Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Głośniki w tylej półce Accord VII


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16 gabrys000

gabrys000
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Re6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:22, 28.12.2011

na pulce sa suby. a normalne glosniki w drzwiach
przyloz sobie ucho do tych na podszybiu uslyszysz tylko bas,
  • 0

moje :gd1-l13a1 cvt

Re6-N22b4 At


#17 Tiger1980

Tiger1980
  • Forumowicz
  • 162 postów
  • Skąd:Gorzów Wlkp.
  • Silnik:0,0
  • Wersja:brak
  • KM:00
  • Paliwo:PB
  • Rok:0000
  • Nadwozie:00
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 28.12.2011

na pulce sa suby.


suby? masz na mysli te filtry do kawy z metalowymi ostojnikami, do których omyłkowo podłączono kable?
właśnie te chcę wywalić i wsadzić w ich miejsce coś bardziej współczesnego. Myślę, że każdy inny głośnik zagra lepiej i wydobędzie więcej basu. Może na wiosnę pokuszę się o wymianę głośników w przednich drzwiach + wygłuszenie. Na razie zrobię to co najprostsze.
  • 0

#18 gabrys000

gabrys000
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Re6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:44, 28.12.2011

mi graja ok,bas jest mocny :-)
  • 0

moje :gd1-l13a1 cvt

Re6-N22b4 At


#19 bamss

bamss
  • Forumowicz
  • 455 postów
  • Skąd:jaworzno
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:41, 28.12.2011

mi graja ok,bas jest mocny :-)

cza bylo do mojego leona wsiasc:) 149db przy 53hz i vicemistrz polski i europy hehe a tu po prostu nie gra muzyka, ale spokojnie spokojnie 2 miesiace i projekt skoncze
  • 0

#20 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 10:34, 02.01.2012

W przypadku tych, jak to kolega Tiger1980 susznie zauwazyl, filtrów od kawy, nie mozna powiedziec ze "bass jest mocny"... mozna powiedziec "bass jest mocny jak dla mnie". Ja tez uwazam, ze bass z PSSa nie jest slaby. Ale w porownaniu z jakimkolwiek aftermarketowym systemem to tego basu nie ma tam wcale. Sam mialem kiedys dobre, mocne audio w jednym Civiczku i to byla zupelnie inna bajka.
  • 0

#21 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:36, 02.01.2012

bo jest różnica miedzy basem, a jakimś zamulastym dudnieniem.
Dla jednego jak buczy to jest bas, dla innego to buła z watą, a nie żaden bas.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#22 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:34, 02.01.2012

bo jest różnica miedzy basem, a jakimś zamulastym dudnieniem.
Dla jednego jak buczy to jest bas, dla innego to buła z watą, a nie żaden bas.


no lepiej sié tego nie da ujac.
Dlatego ja zdecydowalem sie wstawic do siebie maly acz bardzo dynamiczny subik Alpine serii R. Tylko 10 cali ale ma takiego kopa, ze hoho. Typowy kicker.
  • 0

#23 bamss

bamss
  • Forumowicz
  • 455 postów
  • Skąd:jaworzno
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:15, 05.01.2012

panowie pojecie basu mamy od 33hz do 60hz wiec wszytsko zalezy od zestrojenia skrzyni i portu bass reflex lub szczelinowki mozna zrobie jebniecie takie ze szok a mozna zrobic mega buczenie wszystko zalezy od skrzyni
  • 0

vice mistrz europy 2011 do 3000W rms -149dB


#24 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 13:36, 05.01.2012

emmm. no tak... ale my tu mówimy o seryjnych głosnikach. Jeśli z nich wyciskasz pasmo basowe to musisz się liczyć z a: ogromnymi zniekształceniami, b:niską głośnością spowodowaną brakiem sprawności. I tyle. Każde eftermarktowe rozwiązanie ozywi seryjne audio. Nie ma co do tego wątpliwości. No chyba, że przeróbki dokona człowiek, który jest muzycznie głuchy :-) Znam takie przypadki.
  • 0

#25 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:48, 05.01.2012

Moim zdaniem nie ma sensu zmiana, miałem te głośniki fabryczne nawet pod zwykłym radiem i grały bardzo ładnie, różnicowały bas. Mi jedynie nie odpowiadało to, że grał właśnie tył, a za mało przód. Ale jeżeli jest faktycznie tak że w PSS te głośniki grają tylko niskim pasmem, to musi być już fajnie. Nie wiem po co wam to wielkie ebnięcie w bagażniku, skoro i tak bas powinien być jak nie na masce to przynajmniej na desce - bez procesora lub wzmacniacza z płynnym sterowaniem fazą ani rusz.

Najlepiej zacząć od posłuchania jakiejś oryginalnej płyty, dobrze zrealizowanej i wtedy wydawać oceny że brzmi całkiem do niczego. Mp3 czy radio nie jest dobrym materiałem do testów.
  • 0

#26 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:35, 05.01.2012

bas powinien być jak nie na masce to przynajmniej na desce

nie rozumiem tego stwierdzenia. Moge prosic o rozwiniecie?

bez procesora lub wzmacniacza z płynnym sterowaniem fazą ani rusz.

...a dlaczego ani rusz? Procesor do subwoofera? Przerost formy nad treścią. Nie mówimy tu o robieniu audio za 10K zlotych tylko o poprawkach tego co daje fabryka. Nie popadajmy w przesadę.
  • 0

#27 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:42, 05.01.2012

BALCER, jemu chodzi o to ze bas powinien byc 'slyszany' z przodu a nie z bagaznika. a bez procesoru jest on daleko z tylu poniewaz zanim dojdzie do Ciebie to jest juz sporo opoznione i najpierw slyszysz srednie i wysokie tony a dopiero pozniej idize bas.
  • 0

#28 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 22:15, 05.01.2012

Dżizas.. .Blackfly... co Ty wygadujesz? Opoźnienie dźwięku na 2.5-3 metrach? Bas z przodu? Przecież charakterystyka najniższego pasma powoduje, że ludzkie ucho NIE JEST W STANIE zlokalizować źródła dźwięku. Widziałeś kiedyś subwoofer w przedniej półce? Jeśli ktoś to kiedykolwiek zrobił to tylko dla jaj.
Najbardziej basowe glośniki jakie montuje się w przednich drzwiach (NIE! NIE POD MASKĄ! :k ) to woofery. Nie subwoofery a woofery. Czyli przetworniki reprodukujące w paśnie około 40Hz do 1KHz. Wszystko co poniżej 40Hz należy do subwooferów. Tak się niby przyjęło na świecie.
Niestety. Zamontowanie wooferów z przodu to już jest nie lada wyzwanie. Modyfikacja boczków, dystanse, absolutnie obowiązkowe całkowite wytłumienie to minimum. Dlatego o takich rozwiązaniach nawt nie ma w tym wątku mowy. Tu chodzi o budżetowe poprawienie serii.

jezu. subwoofer z przodu. :k Opoźnienie dźwięku spowodowane oddaleniem subwoofera na odległość 2,5-3m to dużo poniżej setnej części sekundy. Tak. Jedna setna sekundy. Jak Tyś to wymyslił brachu z tym opoźnieniem? :-D
Budowanie "sceny" w pożądnym audio nie wymaga nawet wooferów z przodu a co dopiero subwooferów. Wszystko poniżej pasma 700-1100Hz moze byc daleko z tyłu. Całą robotę robi średnie i wysokie pasmo. Dlatego często kolo który w filrachmonii wali w kotły (te bębny takie) stoi sobie z boczku dalej od wszystkich coby nikogo nie denerwował. A jego bębny i tak są słyszalne wszedzie tak samo i generalnie nie ma szans żeby zlokalizować kolesia jesli zamkniesz oczy. Tyle fizyki.
  • 0

#29 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:38, 06.01.2012

BALCER, nie chce sie z Toba spierac bo jesli chodzi o audio to jestem slaby jak nie gorzej. ale kupowalem niedawno kino domowe calkiem dobrej klasy i jakos suba mam z przodu co wiecej w zestawie byl taki mikorfon ktory stawiam w miejscu gdzie zazwyczaj siedze i on ustala glosnosc jak i oddalenie glosnika od moich uczu po to aby mogl ustawic tak dzwiek na kazdym kanale aby to sie dzialo w jednakowym momencie. i co ciekawe mimo minimalnych roznic w odleglosci poszczegolne glosniki maja rozne opoznienia czy tam wyprzedzenia. a pokoj w ktorym mam kino jest 4.5x4m wiec mozesz sobie wyobrazic o jakich malych roznicach mowimy.

a wracajac jeszcze do Twojego posta to napisalem zwyczaje co mi sie wydaje, a Ty na mnie naskoczyles jakbym Ci wmawial ze sub ma byc pod maska zamiast silnika
  • 0

#30 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 01:25, 06.01.2012

Nie no spoko spoko.
Nie nie. To kolega wcześniej mówił ze ma być pod maską :-) Spoko brachu. Ja tak reaguje jak widze tego typu farmazony :-) Sam nie jestem orzeł a moja wiedza jest bardzo ogólna ale jak czytam o subach pod maską albo na desce czy gdzieś z przodu to trace kontrole :-)
Z kinem domowym wszystko gra i gdzie bys glosników nie dał, w nieważne jak wielkim pokoju, opoźnienia nie będzie. A to, które masz wynika tylko i wyłącznie z tego jak zaprogramowany jest dekoder polifonii. Dla bajeru modeluje częstotliwościami by dać Ci wrażenie przestrzenności dźwięku. Dobry Dekoder ze zwykłego stereo może zrobic cuda. Prawdopodobnie masz tam opcje spłaszczenia efektów i wówczas zobaczysz a w zasadzie usłyszysz, że wszystko jest ok jak wyrzucisz przestrzenność. Nie ma czegos takiego jak opoźnienie dźwieku w warunkach domowych czy samochodowych. Jesli jest to wynika tylko i wyłącznie z problemów hardware-owych na źródle sygnału a nie z powodu rozmieszczenia przetworników. Żeby otrzymać opoźnienie które jest zauważalne musisz pójść na na mecz piłki nożnej i wówczas zobaczysz, że człowiek kopiący piłkę kopnie ja bezgłośnie a Ty, jesli siedziesz kilkadziesiąt metrów od niego bedziesz miał zwłokę. Fajny efekt. Ale na 40 metrach przy temperaturze około 20 stopni i 80% wilgotności (czyli warunki jak w samochodzie nota bene) będziesz miał zaledwie 1/8 sekundy jeśli sie nie myle. Na 40 metrach. Praktycznie niezauważalne. To co mówisz o kinie domowym to jeszcze większe nieporozumienie. Nie możesz mieć opóźnienia gdyż sygnał po kablu leci do głosników z predkością zbliżoną do 300tys km/h. Także szybciutko.
A ten mikrofonik służy własnie do ustawienia sceny także zeby Twój dekotder DTS (lub inny) wiedział ile dać głośności na poszczególne głosniki tak, żeby niezlaznie od zniekształceń pomieszczenia i odległości od głosników każdy kanał grał odpowiednio głośno. Anie żeby sygnał docierał do niego w odpowiednim czasie. Pragnę jeszcze zauważyć, że tego typu kalibracja nie dotyczy absolutnie głosnika basowego (subwoofera) i nie ma znaczenia gdzie go postawisz byle był w tym samym pomieszczeniu. On sceny NIE TWORZY absolutnie. Dobry sub czyli taki, który przenosi naprawdę niskie pasmo i nic więcej będzie zupełnie niemozliwy do zlokalizowania dla Twojego ucha szczególnie gdy wespół z nim beda grać wyokie i średnie tony z innych głosników. Zrób sobie empiyczny test i zobaczysz... usłyszysz. Fizyka panie :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq