Skocz do zawartości


RODO w HAKP

skrzynia automat - jaki olej


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:19, 13.04.2009

Witam, niedawno kupilep Honde coupe 2.0i ES automat, 2000rok. Chce zawiesc auto do servisu Hondy na wymiane oleju w skrzyni. Dla swojego spokoju wolalbym wiedziec dokladnie jaki to powinien byc olej. A przy okazji, jak czesto powinno sie zmieniac taki olej w moim automacie. dzieki

#2 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:33, 13.04.2009

olej to ATF- oryginalny Hondy, innego nie powinno się stosować.

#3 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 12:06, 13.04.2009

Dokładnie jak napisał suchy,olej oryginał kupisz w serwisie.I wymienia się chyba co 60tys km.

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:28, 13.04.2009

Do automatu oprócz ATF (oryginalnego) polecam Dextron (Dexron) III dobrej firmy - różnie piszą !!
Tak samo dobry - sam śmiagam na takim :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:34, 13.04.2009

Można spokojnie stosować mobil atf 220 czy jakoś tak dużo tańszy od oryginalnego hondy. Sprawdzone przez mnie Cena to 120pln za 4l ja kupowałem u chłopaka w wawie na Wynalazek 3

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:08, 15.04.2009

dzieki.chociaz teraz sam sam zastanawiam sie nad ta wymiana... slyszalem opinie ze jesli olej nie jest przepalony i jest czerwony to nie ma potrzeby wymieniac. bagnet pokazuje mi idealny poziom, i taka jest tez jakosc oleju-czysty i czerwony. pozatym, podobno nie ma mozliwosci wyciagniecia calkowicie starego oleju-nawet w servisie. moje autko ma zrobione 145 tys km. i nie wiem czy kiedykolwiek bylo to robione.Jak ktos ma pojecie lub doswiadczenie w tym temacie to zapraszam z opiniami. dzieki

#7 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:53, 16.04.2009

moje autko ma zrobione 145 tys km. i nie wiem czy kiedykolwiek bylo to robione.

To dla świętego spokoju radziłbym wymienić.Po co czekać do momentu aż zacznie szarpać,ślizgać się itd.lepiej wymieniaj wszystko regularnie i ciesz się bezproblemową jazdą.
Przy wymianie spuszczają i wymieniają tylko ok 2 litrów oleju a w skrzyni jest ok 6.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 05:58, 01.05.2009

Dokladnie do 3,0 wchodzi 6,5l.Wczoraj wymienialem skrzynie na nowa i tyle weszlo.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:50, 11.06.2009

Polecam Valvoline max life atf..opracowany da aut powyżej 100.000km

#10 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 04.11.2009

Byłem wczoraj u mechanika od automatów na sprawdzenie mojej skrzyni. Byłem TU :arrow: http://www.firmy.net...-mat,WFF74.html (strona jest w budowie i dlatego taki link).
Facet stwierdził, że skrzynia jest ok ale, że tego nie robiłem chcę wymienić olej. Mechanik zdecydowanie odradzał jakiekolwiek inne oleje niż oryginalny, gdyż te skrzynie "są trwałe ale bardzo czułe na jakość oleju" cyt. Dzwoniłem do Autowitolin, cena oleju to 80zł za litr (pewnie netto). Czy ktoś kupił gdzieś taniej taki olej? (pytam o oryginalny)

PS. ww. Mechanik pracował wcześniej w Autojózefów i tu w okolicy są dobre o nim opinie. Jakość autojózefów w niższej cenie. Polecają go też mechanicy.

A i jeszcze jedno. Kazał kupić 5litrów oleju. Oczywiście pytałem czy na pewno(wymiana bez wyciągania skrzyni). Zobaczył jaki to model skrzyni i powiedział że wejdzie ponad 4litry. Jak zrobię wymianę to dam znać w jaki sposób wymienia się 4 litry bo z tego co czytam na forum to wszyscy wymieniają 2-3litry

#11 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:19, 04.11.2009

Byłem wczoraj u mechanika od automatów na sprawdzenie mojej skrzyni. Byłem TU :arrow: http://www.firmy.net...-mat,WFF74.html (strona jest w budowie i dlatego taki link).
Facet stwierdził, że skrzynia jest ok ale, że tego nie robiłem chcę wymienić olej. Mechanik zdecydowanie odradzał jakiekolwiek inne oleje niż oryginalny, gdyż te skrzynie "są trwałe ale bardzo czułe na jakość oleju" cyt. Dzwoniłem do Autowitolin, cena oleju to 80zł za litr (pewnie netto). Czy ktoś kupił gdzieś taniej taki olej? (pytam o oryginalny)

PS. ww. Mechanik pracował wcześniej w Autojózefów i tu w okolicy są dobre o nim opinie. Jakość autojózefów w niższej cenie. Polecają go też mechanicy.

A i jeszcze jedno. Kazał kupić 5litrów oleju. Oczywiście pytałem czy na pewno(wymiana bez wyciągania skrzyni). Zobaczył jaki to model skrzyni i powiedział że wejdzie ponad 4litry. Jak zrobię wymianę to dam znać w jaki sposób wymienia się 4 litry bo z tego co czytam na forum to wszyscy wymieniają 2-3litry


Czekam z niecierpliwością na relację z wymiany - przyda mi się taka informacja :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#12 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:25, 04.11.2009

Jak zrobię wymianę to dam znać w jaki sposób wymienia się 4 litry bo z tego co czytam na forum to wszyscy wymieniają 2-3litry

Grawitacyjnie to właśnie 2-3 litry, dynamicznie prawie 5 litrów.

Do zobaczenia na trasie.


#13 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 10.11.2009

No cóż, zawiodłem się :-x
Polecany ale nie przeze mnie. "Udało" mu się wymienić 2,6l. oleju. Skończyło się wymianą zdań i niesmacznym pożegnaniem. Następnym razem gadam z autojózefów. Ale nawet przy takiej wymianie czuć poprawę w płynności pracy skrzyni

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:10, 21.03.2010

jesli szanujesz swoj czas, nerwy, pieniadze, to trzymaj sie z daleka od autojozefow.pl

takich partaczy jak oni jest bardzo malo, niestety nie poczytalem opinii w internecie na ich temat i zostawilem samochod w ich norze, wynikiem bylo doszczetne dobicie skrzyni, naprawa w innym warsztacie, okazalo sie, ze zaplacilem za czesci, ktore nie zostaly wymienione - jednym slowem zlodziejstwo

radze trzymac sie z daleko

#15 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:40, 21.03.2010

Wiem już czytałem o tych gangsterach. Nawet był temat o ich działalności. Widzę, że potraktowali Ci jak każdego. Ale dzięki za potwierdzenie opinii o nich




IPB Skin By Virteq