Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zagadka zawieszeniowa


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
54 odpowiedzi w tym temacie

#46 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:08, 01.09.2009

Tak jeszcze wracając do tematu sworznia dolnego.
Właśnie mi się rozleciał, całe szczęście, że na parkingu, a nie podczas jazdy.
Kupiłem jakiś zamiennik i zabrałem się za robotę i tu spotkałą mnie niespodzianka. Sworzeń jest chyba (mam nadzieję) wprasowany, bo nie widzę nigdzie zawleczki.
Teraz mam pytanie:
Jeśli jakimś cudem uda się go wybić to czy założenie nowego to jest kwestia wciśnięcia i zabezpieczenia pym pierścieniem, który jest w komplecie, czy też trzeba go wprasować?

#47 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 15.10.2009

Aby nie zakładac nowego tematu - kolejny dziwny dźwięk mnie zastanawia.

Zwykle tylko na początku drogi, gdy samochód jest zimny, najeżdżając na jakąś dziurę/nierówność słysze jakby z jednego z kół taki dźwięk jakby ktoś uderzył w pełną metalową beczkę. Co to może być? Czasem ten dźwięk jest, częściej go nie ma - nie ma reguły.

Pomysł?

#48 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:06, 15.10.2009

U mnie też coś takiego jest, więc równiez podpisuje sie pod pytaniem

#49 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:43, 17.10.2010

Koledzy, mam pytanie w jaki sposób można sprawdzić luzy na górnych wahaczach.
Mam od pewnego czasu taki problem, że auto przy dość szybkiej jeździe po nierównej drodze straciło na stabilności prowadzenia. Szczególnie mam to wrażenie, gdy auto uniesie się na wyboju. Do tego przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające słyszę pojedyńczy stuk (zupełnie jak bym zahaczył o niego spodem podwozia, choć to napewno nie to).

Byłem na dwóch stacjach diagnostycznych i nie wykryli żadnych luzów, mówią że wszystko ok. Tymczasem czytałem gdzieś, że sworznie górne sprawdza się przy podniesionym aucie (na stacjach nie podnosili auta).
Sworznie dolne wymienione jakoś 15 tys km wcześniej, cały drążek stabilizatora, w ramach akcji serwisowej jakieś 20 tys km wcześniej. Wahacze górne pewnie od nowości nie ruszane.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

#50 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:47, 17.10.2010

nie podnosili auta do wahacza górnego?
to pewnie to skoro stab wymieniony, a łączniki stabilizatora?

poza tym zmień te warsztaty
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#51 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:35, 17.10.2010

nie podnosili auta do wahacza górnego?
to pewnie to skoro stab wymieniony, a łączniki stabilizatora?


Jak narazie byłem na dwóch stacjach diagnostycznych, na których robią przeglądy rejestracyjne, więc nie mam specjalnego żalu że dokładnie wszystkiego nie sprawdzili. Czekam na wolną chwilę aby umówić się do mechanika, jednak wcześniej postanowiłem Was zapytać, co to może być - z mechanikami też różnie bywa....
A stabilizator wymienili razem z łącznikami..

Pozdrawiam

#52 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:18, 17.10.2010

to pewnie sworzeń w górnym
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#53 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 21:04, 17.10.2010

nie podnosili auta do wahacza górnego?


Kardas a co w tym dziwnego? Auto wjeżdża na szarpaki, diagnosta włazi pod auto jedną ręką łapie za sworzeń, drugą "steruje" szarpakiem i nie ma opcji żeby nie wyczuł luzu

#54 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:05, 17.10.2010

mi dwa razy już wychaczali luz na górnym sworzniu bez podnoszenia auta.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#55 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 06:52, 18.10.2010

to ja byłem dwa razy i za każdym razem auto na podnośniku, wtedy znaleźli luz na wahaczu i na tulejach stabilizatora

różne techniki widzę można, a diagności z tego co widzę to większość nie brudzi łapek i jakoś tylko patrzą przy szarpaku
na koło, na czuja czują

ale mam krótko auto więc jeszcze nie trafiłem na dobrego 8-)
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





IPB Skin By Virteq