Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stłuczka - piątek 13-tego - aktualizacja 31.07 wycena szkody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:18, 13.07.2012

Witam
Zacznę jak większość - no i stało się. Dzisiaj w piątek trzynastego popełniłem błąd pierwszy od kilkunastu lat za kólkiem i zaparkowałem skodzie w tyłku.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Przyjechała policja dostałem 250zł i 6 pkt. poszkodowany będzie walczył z mojego OC, a ja chcę zrobić auto z AC.
Ponieważ jest to pierwsze takie zdarzenie w moim przypadku, prosze o podpowiedź co dalej.
Przeczytałem cały temat kardasa aż 8 stron i wiem, że warto czekać na swoje, jednak to była walka o OC.
Ale jak to jest ze szczegółami, na pewno dzwonię do ubezpieczyciela w moim przypadku PTU, zgłaszam szkodę i czekam na informację. I co dalej:
- nie czekac na wycenę PTU i zgłosić się do ASO HONDA, czy może lepiej do jakiegoś rzeczoznawcy, biegłego sądowego? żeby wycenili naprawę.
Na pewno nie oddam auta do naprawy bezgotówkowej, bo raz miałem taką przyjemność i po 3 miesiącach musiałem dopłacić różnicę w naprawie, a odszkodowaniu.
Na chwilę obecną nie jestem w stanie więcej napisać , bo troszkę mnie nerwy trzymają, ale z zewnątrz obrażenia takie jak widac na zdjęciach, wewnątrz nie wiem, bo maski nie podnosiłem, na oko zamek podnoszenia maski siedzi na chłodnicy klimy.
Pozdrawiam
PS: Prosze o nie odsyłanie mnie do szukajki. Każdy kto jest po :) wie, jakie to są emocje.
Aha. Opiszę jak było. Strzałka na wprost i lewoskręt zielona. Więc Przejechaliśmy przeciwne pasy ruchu i jakaś młoda p...a na rowerku próbowała przejechać na czrwonym przez pasy. Skoda się zatrzymała, ja na niej, a p...a pojechała dalej.

PO OTWARCIU MASKI
Górna "belka" lekko przygięta, zamek maski pogięty, chłodnica klimy pokrzywiona, lampa od kierowcy rozszczelniona, mocowania pogięte/połamane, 2 lampa wydaje się cała, ale deż dostała, bo nie siedzi równo, nie wiem jak belka pod plastikowym zderzakiem i co się dzieje pod spodem.

31.07.2012 JEST WYCENA
Dostałem informację od TU. Auto wycenili na 11 700 przed wypadkiem, a koszt naprawy na 8 600. Kwota naprawy przekracza 70% wartości auta, więc szkoda całkowita, a co za tym idzie zgodnie z OWU nie muszą zwracać za naprawę, tylko pokryć różnicę w cenie auta przed i po zdarzeniu.
Auto po zdarzeniu wycenili na 7 200 zł i dali kontakt do firmy, która za taką cenę może odkupić auto.
Do mnie trafi różnica w cenie przed i po czyli 4 500.
  • 0

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:31, 13.07.2012

Skoda się zatrzymała, ja na niej, a p...a pojechała dalej


bezpieczną odległośc się zachowuje ;-)

Jeśli a AC to do ugrania wiele nie masz. Wiele zależy od tego jakie opcje wykupiłeś przy AC i co jest w umowie, czy amortyzacja części czy nie itp
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:03, 14.07.2012

a ja bym oddał do aso i sie niczym nie przejmował oni reszte zalatwia tak abyś nie musiał nic dopłacać no chyba że masz w ac udział własny lub inne kruczki , no i ubezpieczalnia nie powala , beda chcieli wszystko robić na zamiennikach
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#4 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 07:22, 14.07.2012

Jeśli a AC to do ugrania wiele nie masz. Wiele zależy od tego jakie opcje wykupiłeś przy AC i co jest w umowie, czy amortyzacja części czy nie itp

W polisie mam tylko zniesienie udziału własnego i ubezpieczenie na 14000zł.
W OWU wyczytałem, że amortyzacja części auta powyżej 10 lat - 50% wartości części

Właśnie rozmawiałem z ubezpieczalnią, gościu mówił, że w każdej chwili mogę zmienić zdanie i rozliczyć się na podstawie faktur lub ich wyceny. Ale czy jest taka możliwość w przypadku AC że nie odpowiada mi ich wycena i przedstawiam swoją z ASO Hondy licząc na to że coś dorzucą? Czy nie liczyć na pieniądze i zostawić w ASO ze względu na te 50% amortyzacji?
  • 0

#5 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:25, 14.07.2012

wiec na 99% beda chcieli dać na zamienikach , ale jest promyk nadziei że da sie pokabinować ze bedzie ori np zderzak i pokrywa silnika ,
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:47, 14.07.2012

wiec na 99% beda chcieli dać na zamienikach ,


nic nie dadzą na zamiennikach bo tych po prostu nie ma, maska w zamienniku? grill w zamienniku? pokaż palcem gdzie to jest
jedynie lampy zdaje się są w zamienniku,

TU zrobi tak jak jest w OWU

W OWU wyczytałem, że amortyzacja części auta powyżej 10 lat - 50% wartości części


i kolega nic nie może na to poradzić, to jest AC- tu się nie wybiera czy nowe części czy używane, tu się żebra żeby dali cokolwiek
i do tego żeby wypłacili jeszcze VAT, bo często TU tego nie robi, co jest praktyką niedozwoloną :!:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 wierzba

wierzba
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Wrocław
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 14.07.2012

uuuuu pech 13P
  • 0

HONDA ACCORD CL3
HONDA ACCORD CL7


#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:57, 14.07.2012

Fotki w pełnym rozmiarze
http://www.fotosik.p...y/album/1232862

Tragedii nie ma wielkiej. A jak wygląda pod maską? Przedni pas i zamknięcie maski w porządku? Pokaż fotkę spod maski.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#9 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 12:56, 14.07.2012

Na razie nie otwierałem bo stoję pod blokiem i nie nie wiem czy później zamknę. Dzisiaj będe coś działał.
  • 0

#10 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:16, 14.07.2012

mury, udaj sie do ASO do blacharskiego i pogadaj z nimi - maja inne przelozenie na ubezpieczalnie niz Ty i moga bardzo pomoc.
Zaznacz, ze doplacac nie chcesz i co moga zrobic dla Ciebie zebys u nich naprawil.
Bez problemu powinni dac auto zastepcze za free dodatkowo.
ASO na naprawach zarabia kokosy - przebitka to lekko 100% a czesto i 200 wiec zalezy im, aby robic u nich i moga na prawde bardzo pomoc.
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#11 r.wolf

r.wolf
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Szczecin/Holandia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:20, 14.07.2012

Nie zazdroszcze, w grudniu mialem ten sam problem , zatrzymaem sie w szczecinie na gdanskiej na corsie, byla policja chcieli dac 300 zl i 6 pkt ale nie przyjalem mandatu sprawa poszla do sadu , odbylo sie bez udzialu stron i dostalem 100 zl i 6 pkt. Jednak oplaca sie nie przyjmowac mandatow :mrgreen:
  • 0
Jezeli masz pieprzyc glupoty ... najlepiej sie nie odzywaj ... konsekwencje moga byc tragiczne ... dla ciebie !!!

#12 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 13:32, 14.07.2012

W przypadku AC wszystko zależy jaką się ma polisę i gdzie. Jeżeli się ma po taniości to ma się amortyzację części i naprawę wg. faktur po uprzednim zaakceptowaniu kosztorysu przez TU. Jeżeli coś jest w zamienniku dostępne to nie zaakceptują naprawy na oryginałach itp. Generalnie żeby nie dopłacić do biznesu trzeba sporo samemu załatwiać i robić na używkach. Taki wariant opłaca się raczej w dość starych samochodach.

Z drugiej strony można mieć dobrą polisę z wariantem tzw. serwisowym gdzie auto oddaje się do warsztatu z którym współpracuje TU (i znów dobre TU będą miały ASO, tanie TU - "alternatywne" warsztaty) i generalnie wtedy większego problemu nie ma - ma się zrobione na nowych oryginalnych częściach, warsztat sam wszystko załatwia z TU itp. Taka polisa drożej kosztuje ale ma sens przy nowszych autach gdzie w razie większej szkody trzeba by sporo dopłacać z własnej kieszeni, żeby mieć zrobione porządnie.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#13 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:03, 14.07.2012

nic nie dadzą na zamiennikach bo tych po prostu nie ma, maska w zamienniku? grill w zamienniku? pokaż palcem gdzie to jest
jedynie lampy zdaje się są w zamienniku,

przeciez napisałem że maska bedzie ori i zderzak , reflektory sa z zamiennika
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#14 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:50, 14.07.2012

Dodałem nowe zdjęcia i opis na końcu.
Niestety nie wiedziałem wcześniej o takiej możliwości jak wykupienie opcji z amortyzacją części. Ale wiadomo, mądry Polak po szkodzie.
Z tego co piszecie to nie ma się co porywać na kasę tylko oddać do roboty za faktury. Tylko w serwisie TU czy w ASO? Czy może zrobić wycenę w ASO i czekać na odpowiedź TU?
Pytanko poza tematem:
mogę jeździć takim autem? Jak się spytałem policjanta, czy mogę jechać, to powiedział, że lampy całe więc mogę. Może chodziło mu o dojechanie pod dom. Ale czy mogę poruszać się z tak wystającymi krawędziami maski po drodze?
  • 0

#15 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:48, 14.07.2012

mury, Jak ja usuwalem szkode z ac to zglaszalem szkode telefonicznie, informowalem ktore aso, wstawialem auto i udawalem sie na rozmowe z kierownikiem blacharni na rozmowe ci i jak ma byc i co chce ekstra.

Zawsze dostawalem auto zastepcze za free a ostatnio jeden element wiecej polakierowany.

Jedyna roznica ze auto w leasingu z pakietem ubezpieczenia w opcji max, ale u Ciebie, jezeli mozesz w aso robic kwestia moze wygladac podobnie. Warto sie uprwnic, ze drugi reflektor tez ma polamane zaczepy ;) jak maja byc wymienione to dwa...
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq