Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Oświetlenie nóg


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#16 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:55, 04.06.2009

Panowie zapraszam serdecznie na spot mazowiecki i zademonstruję zasadę działania,a nawet odkręcę lampkę i zobaczycie.To jest naprawdę proste i co najważniejsze działa tak samo jak lampka przy otwieraniu drzwi,zamykaniu i przekręceniu kluczyka.

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:37, 14.06.2009

Wszystko jasne :ok ale skoro ma lampkę na środku to kłopotu też nie ma :mrgreen: dzięki


no to to teraz pytanie, czy w wersji sport kabelki od lampki idą środkowym słupkiem i którym czy przednim ?
a może wpiąć się pod lampki w drzwiach?

pozdrawiam

#18 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 05:55, 15.06.2009

Przewody powinny iść słupkiem od strony kierowcy,a co do podłączenia się do lampki w drzwiach to nie wiem jak u Ciebie,ale u mnie ta lampka świeci się cały czas(gaśnie po przekręceniu kluczyka lub zamknięciu drzwi) natomiast w podsufitce lampka ma wyłącznik czasowy (po dłuższej chwili wyłącza się automatycznie).Wybór należy do Ciebie :mrgreen:

#19 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 06.02.2011

Ja już skompletowałem wszystko co jest mi potrzebne do zamontowania podświetlenia. Ale proszę was o radę. Czy wzięcie prądu z podświetlenia stacyjki da taki efekt jakbym wziął go z podsufitki? I czy jak podepnę sie pod kabelki w słupku to da to efekt ściemnienia? Przeglądałem ESM ale nic z tych rysunków nie kumam. Wszelkie uwagi mile widziane.


Ok. Dziś miałem czas i rozkręciłem oświetlenie w podsufitce. Idą tam dwa kable a trzeciego niema bo masa jest przy śrubie mocującej.
Więc jak się da na pozycję ON to bierze 0 z "dachu" a jak na door to z kabla. Ale którego? jeden jest biało-niebieski, drugi zielono czerwony. Więc do jakiego przewodu dać + a do jakiego 0, Myślę że ten z czerwonym to +. Mam rację?

[ Dodano: 2011-02-06, 20:27 ]
Widze ze nikt nie zna odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, ale zadam jeszcze jedno. Czy kabel ktory ma oznaczenia hi-fi czarny i czerwony z miedziana wiazka da rade poprowadzic bezpiecznie 12v?? bo nie chce spalic auta.
_________________

#20 novi

novi
  • Forumowicz
  • 146 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:36, 07.02.2011

Nie wiem niestety do końca jak oryginalne podświetlenie nóg działa. Chyba świeci po otwarciu drzwi, ale też gdy właczone są światła mijania. Może ktoś widział oryginał i się wypowie.
Poza tym pozostaje otwarta kwestia jak działa oryginalny moduł sterujący (wystepuje w komplecie) do tego podświetlenia. Bo możliwe że sygnały z kostki w skrzynce bezpieczników nie są wystarczające.
Ja sobie podświetlenie robiłbym na LEDach (oryginał tak jest zrobiony)..Łukasz


Oryginalne świecą (czasy) podobnie jak te lampki przy lusterku wstecznym, ale niezależnie od nich i trochę dłużej (1-2sek), oraz nie ściemniają się jak te lampki (ale to diody i tak nie razi). Świecą jasno przy otwarciu drzwi i ściemniają się o ok.2/3 jasności, i w czasie jazdy takie pozostają /czyli jak włączone światła mijania czy postojowe to cały czas świeci to podświetlanie tak na 1/3 jasności). Takie lekkie podświetlenie (niebieskie) stóp.
Na fotkach to tak wygląda: obie diody są zamocowane na uchwytach (przewody ładnie zaizolowane) i połączone z modułem.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudzą się bezdomnymi na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie” -- Thomas Jefferson /Letter to the Secretary (1802r.)


#21 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 388 postów
Reputacja: 36
Super

Napisano 09:56, 19.03.2011

Mnie też się zachciało takiego oświetlenia, ale dwie powyższe opcje odpadają. Tzn. nie chcę rozbierać słupków ani nie chcę płacić za ekstra moduł.

Zajrzałem więc do schematu i myślę tak: oświetleniem kabiny (sufitowym) steruje MICU w ten sposób, że po otrzymaniu sygnału (np. z otwartych drzwi) podaje masę na punkt I4, która to masa powoduje zamkniecie obwodu i światło świeci. Opóźnienie (wygaszanie) realizowane jest wewnątrz MICU, który w zależności od sytuacji odłącza masę prędzej lub później.

Wystarczy więc wpiąć się z ledami plusem do stałego plusa na przewodzie WHT/BLU (biało/niebieski), a minusem do sterowanej masy na przewodzie GRN/RED (zielono-czerwonym). Oba przewody powinny być dostępne przy skrzynce bezpieczników, więc w idealnym miejscu do podpięcia się.

Załączam dwa schematy z ESM. Zanim się tam realnie wepnę, proszę inżynierów :-) o weryfikację.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#22 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 19.03.2011

wg mnie zgadza się.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#23 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 388 postów
Reputacja: 36
Super

Napisano 14:20, 19.03.2011

Jak na razie nie znalazłem zielono-czerwonego kabelka wychodzącego ze skrzynki bezpieczników :-(
edit:
Z ESM wynika, że zielono-czerwony przewód wychodzi z 5-pinowej kostki o oznaczeniu "I". W innym miejscu pisze, że z kostki tej wychodzi wiązka przewodów dachu (to by pasowało), a z rysunku wynika, że kostka jest w bardzo nieprzyjemnym dla dojścia miejscu:

Dołączona grafika

Czyli kostka jest z tyłu skrzynki, w prawym górnym rogu. Bez demontażu skrzynki bezpieczników raczej nie ma szans się tam dostać. No chyba, że zielono-czerwony kabelek trafi się w wiązce gdzieś w pobliżu wejścia do słupka, bo zakładam że wiązka dachowa idzie na dach lewym słupkiem...

#24 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:32, 19.03.2011

Ja będę zakładał za niedługo podświetlenie i chcę to zrobić troszkę inaczej. Będę robił na ledach 4 listwy : Wspólny plus dla wszystkich i osobno od każdych drzwi minus. Do listwy równolegle kondensator tu trzeba dobrać doświadczalnie pojemność wedle upodobań ( ja dałem 2200 uF i na dniach będę montował i testował) Pozdrawiam

#25 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 388 postów
Reputacja: 36
Super

Napisano 13:43, 20.03.2011

No i udało się. Wiązka dachowa z zielono-czerwonym kabelkiem rzeczywiście wychodzi z kostki jak na rysunkach, da się wcisnąć dłoń za skrzynkę. A skoro tak, to dojdzie tam i lutownica 8-)
Dałem po dwa niebieskie ledy na stronę. Świeci to raczej dyskretnie, ale patrząc na moduł fabryczny - tam też chyba chodzi raczej o delikatny ambient, niż o dyskotekę. ;-)

#26 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:44, 04.02.2012

Mam prośbę mógłby ktoś wrzucić pare fotek z efektami takiego podświetlenia? :-) w temacie jest chyba jedo zdjęcie ale jeśli ktoś ma zrobiony taki bajer to prosiłbym żeby wrzucić pare fotek z góry dzieki :ok
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#27 novi

novi
  • Forumowicz
  • 146 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:24, 04.02.2012

oryginalne,
niestety czułość aparatu za słaba aby widać było efekt po ściemnieniu - taka lekka poświata na nogi, nie przeszkadza w jeździe ...

oswietlenie
filmik

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudzą się bezdomnymi na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie” -- Thomas Jefferson /Letter to the Secretary (1802r.)


#28 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:53, 05.02.2012

AlbertRiders, rzuć okiem jeszcze na te tematy:
http://www.accordklu...ghlight=#343533
http://www.accordklu...der=asc&start=0

Pozdrawiam
Adam

#29 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 05.02.2012

O super dzięki wielkie :mrgreen:
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade




IPB Skin By Virteq