Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Polerowanie samochodu - czy się opłaca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#46 c00li

c00li
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Sopot
  • Silnik:2.0
  • Wersja:był Aerodeck
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:był CE2, są ED6, ED7, ED9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:51, 19.10.2012

Tak patrząc na zdjęcia, które zamieściłeś - czy to auto naprawdę jest po polerowaniu i korekcie? :shock: Jak dla mnie, to wygląda tragicznie - rysy, hologramy. SwirlX sobie może poradzi z tymi najdrobniejszymi ryskami, ale te grubsze, to nawet Menzerną 500 na twardym padzie bym potraktował i później dalej delikatniejszymi mleczkami 2000, 4000.
Robota jest na jakieś 2 doby (maszynowo, nie ręcznie) i za 500zł to moim zdaniem się nie opłaca tego robić. Jeżeli ma być porządnie, to musi kosztować.
  • 0

#47 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
  • Skąd:WZ
  • Silnik:1,2
  • Wersja:zen
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:53, 19.10.2012

Trivet, całe auto do poprawki :roll:
  • 0

#48 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:02, 19.10.2012

Tak patrząc na zdjęcia, które zamieściłeś - czy to auto naprawdę jest po polerowaniu i korekcie? Jak dla mnie, to wygląda tragicznie - rysy, hologramy. SwirlX sobie może poradzi z tymi najdrobniejszymi ryskami, ale te grubsze, to nawet Menzerną 500 na twardym padzie bym potraktował i później dalej delikatniejszymi mleczkami 2000, 4000.
Robota jest na jakieś 2 doby (maszynowo, nie ręcznie) i za 500zł to moim zdaniem się nie opłaca tego robić. Jeżeli ma być porządnie, to musi kosztować.


Faktycznie tylna klapa nie wygląda najlepiej. Tak jak pisałem myślę, że to wina podkładki magnetycznej. Jeżeli chodzi o resztę to kurcze jak myłem auto nie było tego widać, może pod słońce po pewnym czasie delikatne swirle wyszły, ale dopiero teraz jak wyjechałem z ASO z myjni zobaczyłem swirle, rysy i inne takie:/
  • 0

#49 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:12, 19.10.2012

Trivet, pewnie robili pastami z wypelniaczami. w aso umyli aktywna piana i wszystko sie wyplukalo...
  • 0

#50 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:53, 19.10.2012

Auto jest potraktowane według tego co widzę - jedną pastą i to raczej gruboziarnistą, albo średnią na twardym padzie, na szybko. Bez żadnego wykończenia. Jest bardzo dużo hologramów...

Nie jest źle, ale tak naprawdę pracę trzeba by zacząć od początku.

W tej chwili zajęło by mi to maszyną około 3 dni pracy.
  • 0
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636

#51 Trivet

Trivet
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:03, 21.10.2012

Wala powiedz mi w kilku krokach, co musiałbyś zrobić? Czy zabiegi te będą miały wpływ na grubość lakieru i jego trwałość w przyszłości i ewentualnie czy przed sprzedażą auta będzie można przeprowadzić jeszcze raz zabiegu odnowienia lakieru bez widocznych zmian w jego grubości w przypadku mierzenia go miernikiem? No i co równie ważne to cena takiej usługi? Gdybyś nie chciał pisać no forum to na priv pisz.
  • 0

#52 Kaban

Kaban
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Nadarzyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 21.10.2012

Co tu komentować: Cena Czyni Cuda :lol: Nawet jako amator nie podjąłbym się korekty lakieru Hondy z zabezpieczeniem za mniej niż 700zł.

No ale, chytry 2 razy traci :mrgreen:
Nie Trivet, nie mam na myśli bezpośrednio Ciebie, ale pewnie jakieś 95% polskiego społeczeństwa :roll:

Dlaczego np. w CarSpa ceny zaczynają się od 1,5k? 8-)

Na tych zdjęciach to najzwyczajniej - polerka. A chciałeś polerkę... Dziwi mnie natomiast to, że zadbaneauto.pl na coś takiego sobie pozwoliło. Znam osobiście właściciela tej sieci, widziałem kilka aut spod ich maszyny i nie było się do czego przyczepić :-/
  • 0
Pozdrawiam,
Kaban

#53 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:14, 22.10.2012

Wala powiedz mi w kilku krokach, co musiałbyś zrobić? Czy zabiegi te będą miały wpływ na grubość lakieru i jego trwałość w przyszłości i ewentualnie czy przed sprzedażą auta będzie można przeprowadzić jeszcze raz zabiegu odnowienia lakieru bez widocznych zmian w jego grubości w przypadku mierzenia go miernikiem? No i co równie ważne to cena takiej usługi? Gdybyś nie chciał pisać no forum to na priv pisz.


Tak naprawdę zabieg trzeba przeprowadzić od nowa. Oczyścić auto dokładnie i zobaczyć co będzie skutkowało.

Zawsze zaczynam od najmniej ściernej kombinacji, która pasuje mi do danego lakieru.

Tutaj można spróbować średnio ścierną kombinacją - średnio ścierna pasta i średnio ścierny pad. Jeśli to nie skutkuje idziemy krok wyżej - na przykład średnio ścierna pasta i mocno ścinający pad i tak dalej....

Zazwyczaj potrzeba 3 etapów - konieczne jest wykończenie, aby chociażby pozbyć się hologramów, które na miękkich lakierach ( i nie tylko) zostawiają bardziej ścierne pasty.I po prostu wykończyc ładnie lakier...

Przy takim zabiegu - o ile nie ma głębszych rys, tylko to co pokazałeś na zdjęciach - zdejmujemy 1 do 5 mikronów lakieru. Oryginalnie Accord wyjeżdżał z około 110 mikronami. U mnie na tylnej klapie w kombiaku jest na przyklad 85 mikronów....

Taki zabieg można przeprowadzić kilka razy.

Zima- tak czy inaczej zaowocuje nowymi małymi ryskami, ale po zimie wystarczy odnowić lakier wiosną pastą wykańczającą i znów jest pięknie :)
  • 0
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636

#54 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:27, 22.10.2012

ja bym pojechal srednim padem i srednia pasta na koniec finiszer i wosk. wiecej nie trzeba go poza hologramami itp wyglada dobrze. wiec nawet na upartego samym finiszerem mozna sprobowac tylko ze sie wiecej nameczysz.
  • 0

#55 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:28, 22.10.2012

sama pasta wykańczająca na to 100% nie pomoże.
  • 0
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636

#56 hrabia

hrabia
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Minsk mazowiecki
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 25.10.2012

teraz znalezc accorda VII z całym oryginalnym lakierem jest prawie impossible :mrgreen: niestety, taki słaby lakier to ma że po prostu szlag czlowieka trafia czasami i nie pozostaje nic innego jak malowac ponownie.... :k


Mozliwe... mozliwe... moj accordzik ma caly orginalny lakier. Zderzak i grill byly wymieniane ale reszta to orginal. :mrgreen:
Jezeli chce Ci sie bawic to polecam paste do polerowania Porzelack robia tym samochody na myjni i naprawde po nalozeniu kilku warstw jest jak nowe.
  • 0

#57 kubus

kubus
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 26.02.2013

Odgrzewam trochę temat miekkiego lakieru bo natknąłem się na taka relację z polerki accorda, zdumiewające co mnie sie kiedyś wydawało pieknie wypolerowanym lakierem :)
http://www.detailer....a-cierpliwosci/
  • 0

#58 bender26

bender26
  • Forumowicz
  • 842 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 21:29, 26.02.2013

taki efekt widze u siebie za 2 miesiace :-D oby.. :-D
  • 0

#59 boban6

boban6
  • Forumowicz
  • 211 postów
  • Skąd:WOT
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Cmax
  • KM:136
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:MPV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:41, 26.02.2013

lol fajny efekt też bym się chciał pozbyć tych mikro zarysowań
  • 0

#60 Wala

Wala
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:Wwa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:34, 27.02.2013

wszystko wymaga czasu, Honda łatwa nie jest, mniej się namęczę zazwyczaj z lakierem BMW, a w Hondzie rzeczywiście zajmuje to więcej czasu i wzmożonej uwagi....
  • 0
GLOSS FABRIKA - Auto-detailing
Warszawa i okolice
516 444 894 lub PW
http://www.accordklu...pic.php?t=32636




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq