Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wersja LS?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:14, 02.04.2012

O ile się nie myle, samochody z Belgii maja carpass po którym można sprawdzić przebieg oraz ogolnie historię samochodu. Jak nie ma carpassa to wiadomo że coś nie halo.
  • 0

#17 Andain

Andain
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 02.04.2012

A mnie zastanawia gdzie on ma tam radio z CD ... chyba w bagażniku ...
Dla mnie opis samochodu jest kompletnie rozjechany z rzeczywistością ... jeśli chcesz jechać to "na chłodno" , nie napalaj się już teraz niepotrzebnie.



opis bardzo odbiega, zwróciłem mu uwagę to powiedział że ma taki szablon... za daleko troche mam bo dokładnie jestem z pod Cze-wy do niej mam 45 km i tam też gdzieś tyle to wychodzi z setka a przejechać się ot tak to mi się nie chcę, a Ty czasem się nie wybierasz może w tamte strony?:-)

O ile się nie myle, samochody z Belgii maja carpass po którym można sprawdzić przebieg oraz ogolnie historię samochodu. Jak nie ma carpassa to wiadomo że coś nie halo.


nic mi o tym nie wspomniał, a ja nie zapytałem bo drugi raz o tym słyszę szczerze powiedziawszy..
  • 0

#18 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 22:42, 02.04.2012

Ja w tamtych rejonach nie operuję , ale mam tam w pobliżu znajomego i spróbuję jutro bo złapać i dowiedzieć się czy kojarzy gościa i samochód.
  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#19 Andain

Andain
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:08, 02.04.2012

byłbym bardzo wdzięczny :-)
  • 0

#20 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:37, 02.04.2012

a ja przy okazji jeszcze raz przypomnę Wam koledzy, że handlarze przy takim kursie euro nie sprowadzają samochodów bez skazy. Sprowadza się samochody ( w zdecydowanej większości) do głebszych lub mniej angażujacych poprawek. Najwazniejsze dla laika to cierpliwie szukać wiarygodnego pojazdu a nast przed podjeciem decyzji umówić sie w wiarygodnym serwisie na kontrolę pojazdu. I nie dajcie się namówić na wpisanie zanizonej kwoty na FV!! Jesli samochód bedzie miał poważna wadę, to będzie płacz...
  • 0

#21 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:7 Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:01, 03.04.2012

Ja powiem tak. Jak już w samym ogłoszeniu jest tyle niejasności a handlarz nie wie, lub oszukał bo ma taki szablon co oszukuje w ogłoszeniach to lepiej nie tracić czasu. Nie ma co się napalać.

Jak podobają się accordy to poczekaj jakiś fajny trafi się choć by na tym forum.
Kupujesz od właściciela i on nie powie "nie wiem" i że "szablon mi oszukuje a nie ja".
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:15, 03.04.2012

Pyra carpass nie jest przy kazdym aucie ;) Za niego trzeba dodatkowo płacic,a handlarzom to srednio potrzebne :D

Pitou nie masz racji :) Nie powiem ze nie sprowadzaja trupow ale za ladne auto na zachodzi trzeba zaplacic,tak samo w kraju za odpicowanego trupa dasz taniej mimo ze moze wygladac lepiej od auta nie robionego i drozszego ;)
  • 0

#23 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:16, 03.04.2012

Pyra carpass nie jest przy kazdym aucie ;) Za niego trzeba dodatkowo płacic,a handlarzom to srednio potrzebne :D


z tego co mi wiadomo taki obowiazek ciazy tylko na garazystach, jednakze tak tu jest przyjete ze kazdy sprzedajacy robi dla kupujacego przeglad. Jesli sprzedajacy chce sprzedac bez przegladu to pewnie wie ze samochod przegladu nie przejdzie! odradzam wiec zakup takiego auta- zawsze nalezy domagac sie przegladu!!
Nalezy zwracac uwage co jest wpisane w uwagach na karcie przegladu, bo jezeli uwagi sa oznacza to ze do nastepnego przegladu trzeba wymienic czesci a to oznacza ze samochod przeszedl kontrole warunkowo!


wychodzi z tego, że jeżeli samochód był sprawny i jeździł po Belgii to powinien mieć carpass. Chyba że przegląd się skończył, samochód nie przeszedł kolejnego badania i pojechał do Polski

Ja bym powiedział że wskazana jest czujność... i to spora


Poza tym:
- polski przebieg
-brak info o jakimkolwiek serwisie samochodu, gdzie jest książka serwisowa gdzie można by zadzwonić do serwisu i spytać czy wpis jest prawdziwy
-brak zdjęć silnika - może brakuje czegoś pod maska, może coś z przodem się działo co tłumaczyło by zmieniony grill, dziwne zaślepki.

To tylko domysły ale warto sprawdzić
  • 0

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:21, 03.04.2012

Pyra czujnoc zawsze trzeba miec ;)

Nie wiem jak wy ale ten acco mi sie nie podoba.Te halogeny to wygladaja jak zaklejone asma do malowania zderzaka i ktos ich nie zdjal.



Powrot tym autem na kolach wg mnie nie jets do konca legalny mimo ze ma przeglad i ubezpieczenie.


W przepisach jest chyba zapis o dopuszczeniu pojazdu do ruchu.I tym wyznacznikiem sa Tablice rejestracyjne i dowod rejestracyjny.

Ogolnie uwazalbym na to auto.
  • 0

#25 Pyra

Pyra
  • Forumowicz
  • 1022 postów
  • Skąd:Rzeszów / USA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8 / sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:30, 03.04.2012

Ja jeździłem swoim samochodem na nieważnych tablicach. Tablice były 2 tyg po terminie. Zatrzymała mnie policja i 'ma pan nie ważne tablice', odpowiadam 'wiem, dopiero kupiłem, ale mam ważne ubezpieczenie, niemiecki ważny przegląd'; odpowiedź 'dobra, w porządku, proszę jechać'

Więc chyba zależy na kogo się trafi.
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:59, 03.04.2012

Ja jeździłem swoim samochodem na nieważnych tablicach. Tablice były 2 tyg po terminie. Zatrzymała mnie policja i 'ma pan nie ważne tablice', odpowiadam 'wiem, dopiero kupiłem, ale mam ważne ubezpieczenie, niemiecki ważny przegląd'; odpowiedź 'dobra, w porządku, proszę jechać'

Więc chyba zależy na kogo się trafi.


Napewno ;)


Szwagier dostał teraz 100zl ;) za niewazne ;)
  • 0

#27 Andain

Andain
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 03.04.2012

bardzo się cieszę Panowie za takie porady tymbardziej dla laika... posłucham i jednak nie będę się spieszył z tym ważnym dla mnie wyborem :) a na forum owszem sto razy lepiej od kogoś kupić kto zna wartość auta i szanuje :) to będzie moja pierwsza H dlatego wolę się sto razy Was pytać żeby nie popełnić głupich błędów, a teraz już o kilka waszych porad jestem mądrzejszy, dzięki ;-)
  • 0

#28 arteg

arteg
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:RLU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 03.04.2012

a tylną kanapę ma z anglika czy to może ja mam z angilka? Bo ja mam odwrotny układ pasów (nie zapięć) - po lewej 2szt, po prawej 1szt. Może dlatego że mam suba na podszybiu? czy nie?
  • 0
Zawsze są dwa uda. Uda się albo nie uda.

#29 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 19:00, 03.04.2012

Bo ja mam odwrotny układ pasów (nie zapięć) - po lewej 2szt, po prawej 1szt. Może dlatego że mam suba na podszybiu? czy nie?


nie
ja mam tak jak ty, chyba że my dwaj mamy z anglika :lol:
  • 0

#30 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:01, 03.04.2012

Pyra carpass nie jest przy kazdym aucie ;) Za niego trzeba dodatkowo płacic,a handlarzom to srednio potrzebne :D

Pitou nie masz racji :) Nie powiem ze nie sprowadzaja trupow ale za ladne auto na zachodzi trzeba zaplacic,tak samo w kraju za odpicowanego trupa dasz taniej mimo ze moze wygladac lepiej od auta nie robionego i drozszego ;)



Nie zrozumieliśmy się. Naspisałeś w zasadzie to samo co ja tylko w inny sposób.
Nie pisałem o sprowadzaniu trupów tylko aut z uszkodzeniami lub po kolizjach. Dobre auto za granicą jest drogie i dlatego takie bardzo rzadko udaje sie pozyskać.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq