Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana na xenon


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
229 odpowiedzi w tym temacie

#211 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:13, 23.01.2010

halogeny i ksenony sa ok. masz H i D.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#212 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:55, 23.01.2010

dobra a ktos ma nieorginalne przetwornice godne polecenia? Zeby mi sie po miesiacu czy dwoch nie zepsuly?
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#213 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:09, 23.01.2010

a co za różnica :?: teraz wszystko jest made in china przetwornica to proste urządzenie jak konstrukcja cepa ja mam taki zestaw od ponad 2 lat zero problemów nawet z żarnikami wogóle nie straciły na intensywności światła a w tym czasie po 2,5 roku użytkowania w samochodzie żony wymieniłem Philipsy D2S 85122... starczyły dokładnie na 2,5 roku... i przebieg prawie 2x mniejszy od tego co ja Hondą w tym czasie zrobiłem.
F1

#214 BeBicO

BeBicO
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 23.01.2010

na lampie pod halogen obok tego dekielka do zarowki mijania jest taka jakby pieczatka biala i jest jak byk ze moga byc stosowane dwie zarowki H1 - swiatla mijania i drogowe. W lampie pod xenon jest opis D2S do mijania i H1 do dlugich. a jakim cudem chcecie wlozyc zarnik D2S w gniazdko od H1 :?:

#215 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:15, 23.01.2010

jak to jak?? wszystko dzięki Tuskowi D2S podchodzi pod H1 w Accordzie :mrgreen:
Dzięki ci Donaldzie :r
F1

#216 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:19, 23.01.2010

Malin przestań ściemniać i powiedz jaki masz zestaw.Jestem przeciwny nie fabrycznym rozwiązaniom,ale Twoje lampy naprawdę dobrze świecą i podpowiedział byś Kolegom jaki zestaw założyć,aby było dobrze.Pamiętaj,że tutaj sobie pomagamy,a nie utrudniamy.Malin się drażni,ale w końcu przeboleje,przemyśli i napisze to co ma.

#217 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 24.01.2010

przecież już napisałem co mam trzeba tylko czytać ze zrozumieniem tekstu to taka podstawowa zasada jak coś czytamy :mrgreen:
BTW wszystko jest teraz made in PRC więc co za różnica co kupimy :?:
F1

#218 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:23, 24.01.2010

Różnica na pewno jest, bo ja na swoim zestawie (też PRC ;-) ) w ciągu roku miałem zmieniane 4 razy żarniki, które po prostu po kilku miesiącach bledły i siadały...dobrze że wymiana była na gwarancji bo bym z torbami poszedł. Zestaw zestawowi nierówny...przebieg w ciągu roku - około 35 tys. km

#219 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 24.01.2010

u mnie akurat zero problemów a ten co od niego kupiłem już nie handluje :-) Ja przez zakupem trafiłem do kumpla który takich zestawów założył XXX sztuk i reklamacje może były dwie... wtedy ponad 2lata temu dałem 450zł teraz poniżej 200...
F1

#220 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:33, 24.01.2010

I dlatego Malin proszę podaj wszystkie namiary cyfrowe-znamy Cię nie od dzś jesteś spoko gość i wiemy,że pomożesz kolegom.

#221 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:23, 24.01.2010

www.policja.pl :mrgreen: gość nie handluje już powtarzam :-) Glinuś ten ocieplacz na aku to możesz sobie wiesz gdzie wsadzić... to nic nie daje przerabiałem to kiedyś :mrgreen: ale te koszulki z allegro w dechę :mrgreen: rozumiem dla całej rodziny :mrgreen:
F1

#222 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 388 postów
Reputacja: 36
Super

Napisano 22:50, 04.07.2010

Tak wygląda prawidłowa linia światłocienia w oryginalnych, homologowanych reflektorach ksenonowych:

Dołączona grafika

Jest na forum trochę zdjęć z podróbek, to można sobie porównać :k

Co z tego, że jest soczewka w reflektorze i da się uzyskać z podróbki w miarę ostrą linię światłocienia, skoro jej kształt będzie inny? Po prawej stronie ksenon również daje linię płaską, natomiast reflektor halogenowy podnosi ją w górę. Wynika to z tego, że światło ksenonowe ma inną charakterystykę, jest znacznie trudniejsze do opanowania odblasków (różnica 40% w stosunku do halogenowego) - dlatego jest z prawej strony "ścięte".

Kształt linii światłocienia wynika z odpowiedniego kształtu przesłony, która jest inna w reflektorze ksenonowym, a inna w halogenowym. Na forum BMW można znaleźć info jak goście dobrali do tych przesłon - nie wiem, czy taka podmiana jest możliwa w Accordach.

Światło ksenonowe wpakowane do reflektora homologowanego pod żarówki halogenowe ZAWSZE będzie oślepiać właśnie z powodu zbyt dużej ilości strumienia wysyłanego po prawej stronie linii światłocienia w kosmos, co w połączeniu z +40% większymi odbiciami na wszystkich elementach po drodze (łącznie z przezroczystą szybą) daje właśnie z daleka widoczny efekt agrotuningu.

#223 Einstein

Einstein
  • Forumowicz
  • 144 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:21, 20.05.2011

jedyne co to gdzieś sensownie przetwornicę przyczepić

Jeżeli będzie oryginalna przetwornica to lampy w VII gen. są już do tego przystosowane i na spodzie mają trzy otwory do przykręcenia jej(żadnych nawiertów i kombinowania).Powodzenia w montażu :ok


A do tego celu trzeba wyjąć lamp żyby przykręcić przetwornie?

[ Dodano: 2011-05-20, 19:37 ]

witam. zastanawiam sie nad zamontowaniem xenonow w accordzie VII generacji mam do wymiany jedna lampe( nieszczesny kawalek sprezyny lezacy na drodze) i zastanawiam sie czy nie kupic lamp xenononowych z orginalnymi przetwornicami samopoziomowaniem i spryskiwaczami czy kupic tylko jedna zwykla lampe i przetwornice z samopoziomowaniem i spryskiwaczami??bo chyba te orginalne lampy stanleya przystosowane sa pod xenon. zalezy mi na tym aby wszystko bylo legalne i zeby policja nie mogla sie przyczepic powniewaz auto jezdzi czesto po niemczech wiec nie chce niemilych niespodzianek


Czesc,

Tak jak powiedzial Glinuś - poprzeglądaj sobie wszystkie posty od początku w tym temacie. Sporo na ten temat było. A od siebie dodam, że ja właśnie mam w VII gen. wymienione kompletne lampy (plus przetwornice + żarniki) - wszystko oryginał z innego Accordzika. Trochę mnie to kosztowało i musiałem sie przejechac po to prawie 150km, ale ...

1) Lubie jezdzic samochodem :)
2) W porownaniu z innymi ofertami (tanszymi) z Allegro - w tym przypadku sie nie zawiodlem, sprzedawca mowil prawde, ze reflektory sa w stanie praktycznie idealnym (zero odpryskow po kamyczkach, zero uszkodzen - oczywiscie nie bylo mowy o klejonych mocowaniach). Poki co - smigam na tym zestawie od sierpnia.
Zamontowany mam zestaw sprysków a`la Allegro (wyrzucone pieniadze), ktore "pędzi" druga pompa ze zbiorniczka plynu - efekt .... może nie bede tego komentował :) (choc, gdyby sie ktos przyczepił - to spryski sa? są!) :)
W szafeczce leży juz zestaw sprysków VW Group. Czekam tylko na jakies nadejscie wiosny, gdyz w chwili obecnej to srednia przyjemnosc sciagac zderzak - nawet w garazu.
(nie lubie robic z samochodem w pospiechu)

To tak w wielkim skrócie :)

Poczytaj sobie posty w tym temacie - na pewno znajdziesz odpowiedzi na naurtujace Cie pytania :)

PS
Ja przy okazji zapytam krótko: jak sa sterowane oryginalne (fabryczne) spryski reflektorow? Z przycisku? (glupio moze pytam, ale nigdzie nie moglem tego znalezc) Znalazlem jakies fotki na Googlu i na tej podstawie tak sądze :)
Bo jesli tak, to pewnie by sie przydalo skombinowac jeszcze taki przycisk, by wszystko wygladało na original :P


A tak z czystej ciawości ilę Cie to kosztowało (części)?

Gdyby żył Kopernik z pewnością jeździłby HONDĄ


 


#224 adamkos82

adamkos82
  • Nowy
  • 2 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:43, 24.06.2012

Witam
Czy ktos sie orientuje czy mocowania calej soczewki wewnatrz lampy xenonowej i lampy halogenowej sie czyms roznia.
Sprawa jest taka ze moge kupic reflektory xenonowe kompletne od przedlifta i chcialbym przelozyc sama soczewke do moich reflektorow poliftowych. Druga sparawa jest taka czy jest w ogole taka opcja zeby wyjac sama soczewke bez rozklejania reflektora.
Czy ktos z was kolegow mial moze okazje porownac obydwie lampy.

#225 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 23:36, 02.08.2012

takie porównanie.
Miałem Osramy cośtam (najbielsze jakie są homologowane ~4200K-4300K)
Dołączona grafika

Xenon HID 6000K
Dołączona grafika

Oba zdjęcia robione aparatem w trybie ręcznym z takimi samymi parametrami




IPB Skin By Virteq