Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Halogeny


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
51 odpowiedzi w tym temacie

#16 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:12, 05.07.2009

to teraz jest pełen obrazek.. na czerwono od p. mgielnych tył, na żółto od halogenów przód
Dołączona grafika

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:00, 05.07.2009

Dzięki, czyli jak zdobędę taki przełącznik to elektryk bez problemu dorobi instalację ??

#18 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:02, 05.07.2009

Dzięki, czyli jak zdobędę taki przełącznik to elektryk bez problemu dorobi instalację ??


prześlij mi na PW twój email, to podeślę ci w pdf oryginalną instrukcje montażu halogenów

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#19 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:14, 05.07.2009

Dzięki, czyli jak zdobędę taki przełącznik to elektryk bez problemu dorobi instalację ??


dokładnie tak, tam nie ma żadnej filozofii ;-)

#20 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:30, 05.07.2009

instalację do halogenów powinieneś już mieć fabryznie pociągniętą.
wystraczy tylko zakupić halogeny, przekaźnik +przełacznik i wszytko powinno hulać.

#21 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 06.07.2009

Witam. To ja sie podepne pod temat halogenow ale jesli chodzi o wersje VII.
Znalazlem na allegro nowe lampy (zamienniki) i zastanawiam sie czy w VII gen to duza filozofia zeby je zamontowac samemu !? Czy to tez tylko kwestia przekaznika i przelacznika a kable juz sa w wiazce ? Link do aledrogo http://www.allegro.p...6_halogeny.html

#22 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:19, 06.07.2009

Z tego sie orientuje kabli nie ma w VII i cos mi sie kojarzy, ze ktos sie przymierzal do montazu.

[ Dodano: 2009-07-06, 12:17 ]
Przypomnialo mi sie, kolega model29
http://www.accordklu...der=asc&start=0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#23 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:33, 06.07.2009

instalację do halogenów powinieneś już mieć fabryznie pociągniętą.
wystraczy tylko zakupić halogeny, przekaźnik +przełacznik i wszytko powinno hulać.


Nie każdy Accord VI gen. ma "pociągniętą" instalację pod halogeny ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#24 krajes

krajes
  • Forumowicz
  • 284 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:03, 01.09.2009

instalację do halogenów powinieneś już mieć fabryznie pociągniętą.

poprzedni właściciel zakładał halogeny
przełącznik tez jest na swoim miejscu
tylko nic nie jest podłączone, czy ktoś ma jakieś zdjęcia gdzie idą kable od halogenów??
gdzie przekaźnik?
itd
-> Mitsubishi Colt 1,6 115 KM
-> Honda Civic Coupe 1,6 VTEC 125 KM
-> Honda Prelude 2,2 VTEC 200 KM
-> Honda Accord 2,0 ES 147 KM
-> Honda Accord Type R 212 KM

#25 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:59, 01.09.2009

poszukuję kompletnego zestawu halunów do 7gen DIESEL

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#26 Technics

Technics
  • Forumowicz
  • 185 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:07, 12.12.2009

Kurde nie zdążyłem sobie skopiować i musze od początku pisać bo oczywiście najłatwiej usunąć posta :-/ :k

Mam takie pytanie bo po wymianie żarówki w halogenie po kilku dniach przestał mi świecić a dzisiaj na zdjęciach zauważyłem, że mam zaparowany ten halogen i w związku z tym mam pytanie czy jeśli dostała się tam woda (nie wiem w jaki sposób ale załóżmy, że tak) to czy od tej pory ten halogen będzie mi służyć za ozdobe czy jest jakiś sposób żeby go odratowac? Pytam bo może mam świra na tym punkcie ale u mnie musi wszystko działać, ma być igła - jest halogen to ma świecić - bo nie wiem czy szukać i pytać żeby kupić taki halogen. Poza tym drugie pytanie czy od anglika bedzie pasować? A jeśli nie bo np ma inny kat padania czy coś to czy da się przełożyć to szkło czy coś, żeby z dwóch zrobić jeden żeby działało?

Honda... szybsza niż wygląda.......


#27 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:57, 13.12.2009

zaparowany halogen według mnie nie ma wpływu na długość świecenia żarówki, a nie w stopniu zauważalnym - mój jeden tez lekko paruje i mimo to halogen świeci bez zastrzeżeń. Może przy wymianie dotknąłeś szkła żarówki palcami, a może felerna żarówka ? Pytasz jakim cudem zaparowany halogen ? to raczej normalne w hondach - zaparowany halogen czy przedni reflektor tak już jest i trzeba z tym żyć.
Od anglika pasują halogeny pod każdym względem - możesz zakładać.

#28 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:41, 25.12.2009

A ja mam takie pytanie... czy ktoś z was próbował już wpakować tego typu halogeny???

Dołączona grafika

Oryginałów nie mogę znaleźć a te może by szło jakoś przerobić??? Według mnie są ładniejsze niż oryginały... Może by szło coś podszlifować, delikatnie dociąć żeby weszły???

#29 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:54, 25.12.2009

A te są z wersji amerykański (być może coupe) ktoś o tym już wspominał. Nie pasują, chyba, że lubisz bawić się w żywicy epoksydowej i włóknie szklanym.
Można wykorzystać sam reflektor i wyciąć w zaślepce odpowiedni otwór. W przypadku takiej rzeźby, to już lepiej kupić z VIIgen, bo są najtańsze. Najtrudniejsza sprawa to zrobić regulację, tak żeby to miało ręce i nogi, a pan policjant nie musiał bloczka wyciągać.

Zasadnicze pytanie. Czy warto? Moim zdaniem dwa razy w roku może się użyje. Jeżeli chcesz zrobić to bo lubisz grzebać się przy aucie to śmiało. Jak masz umiejętności, na bank zrobisz. Zrób jakąś formę, np. z gliny, potem żywica i mata szklana. Wytniesz, oszlifujesz, pomalujesz.

Zobacz
http://www.allegro.p...01_02_nowy.html
http://www.allegro.p...nzyna_w_wa.html

Opracujesz tylko kwestię zawieszenia/regulacji i będziesz w domu. Konstrukcyjnie trzeba załatwić żeby halogen patrzył prosto, a sama regulacja jest do ustawienia poziomu.

Działaj.

Do zobaczenia na trasie.


#30 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 25.12.2009

Zaślepek to w moim nie mam... moje stare halogeny mają potłuczone szkła. Chciałem wstawić te, tylko żeby nie trzeba było zbytnio kombinować... zabawa żywicą to mi się zbytnio nie uśmiecha. Myślałem że te nowe są może trochę dłuższe po bokach to bym podciął trochę po bokach te plastyki i by może weszło... :roll:




IPB Skin By Virteq