Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dla tych co maja gwarancje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#46 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:27, 31.01.2012

Indii, w 1.4 mialem spalanie 6.5-7.5 wszystko zalezy gdzie jezdzilem. ale jak miasto to te 7-7.5 musialem liczyc czasami wiecej ale od razu mowie ze jastrzebie z. to nie krakow i u mnie korkow nie ma. teraz jezdze tylko klekotem on pali mi okolo 6.

zderzaki pasuja bez problemu, musisz tylko gril przerzucic. jesli chodzi o progi to niestety nie pasuja. albo inaczej pasuja ale nie ma zaczepow byloby trzeba cos pomodzic z nimi.
  • 0

#47 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:00, 31.01.2012

a może by tak to przenieść do wszystko i o wszystkim, bo więcej tu o *cenzura*daju niż Hondzie :roll:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#48 botar

botar
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Skąd:---
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:52, 05.02.2012

Ale z drugiej strony to nowy Acco VIII to jakieś nieporozumienie. Zupełnie jak nie Honda. W VII nie było takich problemów. Im nowsze tym większe *cenzura*.


Stwierdzasz to na podstawie jakichś większych badań empirycznych, czy jedynie na podstawie problemów z Twoim egezmplarzem (egzemplarzami)? Jam mam Accorda VIII (po liftingu), nie mam z nim na razie żadnych problemów, i jestem z niego mega zadowolny, ale na podstawie moich obserwacji nie czuję się uprawniony, żeby pisać że ogólnie generacja VIII to samochody rewelacyjne, bezawaryjne, itd.

A teraz dodatkowy przykład z życia:
Od paru lat mam w rodzinie dwie corolle E12. Poza sprawami eksploatacyjnymi są całkowicie bezawaryjne (tzn. były, bo jedną nam ukradli). Trzy lata temu kupiłem nowy model corolli (sedan). I w ciągu dwóch lat użytkowania (45 tyś km) zepsuły się w nim: spryskiwcze reflektorów (dwa razy), pompa wody, zawór egr, przyciski na kierownicy, radio, samochód czesto nie odpalal w zimie (wina softu komputera), jak było zimno szwankował terometr zew., po 15 tyś km poluzował się jakiś element w desce rozdzielczej, i trzeba było ją rozebrać i go poprawić. I w tym momencie, na podstawie moich doświadczeń z jednym egzemplarzem nowej corolli mógłbym stwierdzić (tak jak to niektórzy robią), że corolla / toyota to już nie to samo, że zeszła na psy, itd. itp. Natomiast dwa lata temu żona dostała służbowego aurisa (nowego). I do tej pory samochód przejechał 35 tyś km, i jedyną "usterką" była spalona żarówka świateł mijania.
Ktoś może teraz napisać, że kiedyś honda / toyota nie miała takich wpadek z nieudanymi egzemplarzami, i że teraz jest ich więcej. Może tak, może nie, ale ja się zapytam - skąd wiadomo DOKŁADNIE jak było kiedyś, i jak DOKŁADNIE jest teraz? I nie chodzi mi o porówananie na podstawie kilku / kilkunastu egzemplarzy, z którymi ktoś miał, albo nie miał problemów.

Zwróćcie też uwagę, że to co można znaleźć na forach to wycinek rzeczywistości, który może ale nie musi być do końca zgodny całością obrazu (to co napisał gebek częściwo to potwierdza). Jest też tak, że zdecydowana większość osób, użytkujące swoje samochody, nie udziela się na forach, a szczególnie dotyczy to tych, którzy nie mają ze swoimi samochodami większych problemów. Natomiast często zdaża się tak (to forum to zresztą potwierdza), że ktoś rejestruje się na forum dlatego, że ma konkretny problem z danym modelem.
  • 0

#49 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:12, 05.02.2012

botar, nawet jak porozmawiasz z kims z aso a znasz go troche (na tyle zeby powiedzial prawde) to powie Ci jak sprawy sie maja. o accorda nigdy nie pytalem ogolnie tylko jak wypada 8 na tle 7ki i powiedzial ze ladniejsze w srodku, bardziej luksusowe ale niestety tez bardziej awaryjne. tak samo silniki czy to diesel czy benzyna 2.0 te z VIIgena byly duzo lepsze.

a o civicu mowia prosto - civic skonczyl sie na VIgeneracji. kazda nastepna jest gorsza i prawdopodobnie juz nigdy nie bedzie takich civicow jak 5 czy 6 gen.
  • 0

#50 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 12:53, 05.02.2012

Ja mógłbym dużo powiedzieć na każdy model hondy ale powiem tak , najlepszy egzemplasz hondy to accordy i crv , najwiecej tych aut jest sprzedawane , np nigdy nie miałem styczności z kampania serwisowa w crv , a w accordach 8 np listwy przy szybie odchodza (po lifcie zostało to wyeliminowane) ale znów pojawiaja sie stuki w progach (jest nato kampania serwisowa) itp itp itp
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#51 movies25

movies25
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:33, 05.02.2012

a wiesz może czy były jakieś kampanie serwisowe w Legendzie tym po 2006 roku i w CR-Z ? :roll:
  • 0
:))"Samochód, którym jazda nie sprawia przyjemności, nie zasługuje na miano samochodu."
Soichiro Honda

#52 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:56, 05.02.2012

cr-z szumy spod szyby , przy wiekszych predkościach , legend hmm z tego co pamietam chyba były stuki na przekładniach kierowniczych i coś jeszcze ale nie umiem sobie przypomnieć
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#53 movies25

movies25
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 05.02.2012

a dzięki ;-) ,bo np; o Legendzie to nic nie obiło mi się o uszy i dlatego byłem ciekaw :-)
  • 0
:))"Samochód, którym jazda nie sprawia przyjemności, nie zasługuje na miano samochodu."
Soichiro Honda




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq