Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Sonda lambda do 2.0 155 KM

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 na_2

na_2
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Mazowsze
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:30, 08.02.2012

Panowie i Panie, temat sond lambda jest już znany i nie lubiany przez forumowiczów zwłaszcza posiadające silniki Accorda 155KM z. Wymiana Sondy 36532-RAD-L11 w serwisie to koszt ok. 1 000 PLN. Oczywiście ten kto zagłębił się na foro w temat sond może próbować ją jeszcze "przywrócić" do życia (oczyszczenie papierem ściernym i kąpiel z benzynce) natomiast taki zabieg nie musi wcale przynieść rezultatu.

Czy ktoś z forumowiczów próbował kupować oryginalne lambdy DENSO np. z Azji, z UK , USA ?. Ma ktoś takie doświadczenia?
Wczoraj zacząłem rozmowe z firmą Monarch z USA. Koszt takiej sondy to ok 130 $ + dostawa i podatek. Przy zakupie większej ilości wiadomo koszty poboczne rozkładają sie proporcjonalnie na ilość ludzi kupujących. W takim przypadku koszt takiej sondy to ok 500 PLN czyli 50 % ASO za nową część. Koszt "dobrej" używki to ok 400 PLN (nikt nie zagwarantuje ile ona pochodzi)

Myślicie że ma to sens, może ktoś z forum byłby chętny na taki groupon?
Wieczorem podeśle info od Monarcha. Oczywiście takich firm jak ten Monarch jest ogrom i można skorzystać z każdej innej oferty.
  • 0

#2 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:43, 26.03.2012

Witam,

Jak rozwiązałeś emat lambdy? zamówiłeś tą ze stanów? działa poprawnie? poproszę o jakieś info

pozdrawiam

[ Dodano: 2012-06-11, 14:27 ]
Witam,

Drążąc dalej temat...kupiłem dzisiaj używkę sondę do Accord 2.0 i patrzę a to NTK (zadzwoniłem do gościa i powiedział że taka była wkręcona i wszystko było ok - powiedział że mam sprawdzić a jak nie będzie działała to odesłać i dostanę kasę)...tak się zastanawiam czy wogóle jest sens jej montowanie skoro wcześniej na forum zostało już powiedziane że pasuje tylko oryginał DENSO... dzisiaj z kolei znalazłem na forum rozmowę że NTK to jedyna podróbka która działa i lampka silnika się przy niej nie pali...może to ktoś potwierdzić?


wdzięczny będę za szybką odp.
  • 0

#3 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:KR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:38, 25.06.2012

A`propos tematu ...
tutaj http://allegro.pl/so...2436726203.html sprzedawca ma sondę o numerach identycznych z tymi z katalogu. Cena nieporównywalnie niższa w stosunku do ASO. Jakie jest Wasze zdanie - w razie czego pakować się w to ?

Pozdrawiam,
Michał
  • 0

#4 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 16:53, 25.06.2012

podoba mi się text
GWARANCJA 12-MCY LUB W PRZYPADKU AUTA Z INSTALACJA LPG 1 DZIEN !!!

fajny jest kolo 8-)
  • 0

#5 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:KR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:56, 25.06.2012

podoba mi się text

GWARANCJA 12-MCY LUB W PRZYPADKU AUTA Z INSTALACJA LPG 1 DZIEN !!!

fajny jest kolo 8-)


Fajny, fajny - w rzeczy samej :j
U mnie akurat LPG niet, więc nie przywiązywałem do tego wagi ...
  • 0

Pozdrawiam,
Michał


#6 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 17:13, 25.06.2012

Jest to sonda produkowana na rynek amerykanski - profesjonalnie przerobiona (posiada identyczne parametry pracy) i zastepuje z powodzeniem sonde do Hondy montowana przed katalizatorem
przerobić w hondzie sonde no i tu już mi się zapala lampka

[ Dodano: 2012-06-25, 18:14 ]
napisz do jarusneta może on coś pociągnie :mrgreen:
  • 0

#7 galibaldik

galibaldik
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 09.07.2012

widzę, że ta amerykancka już poszła
ale czy check zgasł?
też puszkuję sondy,
moja już pada, na zimno ma opór 3,47, ale skasowaniu po kilku minutach włącza check'a :eee
jeszcze spróbuję ustawić zawory, ale po lekturze widzę, że nie ma nadziei :-/
  • 0

#8 Borrro

Borrro
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:44, 11.07.2012

A`propos tematu ...
tutaj http://allegro.pl/so...2436726203.html sprzedawca ma sondę o numerach identycznych z tymi z katalogu. Cena nieporównywalnie niższa w stosunku do ASO. Jakie jest Wasze zdanie - w razie czego pakować się w to ?

Pozdrawiam,
Michał



Witam, mam ten sam problem, zdecydowałem sie na kupno tej sondy z Allegro? Jeśli tak to czy działa poprawnie?
  • 0
Pozdrawiam Piotrek

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:56, 11.07.2012

Napiszcie na hondaczensci1@wp.pl może pomożemy żeby był i org i taniej parę Stówek
  • 0

#10 niqs7

niqs7
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Wejherowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:04, 13.07.2012

witam,

zakupiłem sondę na allegro za 500zł i dzisiaj mam ją dostać, jak założę ją do autka i trochę pośmigam odezwę się co i jak.

pozdrawiam
  • 0

#11 Rumcyk27

Rumcyk27
  • Forumowicz
  • 570 postów
  • Skąd:OST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:K20A6 S-Type
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:02, 15.07.2012

Przy kupowaniu sond należałoby zwrócić na oznaczanie. Niektóre sondy, chyba do 2005 roku miały oznaczenie DU3, natomiast po 2005 DU5 model sondy 211200-2461 to model, który pojawia się również w Acurze TSX - pasuje idealnie. Oczywiście inne modele też będą pasowały ważne aby było DU3 lub DU5. Model DU5 na pewno pasuje do samochodów z młodszych roczników. Nie kupujcie tylko zamienników Bo..a bo to kasa wyrzucona w błoto. Teraz cena 500 zł za nową - to dobra cena - przy tym kursie USD. Ja na swojej importowanej z Hong Kongu (DENSO oczywiście) jeżdżę już rok i jest wszystko. Kiedyś sam to ciągnąłem z Azji. Więc jeśli gość ciągnął ją właśnie stamtąd - powinno być OK.
  • 0

#12 Borrro

Borrro
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:37, 15.07.2012

Przy kupowaniu sond należałoby zwrócić na oznaczanie. Niektóre sondy, chyba do 2005 roku miały oznaczenie DU3, natomiast po 2005 DU5 model sondy 211200-2461 to model, który pojawia się również w Acurze TSX - pasuje idealnie. Oczywiście inne modele też będą pasowały ważne aby było DU3 lub DU5. Model DU5 na pewno pasuje do samochodów z młodszych roczników. Nie kupujcie tylko zamienników Bo..a bo to kasa wyrzucona w błoto. Teraz cena 500 zł za nową - to dobra cena - przy tym kursie USD. Ja na swojej importowanej z Hong Kongu (DENSO oczywiście) jeżdżę już rok i jest wszystko. Kiedyś sam to ciągnąłem z Azji. Więc jeśli gość ciągnął ją właśnie stamtąd - powinno być OK.


Na allegro jest sonda po 350, tyle ze na ameryke
http://allegro.pl/so...html#tabsAnchor
Masz jakies zastrzezenia do niej czy Twoim zdaniem mozna ja brac?
  • 0
Pozdrawiam Piotrek

#13 Rumcyk27

Rumcyk27
  • Forumowicz
  • 570 postów
  • Skąd:OST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:K20A6 S-Type
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:08, 15.07.2012

Wiem, że takie coś jest, nie wiem jak to działa, a gość faktycznie ciągnie ją z USA, tyle tylko zwróć uwagę na końcówkę sondy. Nasze są karbowane ( nawet ta o której pisałem wcześniej, która pasuje do Acury TSX), ta jest gładka, ale to pewnie szczegół. Kabel do połączenia sondy u nas ma gumowe mocowania, tu tego nie ma, poza tym sonda w oryginale jest bez wtyczki i gość ją dolutowuje (to wiem, bo widziałem tą sondę w sklepie w USA), ale to pewnie też niczemu nie przeszkadza. Nie chcę nikomu wchodzić w paradę, jeśli to działa to można montować, bo innych zamienników nie mam na rynku - przynajmniej z tego co mi wiadomo. Jeśli chciałbyś ją kupić to zapytaj ludzi, którzy już coś takiego kupili jak to się sprawuje.
  • 0

#14 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:03, 15.07.2012

Generalnie z sondami do VII gena jest problem bo to są jakieś specjalne sondy - sprzedawca sond mi kiedyś tłumaczył. Coś w rodzaju sondy szerokopasmowej ale 4-przewodowej (a nie pięcio jak to zwykle przy szerokopasmowych). Robi je niestety tylko DENSO. Taki sam p/n jest używany w Acurze TSX. Niby te sondy DENSO są dostępne jako aftermarket (nie pamiętam numeru części) ale w wyszukiwarce wyskakiwały mi tylko w USA i za cenę zbliżoną do ceny oryginału naszego ASO. Czyli bez sensu.

W amerykańskich Accordach (zupełnie inna buda - silnik 2.4 ale 160KM) jest taka sama sonda (w sensie rodzaju) ale ma inny p/n i krótszy kabel (tak co najmniej o 1/3 - czytaj mocno za krótki) z tylko jedną gumową przelotką (do Accorda/Acury TSX ma dwie przelotki). Miałem taką w ręku. Trzeba ją niestety przerabiać/dosztukować kabel.

Może to jest właśnie taka po przeróbce choć nie sądzę bo kabel wygląda na mocno za krótki. Oryginał do naszego Accorda/Acury TSX powinien jak pamiętam mieć coś ok. 65-70cm. Na pewno na tyle to nie wygląda na zdjęciu.

Te brakujące elementy gumowe to przelotki i są istotne - przez nie chwytają za kabel metalowe uchwyty. Bez tych przelotek kabel będzie wypadać z uchwytów a pokonuje tam dość długą drogę od katalizatora pod autem, wzdłuż wydechu, do złącza które jest w komorze silnika.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#15 Rumcyk27

Rumcyk27
  • Forumowicz
  • 570 postów
  • Skąd:OST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:K20A6 S-Type
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 05:39, 16.07.2012

W amerykańskich Accordach (zupełnie inna buda - silnik 2.4 ale 160KM) jest taka sama sonda (w sensie rodzaju) ale ma inny p/n i krótszy kabel (tak co najmniej o 1/3 - czytaj mocno za krótki) z tylko jedną gumową przelotką (do Accorda/Acury TSX ma dwie przelotki). Miałem taką w ręku. Trzeba ją niestety przerabiać/dosztukować kabel.


Zgadza się. Amerykański Accord nosi oznaczenia LX DX itd, wiele podzespołów jest innych niż w naszych europejskich. Co do długości kabla trzeba by zapytać już kogoś, kto to ma. Kiedyś ciągnąłem sondy z Azji i nie było problemów, pasowały oczywiście plug and play, ale z tego co się orientowałem niedawno, nawet tam już podrożały i to do takiej kwoty, że nie za bardzo się kalkuluje import. Więc dobrze jest poszukać czegoś tańszego, co działa, a jeśli ta sonda spisuje się dobrze - to w tej cenie - jak najbardziej.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq