Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Camber Kit - Tourer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:57, 16.12.2011

Brodziu, ja tam wszystko dobrze widze i wg mnie nie da sie tego zrobic, i dlatego nigdzie nie widziales zestawu do kombika

no qrka musi byc jakis sposob :roll: tzn. pewnie jest ale wszytsko zalezy od $$$ :-|

co do sprezyn to w pl nie ma z nimi problemow.

tak widzialem, bo tez sprawdzalem ;-) ale wiesz jak to jest jak sie chce miec cos szybko najlepiej juz :mrgreen: no ale znalzlem wiec czekam.
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#17 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:01, 16.12.2011

Brodziu, obawiam sie ze bez jakiejs wiekszej przebudowy zawiasu nie wyprostujesz negatywu. ale nie rozumiem po co chcesz to robic? przeciez przy eibachu jest to zbedne
  • 0

#18 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:06, 16.12.2011

Brodziu, obawiam sie ze bez jakiejs wiekszej przebudowy zawiasu nie wyprostujesz negatywu. ale nie rozumiem po co chcesz to robic? przeciez przy eibachu jest to zbedne

blackfly mam nadzieje ze sie nie myslisz ;-) ale wole dmuchac na zimne i juz jak cos miec namiary co gdzie kupic w razie czego,a poza tym mowisz ze przy eibachu nie trzeba a mimo to bartoszwrc potrzebowal ;-) fakt ze mowil ze auto bylo zapakowane, ale ja mam kombi wiec jest ciezszy to raz no i jak napakuje do bagaznika to zeby mi sie kolka nie rozjechaly :lol:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#19 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:26, 16.12.2011

Brodziu, ale zauwaz ze sprezyny do kombika i do sedana sa zupelnie inne. te z sedana scisniesz w rekach, natomiast tej z kombika juz nie. poza tym sedan bardzo szybko siada czy to na eibachu czy na seri, wystarczy ze siadziesz na krawedzi bagaznika i juz sie glebuje o 3cm mimo ze waze te 75kg.

bartoszwrc sam przyznal ze mial mega zaladowane autoa wtedy to nawet z camberami mu troche zje opony, chocby dlatego ze nawet jak ustawi PK na niemal ze pionowo to przy takim zaladowaniu znowu bedize mial / \ :D
  • 0

#20 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:42, 16.12.2011

:k no fakt springi sa inne do sedana i kombi ehhh :oops: mam nadzieje ze bedzie ok :mrgreen: przegladalem teraz forum accorda UK i jest gosc co ma tourera na eibachu i nie ma camberow i pisze ze ma negatyw 1.8' wiec nie tak zle.btw. ile czasu mniej wiecej trzeba zeby sie ulozyly sprezyny? tak zeby pojechac na profi geometrie na 4 kola :lol:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#21 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:52, 16.12.2011

Brodziu, nic, przeciez geometria sie nie zmieni, conajwyzej zbieznosc a ja mozesz ustawiac niezaleznie od ulozenia sprezyn. poza tym eibach to nie jakas chinszczyzna zeby siadla np po tygodniu - u mnie jak siadlo na poczatku tak trzymalo do konca.
  • 0

#22 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:06, 17.12.2011

no to klasa :-D mam nadzieje ze paczuszka przyjdzie szybko i zdaze je jeszcze wrzucic przed pierwsza gwiazdka :lol: no chyba ze kolejny sklep ktory ma je w ofercie okaze sie ze nieee jednak nie maja :evil: a co do camberow przynajmniej w razie czego z przodem nie bedzie problemow bo tego od groma zwlaszcza ze sedan i tourer maja to samo :lol:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#23 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:42, 17.12.2011

Brodziu, ale z przodu cambery sa po to zeby przechylic kolo a nie je wyprostowac:) z przodu kolo zawsze jest pionowo niezaleznie jaka dasz glebe, cambery sie stosuje w przypadku kiedy mocno posadzisz auto a masz male ET, zebys mogl skrecac - bez nich rozerwalbys nadkole;D
  • 0

#24 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:09, 17.12.2011

Brodziu, ale z przodu cambery sa po to zeby przechylic kolo a nie je wyprostowac:) z przodu kolo zawsze jest pionowo niezaleznie jaka dasz glebe, cambery sie stosuje w przypadku kiedy mocno posadzisz auto a masz male ET, zebys mogl skrecac - bez nich rozerwalbys nadkole;D


tak, tak zgadzam sie blackfly mam nadzieje ze przy tych eibach siadzie tyle ile mowia 30-35 i nie bedzie problemow zwlaszcza ze opona troche wystaje a ET38 ;-)

co do fotek tylnego zawieszenia to zrobilem pare, mysle ze na tym najwiecej widac

Dołączona grafika

miales racje blackfly ten drazek o ktorym byla wczesniej mowa zaznaczony niebieska strzalka nic nie da :-| jedynie co moze zadzialac to gorny wahacz zaznaczony czerwona strzalka ;) , ale ekspertem nie jestem :B
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#25 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:59, 17.12.2011

Brodziu, dokladnie choc i tu pojawia sie duzy znak zapytania... czy wtedy ten zaznaczony niebieska strzalka nie bedize za krotki? i niestety obawiam sie ze mam racje. to zawieszenie jest tak skonstruowane ze glownie wszystko sie trzyma na tym dolnym wahaczu co wchodzi sprezyna jak i na tym co idzie po dlugosci samochodu. wiec cokolwiek bysmy nie zrobili musimy brac pod uwage ze trzeba wszystko dopasowac odpowiednio do tych wyminenionych wczesniej.

podejrzewam ze nie ma zestawu doregulacji poniewaz te wahacze sa ze sruba rzymska ktora jak wiadomo ma ogromna sile a jesli trzeba bylo by jeden wykrecac a drugi wkrecac zeby zmienic PK moglo by sie okazac ze ktos by przedobrzyl i wszystkoby sie posypalo. kolo wtorku albo srody bede sie widzial z Tadziem to pomacam tam cale to zawieszenie i bede wiedzial cos wiecej ale jestem na 99% przekonany ze jest jak mowie i dlatego nie ma gotowych camberow.
  • 0

#26 henake

henake
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:R
  • KM:400+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:5d
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:15, 18.12.2011

jak by ktos chcial moge opylic cos takiego
http://www.ebay.com/...79#ht_500wt_922
  • 0

Bmw x5 e70 M 2009r.
Megane RS 265 2012r.
http://i607.photobuc...zps844b52e9.jpg


#27 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:58, 18.12.2011

czy wtedy ten zaznaczony niebieska strzalka nie bedize za krotki?

a mi sie zdaje ze to zalezy od tego ile masz gleby i ile bedziesz chcial to naciagnac bo ten drazek jest na dole i jest mocowany na tulejach wiec jest ruchomy a my gora bedziemy wypychac kolo na zewnatrz w razie czego wiec to nie powinno stanowic problemu

i niestety obawiam sie ze mam racje.

oby nie :-P

to zawieszenie jest tak skonstruowane ze glownie wszystko sie trzyma na tym dolnym wahaczu co wchodzi sprezyna

ale my bedziemy wypychac kolo gora a dol tez sie trzyma na tulejach wiec tez jest ruchomo chyba dobrze rozumuje :-P

kolo wtorku albo srody bede sie widzial z Tadziem to pomacam tam cale to zawieszenie i bede wiedzial cos wiecej ale jestem na 99% przekonany ze jest jak mowie i dlatego nie ma gotowych camberow.

Tadzio mam cos pomodzone z katami? popatrz i zdaj relacje co i jak :ok czekam z niecierpliwoscia :mrgreen:

[ Dodano: 2011-12-18, 13:58 ]

jak by ktos chcial moge opylic cos takiego
http://www.ebay.com/...79#ht_500wt_922


ale to przod :eee
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#28 henake

henake
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:R
  • KM:400+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:5d
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 18.12.2011

sorka nie doczytalem
na tyl mialem cos takiego i bylo OK
http://www.ebay.com/...=item564778a4e8
  • 0

Bmw x5 e70 M 2009r.
Megane RS 265 2012r.
http://i607.photobuc...zps844b52e9.jpg


#29 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:10, 18.12.2011

na tyl mialem cos takiego i bylo OK

w sedanie ale nie w kombi :cry:
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#30 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:57, 23.12.2011

że ten tego: http://shop.kw-suspe...6&pg=166&page=1
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq