Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

dziwne drganie przy ruszaniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16 soul87

soul87
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Lublin/Łęczna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:41, 19.06.2012

wheel toe to jest zbieznosc/rozbieznosc kół .

w zasadzie to moze sie rozchodzic o wszystkie tuleje wahaczy .
  • 0

#17 wodzirej2

wodzirej2
  • Klubowicz
  • 384 postów
  • Skąd:małe 3-city
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 17:01, 21.06.2012

Pany, od niedawna przeniosłem się tu z forum cifa. Tam problem telepania buda przy ruszaniu był dość mocno walcowany. Największym winowajcą okazują się wyrobione przeguby wewnętrzne. Ale czy accord ma tą samą bolączkę?
  • 0

#18 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 23.06.2012

Pany, od niedawna przeniosłem się tu z forum cifa. Tam problem telepania buda przy ruszaniu był dość mocno walcowany. Największym winowajcą okazują się wyrobione przeguby wewnętrzne. Ale czy accord ma tą samą bolączkę?



No nie powiedział bym.Twierdze tak dla tego bo ja mam do wymiany lewy wewnętrzny przegub,i nic takiego się nie dzieje.
  • 0

#19 wodzirej2

wodzirej2
  • Klubowicz
  • 384 postów
  • Skąd:małe 3-city
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 14:58, 25.06.2012

Może przy jednym przegubie nic się nie dzieje. W civicach ludzie piszą, że jeśli oba przeguby wewn maja luzy, to potrafi przy ruszaniu strasznie telepać budą. Szczególnie mocno się to wyczuwa na skręconych kołach. Wymiana przegubów leczy ten problem totalnie. Piszę tylko to, co znalazłem na civicklub. :B
  • 0

#20 otis

otis
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ATR
  • KM:223
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Ładne
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:25, 26.06.2012

No nie powiedział bym.Twierdze tak dla tego bo ja mam do wymiany lewy wewnętrzny przegub,i nic takiego się nie dzieje.


A jakie masz objawy? Jak zdiagnozowałeś, że to właśnie lewy wewnętrzny?
  • 0
<p>Mój ex Typ. <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...ord-type-r/</a>

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:46, 26.06.2012

Ja miałem w Preludzie silne telepanie przy pewnej prędkości - coś między 90kph a 110kph. I winny był właśnie przegub wewnętrzny, prawy. Sprawdzałem felgi, tarcze, opony... a to był przegub :k
  • 0

#22 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 30.06.2012

No nie powiedział bym.Twierdze tak dla tego bo ja mam do wymiany lewy wewnętrzny przegub,i nic takiego się nie dzieje.


A jakie masz objawy? Jak zdiagnozowałeś, że to właśnie lewy wewnętrzny?


A tak zdiagnozowałem że przy zmianie biegów słychać takie stuknięcie,a poza tym szarpałem za niego rękami i ma ogromne luzy góra dół,przód tył i na boki.




a miałem w Preludzie silne telepanie przy pewnej prędkości - coś między 90kph a 110kph. I winny był właśnie przegub wewnętrzny, prawy. Sprawdzałem felgi, tarcze, opony... a to był przegub



my cały czas mówimy o trzęsieniu budą przy gwałtownym ruszaniu z poślizgiem,a nie podczas jazdy.
  • 0

#23 grzechuu

grzechuu
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Piaseczno
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 07.07.2012

Pany, od niedawna przeniosłem się tu z forum cifa. Tam problem telepania buda przy ruszaniu był dość mocno walcowany. Największym winowajcą okazują się wyrobione przeguby wewnętrzne. Ale czy accord ma tą samą bolączkę

to racja, budą będzie telepać ale nie przy ruszaniu z "piskiem" tylko przy rozpędzaniu auta, najczęściej na 2gim biegu przy niskich obrotach a pedał w podłoge, a wina podskakiwania budą pzy ostrym ruszeniu nie będzie przypadkiem tkwić w tłumikach drgań skrętnych?
  • 0

civic d16->prelude h22->accord f18-> ??


#24 wodzirej2

wodzirej2
  • Klubowicz
  • 384 postów
  • Skąd:małe 3-city
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 17:53, 07.07.2012

hmmm, nie miałem tego problemu ani w cifie, ani w accordzie (oby tak dalej) ale miał kolega, jeździłem jego autem, najbardziej było w*cenzura*.... przy normalnym ruszaniu, nie przy ruszaniu z piskiem, potem na kolejnych biegach nic już nie czuć, poza jakimś delikatnym stukiem ewidentnie dochodzącym z napędu
  • 0

#25 Spikeeltorro

Spikeeltorro
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:Sokolniki Małe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:157
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:16, 04.08.2012

no dobra, temat możemy zamknąć. ile ludzi tyle opinii a użytkownicy już zbaczają z tematu. ;-) w każdym razie najprawdopodobniej jest to wina opon. dzięki wszystkim za pomoc. ;-)
  • 0

Cogito ergo sum.

Mój wóz:

http://www.accordklu...p=441904#441904

rumcajsmobile.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq