ...
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:laleczka :)
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:24, 28.03.2013

vin podeślij a co do naklejki z kielicha to jest gaz w klimie jaki posiadaja hondy i większość aut , poliftowe juz były na zachodzie w 2005 pod koniec roku bo lift był w listopadzie nie kumam poco tak dociekasz który rok masz napewno przed lift a co do włoch to tam różne rzeczy dzieja sie z samochodami i rokami :mrgreen: co do mapy to tylko mix idzie w naszym modelu testowane i sprawdzone u siebie i nic innego tam nie w grasz :mrgreen:

powiem tak kiedys spotkałem sie ze samochod u niemiaszkow stał w salonie około 2 lata ale tyle co twój to raczej nie ale to różnie bywa i to ze jak go bedziesz kiedys sprzedawał to na pewno wyjdzie z tabliczki vin ze jest inny rok a to kiedy był zarejestrowany to nie wiem czy ktos bedzie na to patrzył niestety rok jest rokiem zawsze :)
  • 0

#19 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:38, 28.03.2013

Sprawdzilem naklejke na kielichu amortyzatora, poniewaz rozchodzi sie w temacie o moje auto, wrzucam foto i prosze o pomoc
link:
http://www.sendspace...20130328-102905


To jest nalepa informująca o zastosowaniu danego czynnika chłodzącego w klimie :roll:
  • 0

#20 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:01, 28.03.2013

poniewaz rozchodzi sie w temacie o moje auto

Ze zdjęcia z avatora i po atrapie to masz auto z 2005r ,a Niemiec napisał pierwsza rejestracja z 2006r. Podaj nr vin auta i może jakieś dokładniejsze zdjęcia auta
  • 0

#21 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:57, 28.03.2013

Ja tam juz nic nie kumam :)
Z jednej strony Glinuś piszesz, ze ta cyfra to fizycznie rok produkcji czyli powinien byc 2003 ale jak sam potem napisales atrapa wyglada na 2005.
A moze to auto to jakas hybryda :) ?
Ciekawe na ile mozna by chcac kogos oszukac dokonac modyfikacji aby auto sprawialo wrazenie takiej przejsciowki ?
Tak czy owak karolkazik mysle, ze jesli podasz pelny vin to wtedy da sie ze 100% pewnoscia zweryfikowac rocznik.

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#22 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:57, 28.03.2013

Ze zdjęcia z avatora i po atrapie to masz auto z 2005r ,a Niemiec napisał pierwsza rejestracja z 2006r. Podaj nr vin auta i może jakieś dokładniejsze zdjęcia auta[/quote]

a czym sie roznia grille z 2005 od starszych?? mi sie wydawalo ze w przed lifcie grille sie roznie w wersji sport i ex, Jesli chodzi o nr vin 10 cyfra to ,,3,, a 1 rejestracja tego auta to 2006r. :/ zdj dzisiaj zrobie i wrzuce pozdrawiam
  • 0

#23 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:58, 28.03.2013

nie kumam poco tak dociekasz który rok masz


A ty bys nie chcial wiedziec po zakupie auta czy ktos cie oszukal ????

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#24 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:04, 28.03.2013

vin podeślij a co do naklejki z kielicha to jest gaz w klimie jaki posiadaja hondy i większość aut , poliftowe juz były na zachodzie w 2005 pod koniec roku bo lift był w listopadzie nie kumam poco tak dociekasz który rok masz napewno przed lift a co do włoch to tam różne rzeczy dzieja sie z samochodami i rokami :mrgreen: co do mapy to tylko mix idzie w naszym modelu testowane i sprawdzone u siebie i nic innego tam nie w grasz :mrgreen:

No ale po co mam Ci vin podeslac? Sprawdzisz cos wiecej niz ta 10 cyfra?? u mnie jest to 3, wiec nei sadze ze mnie oswiecisz w jakis sposob. Dociekam, poniewaz chce sie upewnic z ktorego roku mam auto, to ze nie ma tych map juz wiem kolego sympatyczny. Korzystasz z tej mapy wgl?? Czy lepiejzostac przy gps ze smartphonu.


powiem tak kiedys spotkałem sie ze samochod u niemiaszkow stał w salonie około 2 lata ale tyle co twój to raczej nie ale to różnie bywa i to ze jak go bedziesz kiedys sprzedawał to na pewno wyjdzie z tabliczki vin ze jest inny rok a to kiedy był zarejestrowany to nie wiem czy ktos bedzie na to patrzył niestety rok jest rokiem zawsze :)


No ja pracowalem w Anglii w salonie Vouxhala, i rowniez byly tam stare modele Corsy C gdzie D juz byla od dluzszego czasu na rynku, podobna sytuacja z Vectra.

[ Dodano: 2013-03-28, 14:06 ]
Ktos w innym temacie ze patrzac na moj avatar i atrape(grill) auto jest z 2005 moze ktos to sprezycowac??
  • 0

#25 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:25, 28.03.2013

Ludzie przestańcie pisać, a konkretnie poprosimy o nr.vin i foty auta z zewnątrz i wewnątrz.
  • 0

#26 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 15:28, 28.03.2013

Ludzie przestańcie pisać, a konkretnie poprosimy o nr.vin i foty auta z zewnątrz i wewnątrz.

Jeśli z jakiś względów nie chcesz podać tych informacji to poczytaj tutaj.
Masz wszystko dokładnie opisane, czym się różnią przedlift i polift.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#27 tytus2011

tytus2011
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:1.5
  • Wersja:SPORT PLUS
  • KM:184 + ...
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:laleczka :)
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:53, 28.03.2013

nie kumam poco tak dociekasz który rok masz


A ty bys nie chcial wiedziec po zakupie auta czy ktos cie oszukal ????

Pozdrawiam
joe black

ja za dobrze sie znam zeby nie wiedziec gdzie i jak odczytac rok w tym modelu :ok
  • 0

#28 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:31, 28.03.2013

Cześć :-)

Ktos w innym temacie ze patrzac na moj avatar i atrape(grill) auto jest z 2005 moze ktos to sprezycowac??

Jak w tym drugim temacie napisałem sprawdź sobie poradnik przedzakupowy - wszystkie różnice przed i polifta sa tam dokładnie opisane - szybko sam sobie sprawdzisz po elementach samochodu (jeśli to przedlift to data produkcji nie może być 2006, bo jak w poradniku napisano od listopada 2005 produkowano już polifty).
Jeśli chodzi o atrapę i maskę to w polifcie atrapa jest cała chromowana, a na masce nie ma już chromowanej listwy.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#29 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:00, 28.03.2013

Cześć :-)

Ktos w innym temacie ze patrzac na moj avatar i atrape(grill) auto jest z 2005 moze ktos to sprezycowac??

Jak w tym drugim temacie napisałem sprawdź sobie poradnik przedzakupowy - wszystkie różnice przed i polifta sa tam dokładnie opisane - szybko sam sobie sprawdzisz po elementach samochodu (jeśli to przedlift to data produkcji nie może być 2006, bo jak w poradniku napisano od listopada 2005 produkowano już polifty).
Jeśli chodzi o atrapę i maskę to w polifcie atrapa jest cała chromowana, a na masce nie ma już chromowanej listwy.

Pozdrawiam
Tomek


Wiem jak wyglada maska i atrapa w polifcie...Chodzi o to ze ktos napisal ze patrzec na moj avatar grill wyglada na 2005r :/ nie czaje... czym sie roznily grille z 2005 od tych wczesniejszych przed lift to przed lift, ja wiem i jestem pewien ze moje auto to przed lift. Chodzi o to ze 1 rejestracja byla w 2006 r. a ja chce rozkmnic jaki to jest rok produkcji, tyle....
  • 0

#30 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:05, 28.03.2013

usunieto wpis
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq