Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

akumulator do VIII

VIII akumulator aku

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#16 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:18, 19.12.2012

Witam,

W jaki sposób mocujecie te wieksze akumulatory (typu Varta Blue Dynamic D24) do konstrukcji karoserii ?
Sa szersze o 5cm od oryginalnego... ta stalowa objemka z 2-ma srubami, ktora trzyma oryginalny akumulator na miejscu chyba sie do tego celu nie nadaje, nie ?

Pozdrawiam
SG


Wszystko pasuje, obejma złapie więszy aku, bez obaw. Jedyną rzeczą, którą trzeba koniecznie zrobić to wywalić tą plastikową obudowę, w której siedzi oryginalny akumulator. Inaczej szerszego akumulatora nie zmieścisz.
Dla powietrdzenia Twoich wątpliwości chyba najprościej będzie wziąść miarkę i zmierzyć odległość pomiędzy dwoma stalowymi prętami mocowania. Wtedy zobaczysz, czy szerokość np. takiej Varty D24 nie jest zbyt duża, ale... skoro inni już montowali, to chyba nie ma się czego obawiać ;-)
  • 0

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:19, 19.12.2012

zawsze możesz odwiedzić strony producentów i posprawdzać w wyszukiwarkach jakie modele polecają do konkretnego auta.
  • 0

#18 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:38, 20.12.2012

zawsze możesz odwiedzić strony producentów i posprawdzać w wyszukiwarkach jakie modele polecają do konkretnego auta.


Przecież to bez sensu... bo do danego auta w katalogach/ konfiguratorach producenci podają akumulatory wymiarami odpowiadające ori aku. Nie ma opcji "największy wejdzie..." itd. Trzeba trochę pogłówkować i popróbować. Tu macie już temat rozgryziony, więc nie widzę potrzeby do dalszej rzeźby. Nie ma co wywarzać otwartych drzwi ;-)
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:13, 20.12.2012

ja akurat wychodzę z założenia, że kupuję aku o pojemności jakiej zaleca producent więc korzystam z takiej wyszukiwarki:)
  • 0

#20 sebas

sebas
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:42, 21.12.2012

OK. Potwierdzam.

Varta D24 weszła na miejsce bez większych problemów.
Rozmiar jest na styk.

Natomiast objemka mocująca jest taka sobie... Trochę za mała, trochę nie z tej bajki, dostosowana raczej do aku bez uchwytu...

Fakt jednak, że da się jej użyć i skrecić aku do konstrukcji tak, że ani drgnie więc suma sumarum ogłaszam sukces :)
  • 0

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:28, 24.12.2012

Dziekuję za cenny wątek, który pozwolił mi ożywić hankę, która jak raz padła trupem w Wigilię.
Dodam od siebie 3 grosze, że zamiennik oryginalnego aku 45 Ah to VARTA B32. Dokładnie identyczne, małe, g.....o.
  • 0

#22 refi68

refi68
  • Forumowicz
  • 126 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2,4
  • Wersja:ACCORD COUPE
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:35, 28.01.2013

Witam,
Dzis również nabyłem drogą kupna aku varta blue dynamic D24 60Ah 540A .
Chłopcy w punkcie montażu nie za bardzo byli przekonani czy sie da - powiedziałem im iz się da bo na forum montuja.
No więc zaczęliśmy montowac i faktycznie tak jak piszecie da się ( trzeba wymontować plastiki i obejmka mocująca od góry " nie z tej bajki" ale moża przykręcić żeby było ok).
Na koncu montażysta mówi do mnie - wie pan przyjeżdzają różni goście i wymyślają niestworzone teorie jakie aku zamontować , ale Pan miał rację a nie spodziewałem się że uda.

Reasumując : dzięki Panowie za podpowiedzi bo bez Was na pewno nie zamontowaliby mi tego aku. :-)
Cena varty 65Ah i yuasa 45Ah ta sama
  • 0

#23 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:35, 30.01.2013

jestem laikiem więc wybaczcie głupie pytanie. nie mam problemów z aku (mam fabrycznego panasonica), ale... czy jak zamontuje tą varte, to przestanie mi mrugać światłami przy rozruchu?
no i czy ten wejdzie? jest dłuższy (261mm), ale szerokość i wysokość ta sama?

http://www.e-moto.pl...n-.70ah-p .html
  • 0

--------------------------------------
Modyfikacje:
Przyciemnienie szyb - 12%
Światła dzienne/DRL - moduł QUASAR CLM02-CAN
Trzeci stop LED (HONDA part. no. 34270-SNC-A02)


#24 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:35, 27.02.2013

jestem laikiem więc wybaczcie głupie pytanie. nie mam problemów z aku (mam fabrycznego panasonica), ale... czy jak zamontuje tą varte, to przestanie mi mrugać światłami przy rozruchu?...


Nie przestanie.
  • 0

#25 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:21, 06.06.2013

Panowie,

Mam pytanie. Spotkałem się z krótką wzmianką na forum, że po wymianie akumulatora (lub jego odłączeniu) należy "nauczyć auto obrotów". Czy możecie mi krótko na pisać o co chodzi i jak się to robi... Mam obawę że po zakupie rzeczywiście miałem chwilowo odłączony akumulator i nie zwróciłem na to uwagi.
  • 0

#26 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:18, 06.06.2013

Cześć :-)

Spotkałem się z krótką wzmianką na forum, że po wymianie akumulatora (lub jego odłączeniu) należy "nauczyć auto obrotów".

Wszystko jest na Forum - link.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#27 Mariopl1

Mariopl1
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Piotrków Tryb.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:07, 15.08.2013

A ja mam pytanko, bo widzę że tu benzynowcy tylko piszą a i mnie dopadł właśnie problem aku w mojej Hondzie.

Czy w diesel-u 2,2 jest taki sam aku jak w benzynie ??
  • 0

#28 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 09:41, 15.08.2013

do diesla idzie akumulator 12V 74Ah, z tym że lepiej większy niż mniejszy, wiec jak nie będą mieli 74ah to lepiej 76ah czy 80ah niż 72ah, no i oczywiście gabarytowo musi pasować, ale 90% 74ah będzie spokojnie pasować.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#29 Mariopl1

Mariopl1
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Piotrków Tryb.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:34, 27.08.2013

A wie ktoś jakie ma wymiary ten aku ??
Chciałbym kupić ale nie wiem czy wszystkie dane o wymiarach ktoś zna.
Jeśli ktoś zna to proszę o napisanie, ewentualnie jaki model do mojej Hani by pasował (może jakiś link?).

Jeśli nie to będę się musiał bardziej wysilić i podjechać do sklepu by wszystko obadać,.

Jednak zawsze warto zapytać, może ktoś pomoże :)

z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
Mario.
  • 0

#30 Rafmax

Rafmax
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Windsor
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:26, 24.09.2013

Witam , w odpowiedzi na zagadnienie wymiany akmulatora chciałem podzielic się swoim doświadczeniem w hondzie accord VIII gen. Miałem podobne rozterki co do akmulatora po ponad 4 latach w mojej Hance padł aku no niestety rewelacji jak wiadomo w tych orginalnie montowanych panasonicach nie ma. tym bardziej ze biorąc pod uwage mam model naprawde nafaszerowany elektroniką DVD, SAT NAV , tylnia kamera cofania, mocne audio 10 głosników , zmieniarka 6-cd (mp3 na płytach oraz dodakowe złącze USB) tempomat, funkcje sterowania głosowego , bluetooth, wbudowany telefon, i juz nie pamietam co tam jeszcze no chyba pralki mi jeszcze brakuje bo lodówke mam w schowku. W załącznikach chciałem pokazać jak zabrałem się do wymiany akumulatora dając na przyszłość porade innym ktorzy mają wątpliwości co do mocy i rozmiaru swojej baterii.

Dołączona grafika
Na schemacie pokazuje po lewej oryginalny akmulator Panasonic jaki producent montuje do jednostek benzynowych a po prawej stronie zaznaczyłem na schemacie powierzchnie jaką mamy do dyspozycji aby dobrać odpowiedni akumulator.

Dołączona grafika
to jest moja bateria w dodatkowej obudowie , UWAGA u boku baterii chciałem pokazac zacisk który pasuje niestety tylko na wąskie japońskie akumulatory do 130mm - niestety nie pasuje ten zacisk do szerszych akumulatorów nawet po pseudo mechanicznych przeróbkach ( np. wyklepanie młotkiem jego zagięć tak aby sie wydłużył) .

Dołączona grafika
Aby moj nowy akumaltor był solidnie zapięty zatosowałem coś takiego, a mianowicie wykozystałem ze starego zacisku dwie nagwintowane obejmy a do górnej listwy zacisku uzyłem ceownika metalowego . (zwykłe stalowe płaskowniki odpadały poniewaz odształcały sie pod naciskiem skręcenych po obu bokach śrób wiec postanowiłem przerobić stalową prowadnice do szuflad okolo 10 min dodatkowej pracy)

Dołączona grafika
a to juz moja nowa bateria jaka postanowiłem kupic . Dodam dla kolegów z forum w grupie UK ze koszt takie baterii na E-bay to L50 wraz z przesyłka na drugi dzień. Wybór padł na Varte 52Ah i 520A , to i tak o wiele większy akumulator od oryginału ale wiekszej mocy nie ma sensu kupować ze względu na alternator ktory puzniej większej pojemnosci moze juz tak nie doładować i w rezultacie czego będziemy jeżdzić na akumulatorze naładowanym do połowy lub troszke więcej .


Dołączona grafika
A tak wygląda juz nowy akumulator zamontowany jego rozmiary to 175mm szer X 175mm wys x 207 szer. Auto zachowuje sie pod nowym powerem fantastycznie . Dodatkowo powiem ze dla jednostek benzynowych aby mieć w czym wybierać rozpatrywałem również akumulator BOSHA S5 52Ah i 520A w podobnej cenie do warty ale po ostatnich nie udanych seriach i zwiększonej ilości reklamacji wybrałem dla bezpieczeństwa VARTE. Tym którzy nie chcą szalec za bardzo z prądem :) polecam YUASA 50Ah i 480A . Porada dla kolegów z UK jezeli wybieracie sie do sklepu motoryzacyjnego HALFORDS prosze nie ufajcie w slepo do końca temu co mowia ich katalogi gdzie dobiera sie akumulator pod rocznik lub reg. number. Akumulator zalecany przez nich prędzej czy pózniej wykonczy alternator.

Mam nadzieje ze w czymś się przydał ten post. pozdro :B
  • 0

MODY: 6 x 8 Xenon White SMD CANBUS - tablice i drzwi| środek - panel 48 SMD| kierowca pasażer wymiana na panele COB | drogowe H1 na CANBUS PRO 55w HID XENON KIT 6000K |2x pozycyjne - xenon white30SMD CANBUS
Planowane: Instalacja świateł DRL nowej generacji COB, DRL FRONT COB , Wsteczny COB CREE 5 - projektor + DRL






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, akumulator, aku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq