Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Watpliwosci dotyczace roku produkcji na podstawie nr VIN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 24.03.2013

Witam!!!
Wiec tak z gory chce podziekowac za poswiecony czas, mam problem z dobraniem odpowiedniej mapy east europe do mojego accorda, auto przyprowadzilem nie dawno z Niemiec, lecz pochodzi z Włoch. Samochod jest z 2006 r jest to wersja przed liftowa 2.0 navi sport, w aucie znajdowala sie tylko jedna plyta z mapami na zachodnia europe ktora dzialala bez problemu oczywiscie do momentu przekroczenia granicy z Polska.
Staralem sie szperac po forum i innych zrodlach jaka wersja mapy bedzie pasowac do mojego accorda z tego co udalo mi sie odnazezc to:
http://www.accordklu...r=asc&start=320
dzieki czemu zaczolem pobierac mape 3.60 APN3 east europe
http://uploaded.net/f/bbf2ib

Jaka wersja mapy pasuje do mojego auta rowniez sprawdzalem na stronie navigation.com tam jest napsiane, ze do accorda od 2006 r bedzie 2x dvd wersja 3.60

Moje pytanie brzmi czy ide w dobrym kierunku i czy sciagam mape pasujaca do tego auta, postaram sie wrzucic zdjecia plytki ktorej posiadam i softu.

Rowniez udalo mi sie znalesc ta wersje mapy do kupienia w sklepie internetowym w cenie 35funtow za taka cene jestem w stanie ja zmaowic lecz musze miec pewnosc ze to ta mapa.

Prosze bardzo o pomoc i z gory dziekuje pozdrawiam serdecznie.


zdjecia:
http://www.sendspace...20130313-092508

http://www.sendspace...20130313-103354
  • 0

#2 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:45, 25.03.2013

Strasznie mnie zaniepokoiles JoeBlack, jesli chodzi o ten rok produkcji i od razu po przeczytaniu Twojego postu sam zaczolem szperac po alegro, papierach itp. W dowodzie przy rejstracji pojazdu wbili mi rok produkcji 2006 .
data 1 rejestracji : 12.29.2006


Jak pisalem wolabym aby mnie ktos poprawil ale sam przywozilem auto z Niemiec i z tego co wiem u nich jako "rok produkcji" widnieje data pierwszej rejestracji w ich kraju.
Mysle, ze bedziesz mial szczescie jesli to auto jest z 2005 roku :(
Niestety jesli na 10 miejscu jest "3" to bedzie oznaczalo, ze auto jest fizycznie z 2003 roku, sorry kolego.
Ale bardzo prosze niech lepiej zorientowani sie wypowiedza.


Pozdrawiam
joe black
  • 0

#3 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 25.03.2013

[quote name="JoeBlack"][quote]Strasznie mnie zaniepokoiles JoeBlack, jesli chodzi o ten rok produkcji i od razu po przeczytaniu Twojego postu sam zaczolem szperac po alegro, papierach itp. W dowodzie przy rejstracji pojazdu wbili mi rok produkcji 2006 .
data 1 rejestracji : 12.29.2006 [/quote]

Jak pisalem wolabym aby mnie ktos poprawil ale sam przywozilem auto z Niemiec i z tego co wiem u nich jako "rok produkcji" widnieje data pierwszej rejestracji w ich kraju.
Mysle, ze bedziesz mial szczescie jesli to auto jest z 2005 roku :(
Niestety jesli na 10 miejscu jest "3" to bedzie oznaczalo, ze auto jest fizycznie z 2003 roku, sorry kolego.
Ale bardzo prosze niech lepiej zorientowani sie wypowiedza.


Tak tu masz racje kolego data 1 rejstracji widnieje jako rok produkcji, ale jesli chodzi o 10 numer z kodu VIN tak jak mowilem wskazuje rok pojazdu. Należy jednak pamiętać, że niektórzy producenci zamiast roku produkcji podają w tej pozycji datę wprowadzenia konkretnego typu lub modelu na rynek.(nie wiem jak w accordach)

Nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia dat poszczegolnych czesci takich jak szyby, plastiki, naklejki, na etykietach naszytych na pasach, zazwyczaj takie czesci sa produkowane kilka tygodni przed wyprodukowaniem auta. Pojutrze bede mial dostep do auta tak wiec wszystko sie wyjasni mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.

Pozdrawiam
  • 0

#4 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:17, 25.03.2013

Z tego co znalazlem w necie w przypadku Hondy jest to rok produkcji.
Sprawdzilem u siebie i by sie zgadzalo :(
Jak sie juz upewnisz to daj znac bo jestem bardzo ciekawy, ale na wiele bym nie liczyl.

[EDIT]
Sprawdz sobie tutaj : http://vin.hondabg.com/
Czytam i czytam i moje przekonanie graniczy juz z pewnoscia.

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#5 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 25.03.2013

Tak jzu sprawdzalem na innym dekoderze, na tym pokazuje mi to samo:/ Jestem wsciekly :/ nie wierzylem, bez kitu ale jak na drugim dekoderze to samo i 10 cyfra 3 mowi samo za siebie, nic tylko plakac...

Jedyny plus to produkcja japonska...

Teraz tylko zacyznam sie glowic, jesli 1 rejstracja byla w koncu grudnia 2006r, to jak to mozliwe ze auto stalo tak dlugo w salonie?? Nie mam pojecia do jakiego czasu auto w salonie potrafia stac zanim ktos je kupi ale okres 3 moze i 3 i pol roku wydaje mi sie jakis podejrzany...

Zaznacze ze auto posiada autoryzowana ksiazke swerwisowa, rozne faktury na wtmiany czesci filtrow, jednego wlasciciela, faktury na instalacje gazowa itp... wszystko wyglada naprawde autentycznie.
Lecz tak dlugi okres nie wyjechanego auta z salonu mnie troche nie pokoi...


Jeszcze takie pytanie da sie na tej navi odtwarzac w jakis sposob filmy DVD, i jeszcze takie pytanie AUX z tego co czytam jest tylko przyciskiem na radiu ale mozna kabelek poprowadzic???
  • 0

#6 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:01, 26.03.2013

Popraw mnie jesli sie myle, ale ja to zrozumialem tak :
- auto pierwotnie pochodzi z Wloch i tam bylo sprzedane w salonie w 2003 roku
- w 2006 roku auto zostalo zakupione przez Niemca i pierwszy raz zarejestrowane w Niemczech stad wg. papierow rok produkcji wyglada na 2006.
Tak by mi to pasowalo.

Piszesz, ze masz ksiazke serwisowa. Tam powinne byc adnotacje kiedy pierwszy raz auto zostalo sprzedane i gdzie no i po kolejnych przegladach powinno byc wszystko widac.
Chcesz powiedziec, ze z tej ksiazki wynika, ze auto bylo pierwszy raz sprzedane w 2006 roku ??? To nie jest mozliwe, ze auto stalo 3 lata w salonie :( Jaka jest data pierwszego przegladu na 20 000km ?
Nie chce Cie martwic ale obawiam sie, ze mogles sie wpusic na jakas wieksza mine. Sprawdzilbym oryginalnosc przebiegu auta.

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#7 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 27.03.2013

Popraw mnie jesli sie myle, ale ja to zrozumialem tak :
- auto pierwotnie pochodzi z Wloch i tam bylo sprzedane w salonie w 2003 roku
- w 2006 roku auto zostalo zakupione przez Niemca i pierwszy raz zarejestrowane w Niemczech stad wg. papierow rok produkcji wyglada na 2006.
Tak by mi to pasowalo.

Piszesz, ze masz ksiazke serwisowa. Tam powinne byc adnotacje kiedy pierwszy raz auto zostalo sprzedane i gdzie no i po kolejnych przegladach powinno byc wszystko widac.
Chcesz powiedziec, ze z tej ksiazki wynika, ze auto bylo pierwszy raz sprzedane w 2006 roku ??? To nie jest mozliwe, ze auto stalo 3 lata w salonie :( Jaka jest data pierwszego przegladu na 20 000km ?
Nie chce Cie martwic ale obawiam sie, ze mogles sie wpusic na jakas wieksza mine. Sprawdzilbym oryginalnosc przebiegu auta.

Pozdrawiam
joe black


Witam!!!
Dzis wszystko dokladnie sprawdzalem, wiec tak racja auto pierwotnie pochodzi z Wloch. Mialo ono tam jednego wlasciciela, ksiazka serwisowa jest Wloska sprawdzajac 1 przeglad po 20 tys byl on robiony w 2008r. rownie pod maska jest naklejka z dwoma datami i dwoma przebiegami z dwoch przegladow, ktore sie ze soba zgadzaja, w ksiazce i na nakklejce te same daty i przebiegi, widac ze naklejka nie jest nowa i musialem sie natrudzic zeby ja odczytac.
Druga sprawa gaz lpg tez jest podane kiedy byl zakladany dokaldna data i przebieg auta ktory rowniez zgadza sie z ksiazka serwisowa i jest na niego faktura.
Auto w Niemczech nie bylo rejstrowane, mialo tylko ono jednego wlasciciela we Wloszech a w niemczefch kupilem ja na placu(komisie).
Rozmawialem ze znajomymi ktorzy maja takie accordy z 2003r mowili mi ze na ten Vin nie powinienem patrzec, ze Vin rownierz sprawdzaja przy rejstracji w Polsce i jakby cos bylo nie tak to nie mogli by mi wpisac roku produkcji 2006, rownierz poinformowali mnie ze modele przed liftowe bylo produkowane do polowy 2006r.
Jesli chodzi o przebieg , z ksiazka serwisowa z nakljekami pod maska, fakturami z aso gdzie byly rownierz zapisywane daty i przebieg przy wymianie po szczegolnych czesci, oraz fakturami z lpg przebieg wyglada na jak najbardziej oryginalny.

Chcialem jeszcze sprawdzic rok produkcji po przez oznakowanie na szybach, lecz mam problemy z ich odczytaniem, gdzies czytalem ze jesli auto bylo produkowane w Japoni moge takiej inf. nie odnalezc na szybie, wiem ze w starszych autach zawsze nie mialem problemu z odczytaniem roku produkcji szyb zawsze byly to kropki oznaczajace miesiac i cyferka oznaczajaca rok z tego co pamietam.
Tutaj nie moge sobie poradzic z tymi dziwnymi symbolami
  • 0

#8 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 08:49, 28.03.2013

Za malo osob tutaj zaglada.
Trzeba by popytac w innym dziale.
Ze wszystkich informacji jakie zebralem wynika jasno, ze pozycja 10 oznacza fizyczna produkcje, a nie model, to po pierwsze.
Po drugie, jaki bylby sens produkowac rownolegle dwa "modele" ?
Ale jak pisalem to tylko moje przemyslenia i nie jestem ekspertem w tej dziedzine.
Mysle, ze trzeba by zapytac w dziele "Nadwozie", a Ty powinienes jeszcze poszukac dat np. na innych elementach poza szybami, moze to cos wyjasni.
Bardzo mnie ciekawi czy rzeczywiscie byly takie rodzynki :) ?

[EDIT]
Tutaj pozwolilem sobie zadalem takie ogolne pytanie, zobaczymy czy ktos pomoze.
http://www.accordklu...p=521796#521796

[EDIT_2]
Jeszcze poczytalem i moze nie bedzie tak zle, jest jednak taka opcja, ze podana cyfra "3" mowi tylko o roku modelowym.

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#9 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 08:55, 28.03.2013

W innym dziale z jedym kolega dyskutujemy na temat accorda VII i jego rocznika.
Pojawilo sie kilka pytan i watpliwosci.
Bardzo bym prosil znawcow tematu o pomoc w identyfikacji prawdziwego rocznika produkcji auta i odpowiedzi na kilka pytan.

1. Czy jest mozliwy accord VII z roku 2006 ale w wersji przed liftem ??

2. Czy cyfra "3" na 10 pozycji jednoznacznie wskazuje na rok produkcji z 2003 roku czy mowi tylko o roczniku modelu ?

3. Jak sprawdzic w inny sposb date produkcji, na jakim elemencie szukac daty i jak moze byc zakodowana w przypadku auta produkcji japonskiej ?

Pozdrawiam
joe black
  • 0

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:23, 28.03.2013

ad. 1 - jeszcze z tym się nie spotkaliśmy. Rok 2005 to model przejściowy, a 2006 po FL
ad. 2 - tak ta cyfra oznacza rok produkcji
ad. 3- na kielichu amortyzatora masz naklejkę z datą produkcji, a na tabliczce znamionowej i podszybiu vin z cyfrą na 10 pozycji.
  • 0

#11 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 28.03.2013

NO masz racje temat byl inny, wiec nikt tu nie zaglada i sie nie udziela do naszej rozmowy.

Ja rowniez czytalem powiem Ci i raz pisali ze definitywnie w hondzie jest to rok produkcji, a w innym artykule ze w przypadku hondy jest to rok modelowy(temat rzeka)

Tez nie jestem eksperte, ale czy bylo sens produkowac dwa modele, a czy po liftowa wersja zaczeli juz produkowac od stycznia??? Czy troche pozniej naprzyklad???

Staralem sie odczytac jakies daty z innych elementow, szukalem na pasach bezpieczenstwa tylnich, jest tam naszywka z roznymi informajami niestety daty nie ma zadnej.
probowalem pod maska, gdzeis wyczytalem ze na zbiorniku od plynu do spryskiwaczy powinna byc data, ale tez nic takiego nie znalazlem.

Dzieki za zalozenie tego tematu, bede obserwowal moze wrzuce tam fotki z symbolami na szybie.

Ja zalozylem rowniez temat
http://www.accordklu...a4f0dbc7#521745

Prosilem tylko o konkretna odpowiedz, no ale ludzie nie rozumieja jak widac :P
Ale moglem to tez bardziej sprecyzowac, poczekamy zobaczymy jak to dalej sie potoczy.

Pozdrawiam
Karolkazik
  • 0

#12 tytus2011

tytus2011
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:1.5
  • Wersja:SPORT PLUS
  • KM:184 + ...
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:laleczka :)
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:51, 28.03.2013

kolego prawie kazdy plastkim ma date tłoczenia i to raczej taka bliska daty produkcji i zawsze na vinie 10 cyfra jest data produkcji a u nas sa takie powalone wydziały ze watpie aby ci wzieli daty z papierów tylko na stacje ci kaza jechac i ustalić rok jak chcesz to wpadnij na spota to ci ustale lepiej z którego roku masz samochód ;-)

jak chcesz to podeslij vin a ustale ci moze cos wiecej na szybko .
  • 0

#13 karolkazik

karolkazik
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:02, 28.03.2013

kolego prawie kazdy plastkim ma date tłoczenia i to raczej taka bliska daty produkcji i zawsze na vinie 10 cyfra jest data produkcji a u nas sa takie powalone wydziały ze watpie aby ci wzieli daty z papierów tylko na stacje ci kaza jechac i ustalić rok jak chcesz to wpadnij na spota to ci ustale lepiej z którego roku masz samochód ;-)

jak chcesz to podeslij vin a ustale ci moze cos wiecej na szybko .


Witam!!!
Mowisz, ze kazdy plastik , to moze powiedz mi na ktorych tych plastikach mam szukac bedzie latwiej, pod maska?? Czy w srodku auta??? Zaraz ide szukac dalej, ale z szyb japonczykow z tego co wiem nie mozna takiej daty ustalic?? Jesli chodzi o rejstracje auta juz mam zarejstrowany i normlanie wbity rok produkcji w dowodzie mam 2006. Do tego przy rejstracji sie mnie pytali czy to jest 20066 wersja przed liftem czy po, zaznaczylem ze przed.
  • 0

#14 tytus2011

tytus2011
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:1.5
  • Wersja:SPORT PLUS
  • KM:184 + ...
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:laleczka :)
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:09, 28.03.2013

to z rejestracja masz farta bo u mnie w wydziale to by napewno nie przeszlo bo sa tak porabani ze szkoda gadac ale olac to szukaj w srodku np.mieszek biegów sa tam kropeczki i obok data z szyb nie odczytasz a tak reszte to trzeba rozbierac ale napewno sa daty i to duzo :ok
  • 0

#15 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 10:12, 28.03.2013

Tu masz przykładowe ogłoszenie auta:
- z 2004 roku z VINem: http://otomoto.pl/ho...-C27320958.html
- z 2007 roku z VINem: http://otomoto.pl/ho...-C28270173.html
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq