Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

VI

sprz臋g艂o - problem

VI

Ten temat zosta艂 zarchiwizowany. Oznacza to, 偶e nie mo偶esz doda膰 do niego odpowiedzi.
49 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:37, 12.07.2009

Nie powinno si臋 doje偶d偶a膰 sprz臋g艂a a偶 zacznie konkretnie dawa膰 dupy bo wtedy nity oraj膮 ko艂o zamachowe

#17 marian

marian
  • Forumowicz
  • 10 post贸w
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:30, 01.08.2010

Witam.
W mojej hondzie te偶 mam problem z wysokim braniem sprz臋g艂a, ale do tego sprz臋g艂o strasznie ci臋偶ko chodzi.
Je藕dzi艂em Hond膮 kolego tylko z silnikiem 1.8 i u niego sprz臋g艂o chodzi leciutko.
Jak my艣licie?Pewnie czeka mnie wymiana?
marian

#18 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 post贸w
Reputacja: 24
Super

Napisano 20:45, 02.08.2010

W mojej hondzie te偶 mam problem z wysokim braniem sprz臋g艂a, ale do tego sprz臋g艂o strasznie ci臋偶ko chodzi.
Je藕dzi艂em Hond膮 kolego tylko z silnikiem 1.8 i u niego sprz臋g艂o chodzi leciutko.
Jak my艣licie?Pewnie czeka mnie wymiana?


najprawdopodobniej...sprz臋g艂o + docisk...ja tak mia艂em u siebie...po wymianie ju偶 wszystko jest OK ;-) warto przy okazji zala膰 uk艂ad dobrym p艂ynem...

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:34, 03.08.2010

Czy jest mo偶liwa jaka艣 regulacja sprz臋g艂a, kombinacje z link膮 itp.? Wiem 偶e jest to sprz臋g艂o hydrauliczne, ale mo偶e mo偶na co艣 przy nim troche poregulowa膰, 偶eby troche si臋 polepszy艂o.


Nie da si臋, sprz臋g艂o jest hydrauliczne


Cos tam jednak sie da podregulowac na pedale, 2 nakretki trzeba popuscic - serwis manual opisuje jak to zrobic.

#20 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 post贸w
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:56, 03.08.2010

na pedale da si臋 wysoko艣膰 peda艂a wyregulowa膰 - i to jest opisane w manualu

pisz膮 te偶, 偶eby nie regulowa膰 na t艂oku pompy sprz臋g艂a, ale je艣li sprz臋g艂o roz艂膮cza dopiero przy samej pod艂odze (i bierze z samego do艂u), to nie ma innego wyj艣cia... - i to jest w艂a艣nie ta regulacja
AK

#21 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 post贸w
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:54, 04.08.2010

a czego mo偶e by膰 wina, 偶e sprz臋g艂o raz bierze od samego do艂u, a za moment np. przy samej g贸rze ? I np przy zmienianiu powolnym z 1 na dw贸jce dziwnie tak jak by szarpnie przy puszczaniu. Mia艂 kto艣 co艣 podobnego ?

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:42, 05.08.2010

Ja mialem i to oznaka juz konczacego sie sprzegla. U mnie lozysko sie rozsypalo na 2 czesci przy wyjeciu, lapa sprzegla miala 1 ramie wygiete i nalezalo wymienic wysprzeglik (slave cylinder). Lapa sie zgiela przez wlasnie zuzyte lozysko i prawdopodobnie poszlo dalej na wysprzeglik wiec tak jak juz stayer napisal nie nalezy odkladac wymiany zbyt dlugo bo inne rzeczy moga dostac po dupie, u mnie na szczescie nity nie haczyly jeszcze o kolo ale tarcza juz byla ladnie zjechana a koszt nowego kola jest dosc wysoki. Za to za uzywana lape i wysprzeglik zaplacilem £40 co podwyzszylo i tak juz wysoki koszt wymiany sprzegla :-/

#23 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 post贸w
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:58, 01.10.2010

Do艂膮cz臋 si臋 do w膮tku poniewa偶 mam podobny problem jak kolega POTEK.
Dok艂adniej to u mnie to wygl膮da tak, 偶e sprz臋g艂o 艂apie do艣膰 wysoko i zanim si臋 przyzwyczai艂em do auta by艂o mi ci臋偶ko p艂ynnie zmienia膰 biegi.
Ale gdy potrzymam sprz臋g艂o wci艣ni臋te d艂u偶ej (np 10 sekund lub d艂u偶ej, co przy korkach cz臋sto mi si臋 zdarza), to zaczyna delikatnie bra膰 przy pod艂odze, potem na ca艂ej d艂ugo艣ci nie ma praktycznie zmian i dopiero na samym koniuszku dostaje pe艂ny docisk. Przez to zdarza mi si臋 zawy膰 silnikiem i potem nagle szarpn膮膰 autem :)

Czy to te偶 oznacza wymian臋 sprz臋g艂a?
A mo偶e to jakie艣 zapowietrzenie wysprz臋glika jak tu http://www.accordklu...pic.php?t=13839 ? Wydaje mi si臋 偶e to "przyklejanie" si臋 sprz臋g艂a mo偶e by膰 w艂a艣nie spowodowane zapowietrzeniem.

Co o tym my艣licie? Dodam 偶e auto mam lekko ponad miesi膮c.

#24 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 post贸w
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:41, 01.10.2010

Co do tej regulacji pompy sprzegla srubkami to jak juz robic, to lepiej u kogos, kto sie na tym zna i juz to robil. Po zlej regulacji moze sie zaczac slizgac sprzeglo.
U mnie tez lapie wysoko, ale nie przypala sie, nie ma problemow ze zmiana biegow i moge ruszyc z piskiem opon, wiec po prostu sie do tego przyzwyczailem i jezdze :)

#25 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 post贸w
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:02, 02.10.2010

wiec po prostu sie do tego przyzwyczailem i jezdze :)


ale na spoty nie je藕dzisz 8-)
Tarjei86 napisa艂:Zar贸b i wpakuj w auto troch臋 wi臋cej ni偶 kas臋 wyci膮gni臋t膮 z odszkodowa艅, to pogadamy, wtedy mo偶e zrozumiesz, 偶e takie hobby kosztuje kup臋 pracy, czasu i pieni臋dzy. I wtedy mo偶esz debatowa膰 o tym, co si臋 powinno robi膰, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#26 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 post贸w
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:44, 02.10.2010

U mnie tez tak jest. Najczesciej lapie wysoko, ale czasem mu cos odbije i lapie nisko.
Ruszyc moge z piskiem wiec nie bede wydawal 1000 zl tylko po to zeby sprzeglo bralo pare cm nizej.
SUPERBIKE RULEZZ

#27 Potek

Potek
  • Forumowicz
  • 424 post贸w
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:59, 03.10.2010

ja p贸ki co je偶dze przyzwyczai艂em si臋 wyczu艂em go i 艣migam czasmi mo偶e i ci臋偶ko si臋 rusza i szarpnie jak zmienie z 1 na 2 i za szybko puszcze, ale to tylko jak m贸wi臋 "czasami" oczywi艣cie jak cche zapiszcze膰 to ko艂ami za mieli i p贸jdzie wi臋c slizga膰 si臋 nie 艣lizga, ja bardziej stawia艂 bym na wysprzeglik lub mo偶e uk艂ad jest zapowietrzony gdzie艣, ale p贸ki co nie mam bardzo czasu by podjecha膰 do mechaniora by to zobaczy艂.. :-?

#28 tuner800

tuner800
  • Forumowicz
  • 24 post贸w
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 28.10.2010

a ja dopisze jeszcze , 偶e sprzeg艂o 艂apie na ko艅cu, ale czasami jak ruszam pod lekk膮 g贸re ( samoch贸d jest nachylony ) to sprzeglo 艂apie od samego do艂u... przymierzam sie do wymiany sprzeg艂a.
pozdrawiam

#29 Tomasz1985

Tomasz1985
  • Forumowicz
  • 114 post贸w
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:55, 11.11.2010

Podepn臋 si臋 pod temat :D u mnie te偶 bierze wysoko ale nie 艣lizga si臋 itp spostrzeg艂em ze mam ma艂o p艂ynu w zbiorniczku od sprz臋g艂a ( tam taki ma艂y zbiorniczek obok p艂ynu hamulcowego) poni偶ej min. Dolanie p艂ynu co艣 mo偶ne zmieni膰?? Jaki dola膰??

#30 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 post贸w
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:18, 11.11.2010

dolc p艂yn hamulcowy DOT4




IPB Skin By Virteq