Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

dedykowany ULTER

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:14, 12.08.2012

Witam,

Jak w temacie, czy ktoś ma coś takiego http://new.ulter.com...rd-vii/391#2699 ?
Interesuje mnie ten trzeci za 1320 PLN. Gdzieś czytałem że są podobno bardzo głośnie, inni zaś twierdzili, że te dedykowane są w miarę ciche, słychać tylko fajne mruczenie. Jaka jest prawda? 1320 PLN to za dużo kasy żeby kupować w ciemno a chce mieć dwururkę, od której nie będzie bolała mnie głowa. Proszę o opinię posiadaczy takowego. Pozdrawiam
  • 0

#2 Kwazer

Kwazer
  • Forumowicz
  • 186 postów
  • Skąd:ap
  • Silnik:25
  • Wersja:pb
  • KM:25
  • Paliwo:PB
  • Rok:2525
  • Nadwozie:25
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:57, 12.08.2012

daj sobie spokój z ulterem...
w tych pieniadzach pewnie jak poszukasz to cus znajdziesz
kumpel kupil do civica VIIgen sporta od ultera, dedykowany
i dedykowany to on byl tylko z nazwy, przeglosny i nie pasowal
podpial go pod skosem bo cala rura miala nie te katy wygiec
1,5 miecha z nimi walczyl, najpierw o wymiane a jak drugi przyszedl taki sam to potem o zwrot kasy
ogolnie zenada za grube pieniadze...
  • 0

#3 BLiNK

BLiNK

    Rycerz Stance'u

  • Forumowicz
  • 872 postów
  • Skąd:Cincinatti
  • Silnik:K20
  • Wersja:Zbyt niska by była prawdziwa
  • KM:155KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 07:30, 13.08.2012

Przejrzyj kolego ten dzial. Sporo u ulterze bylo pisane, wrzucane filimik jak to brzmi itd itp.
  • 0

#4 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 10:26, 13.08.2012

emm. ja mam koncowe wydechy ultera..zmontowane pod customowy układ 2x3'' i nie są aż tak głośne :mrgreen: daj mi (głośne) GReddy Evo2, a ja oddam Ci swoje (w miare ciche) :mrgreen:


Dołączona grafika
  • 0

#5 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 19:31, 13.08.2012

1320 PLN to za dużo kasy żeby kupować w ciemno


Tłumiki bardzo przyzwoite. Mogę się mylić ale kolega Haward chyba za 8 stów taki kupował :roll:
  • 0

#6 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:47, 13.08.2012

To już sam nie wiem.... Nie chce żeby było głośno, zależy mi żeby fajnie wyglądało i tak samo fajnie mruczało. A macie może jakieś doświadczenie z firmą El-Tec z miejscowości Piastów? Co prawda miałbym do nich 100 km, i ceny też konkretne układ wydechowy ponad 2 tysie, ale może oni na prawdę mają towar z najwyższej pułki (przynajmniej tak o nim piszą) :-). W ogóle nie znam się na tym, do układu wydechowego dobrze mieć jeszcze zrobiony układ dolotowy i kolektor wydechowy? Nie byłem nigdy mechanikiem, więc to dla mnie czarna magia :-). Jeśli tak, to zaraz wyjdzie mnie to z 5 tysięcy :D
  • 0

#7 Guest_misiekCB_*

Guest_misiekCB_*
  • Guests

Napisano 22:23, 13.08.2012

Ja właśnie wymontowałem od siebie takiego Ultera, montaż bez problemu i nie jest bardzo głośny( w porównaniu z Remusem w Civicu to nawet jest cichy) , głośniej się robi jak mocno przyciśniesz. Ogólnie jest ok . Ja wracam do serii i będę sprzedawał Acco więc wyjmuję co się da i sprzedaję. Jak byś chciał mój będzie do wzięcia za jakieś 700 zł. W weekend porobię zdjęcia i wystawię do sprzedania.
  • 0

#8 Rumcyk27

Rumcyk27
  • Forumowicz
  • 570 postów
  • Skąd:OST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:K20A6 S-Type
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:19, 16.08.2012

Wiciu, ja też chciałem się bawić w ulepszanie silnika bo mam K20A6 w Tourerku - nieco ciężki jak dla mnie bo za mało mocy - a mam ciężką nogę. Byłem bliski zakupu kolektora ssącego firmy Skun2 i wydechowego Waepon R 4:1 lub 4:2:1 z USA - czyli sprzęt nie byle jaki a dzięki niemu powinienem obudzić do życia kilkanaście kucyków więcej. Koszt około 3000PLN ze wszystkim ( zakup+cło i przesyłka), ale poczytałem kilka artykułów na temat tuningu silnika wersji K20 ( na przykład tutaj (http://jdmspecengine...series/k20.html ) dowiesz się, że ten silnik jest nastawiony na ekonomię ( do 2200 rpm działają tylko 3 zawory) - pewnie niektórzy się odezwą, co ja plotę - ale najpierw zachęcam do lektury), no i z przykrością muszę stwierdzić, że kompletnie nie nadaje się do tuningu ( poczytaj forum Acury TSX - tam jest artykuł i to nie jeden, poparty zdjęciami na ten temat i pokazane co się dzieje ze wzmacnianym silnikiem właśnie z rodziny K20 - silniki z tej rodziny były montowane w Aurach RSX, natomiast K24 to już inna bajka). Tak więc szkoda kasy na jakiekolwiek mody silnika, no chyba, że ktoś ma mnóstwo PLN-ów i chce zrobić swapa na 2.4 - kosmiczna zabawa. Apropos tłumika - dokup sobie drugi tłumik i dospawaj rurę - ja i inni tak zrobili. Drugi tłumik z alledrogo wytargałem za 60PLN nowa rura dospawana z robocizną kosztowała mnie 100 PLN no i dokupiłem końcówki. Poprawia wygląd no i nieco ciszej w środku, a jak chcesz zmienić dźwięk na wyjściu, załóż CAI i po kłopocie, ewentualnie do tego inne końcówki, albo ultera od kolegi. U mnie zainstalowałem dolot CAI K&N po otwarciu przepustnicy na maksa dźwięk jest super ( poprawiło nieco prędkość maks, ale z takimi prędkościami sporadycznie się poruszam bo w Polsce nie ma takiej możliwości), z resztą pewnie powiedzą Ci to wszyscy, którzy mają takie lub podobne ustrojstwo u siebie. Pozdro.
  • 0

#9 wiciu85

wiciu85
  • Forumowicz
  • 174 postów
  • Skąd:Koluszki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:34, 17.08.2012

W sumie zdecydowałbym się na tego Ultera (innej alternatywy nie widzę), ale ludzie zniechęcają mnie pisząc, że jest głośny i łeb od niego pęka na dłuższych dystansach. Spawanie drugiej rury absolutnie do mnie nie przemawia, bałbym się, że ktoś mi spieprzy robotę i wyjdzie lipa. Eltec znów będzie bardzo drogi, muszę przemyśleć sprawę.
  • 0

#10 Rumcyk27

Rumcyk27
  • Forumowicz
  • 570 postów
  • Skąd:OST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:K20A6 S-Type
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:12, 17.08.2012

A zastanów się co robić, czy dospawać ( to szczerze mówiąc ciężko spierd..ić jak się ktoś zna na rzeczy) czy kupić ultera, bo tu chodzi o koszta. Jak się nie spodoba zawsze możesz kupiony zestaw pchnąć dalej.
  • 0

#11 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:39, 18.08.2012

ale ludzie zniechęcają mnie pisząc, że jest głośny i łeb od niego pęka na dłuższych dystansach.


jeżeli dedykowany to wcale nie jest głośny i łeb od niego nie pęka ;-)
  • 0

#12 Guest_misiekCB_*

Guest_misiekCB_*
  • Guests

Napisano 18:52, 18.08.2012

Ja wyjmowałem tylko dla tego że chcę trochę kasy odzyskać przed sprzedażą Acco. Zrobiłem z nim trasę na Węgry z moimi rodzicami , nie narzekali na hałas a nie są już młodzi więc nie ma jakichś mega odgłosów.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq