Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zagadka zawieszeniowa


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
54 odpowiedzi w tym temacie

#16 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:22, 13.06.2009

namlooc, możesz dać namiar na ten sklep z "zawieszeniówką"? Czy jest jakieś dobre źródło w Polsce na części 555 (Sankei)?

Do zobaczenia na trasie.


#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:14, 13.06.2009

namlooc, możesz dać namiar na ten sklep z "zawieszeniówką"? Czy jest jakieś dobre źródło w Polsce na części 555 (Sankei)?

ja na allegro wklepalem 'sworzen accord' ;) widzialem 555 tez mieli..

#18 Vielebny

Vielebny
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:49, 13.06.2009

Czyli wspólnymi siłami doszlismy do konkluzji - w rozumieniu mechanika SWORZEŃ ZWROTNICY = SWORZEŃ WAHACZA DOLNEGO :db

Dzięki... Kupienie tego sworznia to rzeczywiście bułka z masełkiem... (Yamato - 42 zł)

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:11, 15.07.2009

Podepnę się pod temat - jak można najłatwiej sprawdzić stan tego dolnego sworznia? Kupiłem niedawno hankę i wymieniłem górne wahacze ze względu na luz ale dalej słyszę stuki z zawieszenia. Chyba lewą stronę (fura RHD) najbardziej słychać i tylko na drobnych poprzecznych nierównościach - na większych jest cisza.

#20 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:12, 15.07.2009

Podepnę się pod temat - jak można najłatwiej sprawdzić stan tego dolnego sworznia? Kupiłem niedawno hankę i wymieniłem górne wahacze ze względu na luz ale dalej słyszę stuki z zawieszenia. Chyba lewą stronę (fura RHD) najbardziej słychać i tylko na drobnych poprzecznych nierównościach - na większych jest cisza.


Dla pewności sprawdź lepiej stan gum i łączników stabilizatora kolego ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#21 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:14, 15.07.2009

wkładasz między zwrotnice i wahacz dolny jakiś pręt i rozpierasz w góre i dół i slyszac czy puka. NAjlepiej jechać do mechanika gdzie za 10-20 zł sprawdzi ci pięknie całe zawieszenie

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:26, 15.07.2009

Dzięki, jutro posprawdzam na uniesionym aucie - na razie sprawdzałem tylko górę na stojącym aucie zapierając klucz o sprężyną i górną część wahacza naciskając do dołu i luz był - ale ta sprawa jest już załatwiona. Szarpałem też stabilizatorem ale stał sztywno - może po uniesieniu auta coś wyjdzie...

#23 Wiker

Wiker
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:46, 19.07.2009

Witam Panowie.
Mój problem dotyczy prawej strony przedniego zawieszenia. Objawami są właśnie głuche puknięcia przy pokonywaniu poprzecznych nierówności, a także dwa lekkie stuki bardziej wyczuwalne na pedale sprzęgła niż słyszalne przy delikatnym ruszaniu na samym sprzęgle. Problem nie występuje jak ruszam normalnie. Panowie kolejne moje pytanie to jakiej firmy łączniki, drążki stabilizatora polecacie?

#24 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:54, 19.07.2009

Polecam łączniki stabilizatorów tych firm :ok

555, Optimal, Yamato, Nipparts, Sankei, Sasic.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#25 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 19.07.2009

z wymienionych przez kiziol111, poleciłbym w kolejności:

szczególnie 555 - testowane elementy zawieszenia w kilku Hondach, jeszcze nie słyszałem by ktoś narzekał
nipparts
yamato
"The faster you go, the shorter you are. "

#26 Wiker

Wiker
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:30, 19.07.2009

Ok dzięki za info.
Wnioskuję z odpowiedzi że chodzi tylko o wymianę łączników. Mam jeszcze prośbę czy macie może schematy zawieszenia? jak to dokładnie wygląda?

#27 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:05, 19.07.2009

Tu masz przód.
Mam nadzieję że się przyda.


Dołączona grafika
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#28 Wiker

Wiker
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 21.07.2009

Panowie wymieniłem łączniki stabilizatora, luzów na wahaczach nie mam bo znajomy mechanik sprawdzał, a jednak nadal coś się tłucze po prawej stronie przodu. Odgłosy dochodzą od podłogi po najechaniu na poprzeczne nierówności. Czuć że jest luz jakby guma była wybita. Macie może jakieś pomysły? Ewentualnie jutro pojadę na szarpaki. Aha problem pojawił się z dnia na dzień, gdy moja Kobietka zrobiła sobie przejażdżkę.

#29 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:12, 21.07.2009

Mimo iż twierdzisz iż luzów na górnym wachaczu nie masz, to obstawiam to.
Jaki przebieg ma ten wachacz?
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#30 yaqp

yaqp
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:13, 21.07.2009

zapewne mam ten sam problem co kolegaWiker, zaczelo sie od wymiany gornych wahaczy (same sworznie), ucichla sytuacja..ale po czasie znow zaczely mnie dochodzic te "stuki", pojechalem na trzepaki i znalezli luz na sworzniu dolnego wahacza (wymieniony) do tego koncowka drazka (wymieniona), powiedzieli w warsztacie ze nie mam nigdzie juz luzow..... wyjechalem, i kupa , nadal to slysze, chodz juz nie tak dobitnie ale "cos" tam jeszcze stuka od czasu do czasu na wyboistej drodze. Chyba ze juz jestem przewrazliwony :lol:
pozdrawiam
Kuba




IPB Skin By Virteq