Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Oświetlenie nóg


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 30.04.2009

Witam Wszystkich

Chcę zrobić sobie dodatkowe podświetlenie nóg z przodu (kierowca, pasażer)
W opcji honda ma takie coś.
Mam odpowiednie źródło światła tylko brakuje mi miejsca wpięcia się w elektrykę.
Chciałem podłączyć się pod lampkę środkową w podsufitce ale nie mam pojęcia którędy biegną kable.

Druga opcja to ta, że skoro Honda montuje zestawy podświetlające to musi gdzieś być kostka w którą wystarczyło by się wpiąć.

Może ktoś z Was przerabiał ten temat i jest mi w stanie pomóc?

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:48, 30.04.2009

Robiłem to z moim kolegom i przyglądałem się dokładnie i nawet pomagałem :-P .Zdemontowaliśmy lampkę przy lusterku wyjeliśmy kabelki od tego podświetlenia i podłączyliśmy się równolegle do nich (plus do plusa minus do minusa,a masa zostaje w oryginalnym podświetleniu)następnie pod podsufitką przeciągnąłem kable do słupka(demontaż prosta sprawa wyciągasz zaślepkę tam gdzie napisane masz air bag i odpinasz słupek-na spinkach)i później przeplotłem te kabelki pod kolumną kierowniczą.Tak samo przeciągnąłem kabelki od strony pasażera.Ze starego samochodu miałem dwie opraweczki(np.od kierunków) które przylutowałem do przeprowadzonych kabelków.Żarówki to zwykłe szklane 5W (takie jak kierunki w VII gen).Po zlutowaniu kabelków przymocowałem oprawki za pomocą opasek zaciskowych do innych kabelków pod kierownicą i za schowkiem pasażera i wsio.TO DZIAŁA.

#3 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:14, 01.05.2009

(plus do plusa minus do minusa,a masa zostaje w oryginalnym podświetleniu)


:-/ :-/ :-/

Coś nie tak z tym prądem. Ale mniejsza o to.
Co do samego zdjęcia osłony słupka. W manualu jest napisane żeby robić to ostrożnie bo poduchy itp. Więc jak to jest? Siedzi coś za tą osłonka czy nie?

P.S. ja wolę podpiąć się pod lampkę na podsufitce bo te przy lusterku nie zapalają się przy otwieraniu drzwi

#4 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:26, 01.05.2009

odepnij aku, to poduchy nie zadzialaja

podpiecie to plus plus masa masa

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:39, 01.05.2009

P.S. ja wolę podpiąć się pod lampkę na podsufitce bo te przy lusterku nie zapalają się przy otwieraniu drzwi

:shock: co Ty mówisz jak się nie zapalają.Masz tam przecież przełącznik włącz go.

ja wolę podpiąć się pod lampkę na podsufitce

Z tego co zaobserwowałem mamy dwie lampki ta przy lusterku wstecznym i nad tylną półką.Masz jeszcze jakąś.
Mam prośbę przyjedź na spocik 10.05 to zademonstruję-działa bezproblemowo.A co do zaślepek na słupkach to w jakim celu odłączać aku :shock: Sama zaślepka na słupkach przecież do niczego nie jest podłączona,bo instalacja elektryczna z poduszkami jest zamocowana na metalowym słupku.Po co te kombinacje tam nie ma prawa nic się stać.

#6 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:01, 01.05.2009

w mojej wersji jest podwójna lampka przy lusterku -bez przełączników, zapalana ręcznie
Oraz na środku podsufitki z przełącznikiem i pod nią chcę sie wpiąć.
Może w następny weekend to rozbiorę.

#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:14, 01.05.2009

Tylko nie pomyl plusa z minusem, bo zamiast światła będzie ciemność :mrgreen:

Do zobaczenia na trasie.


#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:35, 01.05.2009

w mojej wersji jest podwójna lampka przy lusterku -bez przełączników, zapalana ręcznie
Oraz na środku podsufitki z przełącznikiem i pod nią chcę sie wpiąć.

To trochę inaczej niż u mnie(czy wszystkie diesle tak mają bo jakoś nie zwróciłem uwagi).U mnie ta lampka po ustawieniu i po otwarciu drzwi zapala się(mogę też zapalać ją ręcznie).Procedura w Twoim przypadku gdy ciągniesz przewody z tej lampki na środku będzie taka sama jak u mnie,tyle,że przewody musisz mieć odpowiednio dłuższe i musisz je ciągnąć w stronę słupka środkowego,a następnie wyciągnąć uszczelkę przy podsufitce i dalej do słupka jak opisałem.Możesz jeszcze przy progu zresztą jak Tobie będzie lepiej.
Wcześniej opisałem,że + do + i - do -,ale dopytałem się dokładniej NIE MA TO ZNACZENIA przy tak małej żarówce.Normalnie odkręcasz światełko w podsufitce bierzesz jeden oryginalny kabelek wycinasz kawałek oplotu i dolutowujesz 1 kabelek,z drugim oryginalnym robisz to samo i dołączasz drugi kabelek.Tak samo jak masz oprawkę z kabelkami bez znaczenia będzie jak je podłączysz byle by się nie zwierały oczywiście :mrgreen: żarówka będzie ładnie świecić(ja dałem 5W z kapturkiem silikonowym w kolorze zielonym :mrgreen:

#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:43, 01.05.2009

To trochę inaczej niż u mnie(czy wszystkie diesle tak mają bo jakoś nie zwróciłem uwagi)


Nie chodzi o diesle, w sportach nie ma szyberdachu i lampka jest inna niz u Ciebie.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:45, 01.05.2009

Wszystko jasne :ok ale skoro ma lampkę na środku to kłopotu też nie ma :mrgreen: dzięki

#11 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:46, 01.05.2009

No nie wiem, wez tam sie dostan heh.
Ja bym kombinowal gdzies przy bezpiecznikach odszukac odpowiedni przewod, albo jakos z tego wylacznika w oscieznicy.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:02, 01.05.2009

Mikołaj ja tam się nie znam na elektryce(wiem jaka jest budowa pałki :-P :mrgreen: )ale widziałem całą operację.Na początku nawet zdjęliśmy progi oraz kanał środkowy przy popielniczce,ale tam jest tyle kolorowych kabli i jest ich tyle :shock: że zrezygnowaliśmy bo z lampki było najprościej.

#13 lmb

lmb
  • Forumowicz
  • 16 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:09, 04.06.2009

Witam Wszystkich

Chcę zrobić sobie dodatkowe podświetlenie nóg z przodu (kierowca, pasażer)
W opcji honda ma takie coś.

Druga opcja to ta, że skoro Honda montuje zestawy podświetlające to musi gdzieś być kostka w którą wystarczyło by się wpiąć.

Może ktoś z Was przerabiał ten temat i jest mi w stanie pomóc?


Też od pewnego czasu myślę o tym temacie. Ściągnąłem nawet oryginalną instrukcję montażu akcesoryjnego zestawu podświetlenia nóg.
jest przewidziane w skrzynce pod deską rozdzielczą złącze go wpięcia modułu sterującego i nawet jest gotowe gniazdo bezpiecznika (bezpiecznik 2A - gniazdo 33 chyba)

Nie wiem niestety do końca jak oryginalne podświetlenie nóg działa. Chyba świeci po otwarciu drzwi, ale też gdy właczone są światła mijania. Może ktoś widział oryginał i się wypowie.
Poza tym pozostaje otwarta kwestia jak działa oryginalny moduł sterujący (wystepuje w komplecie) do tego podświetlenia. Bo możliwe że sygnały z kostki w skrzynce bezpieczników nie są wystarczające.

Ja sobie podświetlenie robiłbym na LEDach (oryginał tak jest zrobiony)..

Myślę że wkrótce obadam temat złącza w skrzynce i może coś z tego wyniknie. To na pewno napiszę.

Pozdrawiam

Łukasz

#14 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:06, 04.06.2009

ja nadal nie mogę znaleźć czasu żeby się pobawić z jakimś podświetleniem.
Będę próbował wpiąć się w lampkę w podsufitce.
Może być ciekawy efekt biorąc pod uwagę działanie tej lampki.

#15 lmb

lmb
  • Forumowicz
  • 16 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:11, 04.06.2009

ja nadal nie mogę znaleźć czasu żeby się pobawić z jakimś podświetleniem.
Będę próbował wpiąć się w lampkę w podsufitce.
Może być ciekawy efekt biorąc pod uwagę działanie tej lampki.


Myślę że jeśli ta kostka działa tak jak myślę to tez może byc podobny efekt.
Będę miał chwilę to sprawdzę...




IPB Skin By Virteq