Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

HID Xenony


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
218 odpowiedzi w tym temacie

#31 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:19, 25.08.2010

podmaluj oczy, wkrótce ci poświece :mrgreen:

Odnośnie CAN BUS sprzedawca odpisał mi tak

SZYNA CAN BUS w samochodach jest tak skonstruowana, że w jednej chwili nadawać może tylko jedno urządzenie. Jeśli zdarzy się sytuacja, że wiele nadajników chce wysyłać dane, wszystkie milkną i jako pierwsze rozpoczynają transmisję te urządzenia, które mają najwyższy priorytet. Przetwornice z zestawu canbus eliminują problem z tą szyną co moze sie zdrzyc z zestawami innymi

a w następnym liście

Może Pan zamontować zestaw slim. Będzie chodził. Nie ma Pan w hondzie szyny Can


Czyli chyba VI gen nie ma jeszcze tego CANa.
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#32 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:55, 26.08.2010

podmaluj oczy, wkrótce ci poświece :mrgreen:

Nie mam problemów z oczami dlatego nie muszę jakiś HID'ów zakładać :roll:

#33 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:54, 26.08.2010

nie zrozumieliśmy sie, to był taki żart który mi nie wyszedł... :oops:

[ Dodano: 2010-08-29, 22:05 ]
dzisiaj przyjrzałem sie swoim lampom i jest na nich oznaczenie DC :!:
zerkłem więc w tabelke

Dołączona grafika

i co sie okazuje, nie ma żadnych przeciwskazań na montarz xenonu w VI genie, lampa ma homologacje pod xenon.

[ Dodano: 2010-08-29, 22:06 ]
pozostaje sprytnie zamontowac przetwornice i nikt sie nie przyczepi.
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#34 S1 CICHY

S1 CICHY
  • Forumowicz
  • 156 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:04, 31.08.2010

No i cacy :-D Zamontuj jeszcze spryskiwacze i połowa sukcesu:) Ja mam HID w obu autach, co prawda w omedze na soczewce ale w obu jestem zadowolony:) Co do zestawu.. kupowałem 2 lata temu i dałem 250 za zestaw. W Hani świecą po dziś dzień bez utraty na barwie. W omedze padła przetwornica 2 tygodnie temu i powstał dylemat.. Przetwornica 60 zł a zestawy już od 130 więc kupiłem cały zestaw. Powiem szczerze do 400 zł wg mnie wszystkie to ten sam shit więc po co przepłacać? Zestaw za 130 zł użytkuję od 2 tygodni i już tęsknię za starym zestawem.. po rozbłysku dziwnie się rozpalają.. jakby skokowo a nie płynnie, a wczoraj jeden palnik się przywiesił i zaskoczył za 2 razem.. zobaczymy jak będzie dalej :-/ jak co zainwestuje w droższe :-P

Moja była CZARNULA -> Los Banditos

szybkie kombi -> Szybkie kombi


#35 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:17, 31.08.2010

Zamontuj jeszcze spryskiwacze

mam ESa, spryskiwacze są fabryczne ;-)

Czekam na zestewik se stronki sklepowisko.pl, polecany przez kolege blackfly.

Zestaw za 130 zł

mnie wyszło 490zł, z rabatem po znajomości(jest zapasowy komplet żarników) ale towar ma być prima-sort.
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#36 S1 CICHY

S1 CICHY
  • Forumowicz
  • 156 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:22, 31.08.2010

No za 490 to mam nadzieję że będzie:) bo tak jak pisałem do 300 to pewnie się tylko pudełkiem i nalepką na przetwornicy różnią;) A z ciekawości jaką barwę brałeś?

Moja była CZARNULA -> Los Banditos

szybkie kombi -> Szybkie kombi


#37 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:30, 31.08.2010

wziołem sobie 2 barwy, na początek 6000, a na zapas 4300 jak by były problemy z niebieskimi.
Zobacze jak które świecą, i jak daja po oczach.
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#38 S1 CICHY

S1 CICHY
  • Forumowicz
  • 156 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:32, 31.08.2010

zakładaj 6000k :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moja była CZARNULA -> Los Banditos

szybkie kombi -> Szybkie kombi


#39 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 06:29, 01.09.2010

wziołem sobie 2 barwy, na początek 6000


6000 dają IDEALNE białe światło jak się rozgrzeją ;-) sam mam teraz takie zamontowane ale w lampach z ATR'a. Jest super :ok w nocy światło bije na głowę zwykłe lampy. Gorzej niestety w deszczu mocnym - tu już takiego mega efektu nie ma. Ale i tak jest lepiej niż na stockowym oświetleniu.

#40 bogdann

bogdann
  • Forumowicz
  • 474 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:37, 01.09.2010

6000 wcale nie są idealnie białe. Znacznie więcej światła dają 4300 i 5000, ale te ostatnie trochę ciężko dostać. Tym bardziej w soczewkach, barwa 6000 będzie podchodziła pod niebieski.

#41 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 08:06, 01.09.2010

6000 wcale nie są idealnie białe. Znacznie więcej światła dają 4300 i 5000, ale te ostatnie trochę ciężko dostać. Tym bardziej w soczewkach, barwa 6000 będzie podchodziła pod niebieski.


kurcze....fakt...myślałem o 5000 a napisałem 6000 :k wybaczcie wprowadzenie w błąd, wczesna godzina :-P ....oczywiście chodziło mi o 5k - idealnie białe i takie właśnie mam.

#42 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:30, 01.09.2010

Wszystkie myki i cyki odnośnie legalności są mi znane, co do pier....dolenia policjantów w tym temacie to trele molele mogą sobie wsadzić.
W zeszłym tygodniu podbijałem przegląd a jako że wieś małą i mam ziomka na stacji diag obgadałem z nim kwestie prawne montażu, i zapewniał mnie że mogę montować, jakieś tam paragrafy mi czytał, nie pamiętam dokładnie, wiem że póki co ustawa przewiduje sposób rozmieszczenia, barwe, linie światłcocienia czy coś i pare innych bzdur.

Żadna żarówka nie bedzie świecić tak jak palnik xenonowy.

Druga sprawa jest taka że chciałem poznać waszą opinie na temat tego zestawu, a nie wywód prawno społeczny odnośnie HID.


Zmień diagnostę bo plecie bzdury. Montując hidy tracisz homologację na reflektor - jak Ci zabiorą dowód rejestracyjny to się nie dziw. Żeby instalacja hidów miała moc prawną musisz mieć homologację na wszystkie jego składniki - reflektor, spryski i samopoziomowanie ... To od strony prawnej - a od praktycznej - pomijając legalność, montowanie palników w lampach z soczewką jeszcze ujdzie bo to soczewka kształtuje strumień światła. Natomiast montaż w lampach gdzie jest to robione przez odbłyśnik (w starszych dodatkowo jeszcze przez rylfe na szkle reflektora) to kretynizm czystej wody bo tam się nie da ustawić prawidłowo wiązki światła z palnikiem hid - dlaczego ? bo taki reflektor jest zaprojektowany na to ze w konkretnym miejscu (punkcie) reflektora ma się znajdować żarnik żarówki - co silą rzeczy w hid nie występuje. innymi słowy - NIGDY nie ustawisz tego poprawnie ...

I weźcie sobie do serca w końcu że nie jesteście na drodze sami. Zamiast kombinować kupcie sobie porządne żarówki, ustawcie je i sprawdźcie stan reflektorów. Wybaczcie ale jazda po Polsce nocą to czasem masakra przez takich "tunerów". Albo Ci wisi idiota na ogonie i masz w środku jasno jak w dzień albo Cie oślepia co drugi samochód. A pseudo ksenony nawet w dzień potrafią oślepić.

Zastanawiam się jak długo będziemy wałkować ten temat skoro wszystko już jest dawno powiedziane ... a ludzie dalej swoje.

Tutaj macie dokładnie wyjaśnione dlaczego to niezgodne z prawem - trochę długie ale warto. Może w końcu do kogoś to dotrze :

http://forum.vw-pass...ead.php?t=15742

Pozdrawiam,
Jaro.

#43 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:50, 01.09.2010

Zastanawiam się jak długo będziemy wałkować ten temat skoro wszystko już jest dawno powiedziane ... a ludzie dalej swoje.

Ten temat będzie tak długo wałkowany jak długo będą sprzedawane Hid Xenony i nie unikniemy tego.Prawo-prawem,a rzeczywistość i życie swoje.Jeżeli ktoś będzie chciał założyć ala-xenony to je założy i nic na to nie poradzimy.

#44 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 01.09.2010

jak długo będziemy wałkować ten


ten temat nie służy wałkowaniu tego tematu i wolałnym nie czytać komentarzy które już widziałem 365 razy, sprawa jet taka że ja sie już zdecydowałem i zakładam, jezeli ktoś ma i może coś doradzic na temat użytkowania to prosze.

sam mam teraz takie zamontowane ale w lampach z ATR'a

powiedzcie mi teraz czy ATR ma układ samopoziomowania reflektorów i czy go przeszczepiłeś do wraz z lampami?

Fizycznie udowownione jest, iż najskuteczniejszym światłem jest to o barwie temperaturowej 4300K - 6000K. Emituje ono ok. 3200 Lumenów.

Producenci samochodów do 2000 roku wyposażali auta w barwę 4300K, natomiast od roku 2000 reflektory wyposażają w palniki 6000K.

Światło 6000K dzięki delikatnej poświecie niebieskiej barwy jest bardziej przyjemne dla ludzkiego oka - oddaje barwę światła dziennego.



[ Dodano: 2010-09-01, 21:19 ]
No i zamontowałem.

Nie jestem w jakiś specjalny sposób uradowany tym faktem, wydaje mi sie że jednak pewne niedomagania są.

Co do przetwornic, super, żarniki świecą, odpalają od razu, barwa ok

ale...

Jest troche światła rozproszonego, wydaje mi sie że to kwestia lampy, przy zwykłej h7 też ten efekt był, świeciło troche "po sufice", ale nie było to tak widoczne, teraz lumerów więcej, i bardziej widac to światło, po bokach i pod powałą.

Nie jest dobrze.

Zrobiłem rundke po mieście, troche na trasie, pogoda jak wiadomo deszczowa.... Odziwo nikt mi nie mrugał, minołem nawet 1 patrol drogówki, nie sądze żebym oślepiał drastycznie, ale .....

No cóż, będe królikiem doświadczalnym, pojeżdże i zobacze, czy lampa sie nie stopi, ile bede miał mandatów na koncie i wogóle.

Jutro udam sie na stacje diagnostyczną, żeby zrobili jakotakie pomiary.

Zobaczymy.

[ Dodano: 2010-09-01, 21:21 ]

propnuje dobre zaroweczki typu philips bluevision i dobre lampy i hidy nie potrzebne wtedy sa


Żarówki nie mają szans, światło jest fenomenalne.
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#45 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 14:10, 02.09.2010

powiedzcie mi teraz czy ATR ma układ samopoziomowania reflektorów i czy go przeszczepiłeś do wraz z lampami?


ATR ma samopoziomowanie zamontowane na jednym z tylnych wahaczy...mam je luzem...ale raczej wątpię abym je zamontował - za dużo zabawy. Aktualnie mam OEM lampy z ATR, które mają tą szybkę w środku. Powoduje ona, że światło wypadające z reflektora ma bardzo dobrze widoczną barierę światłocienia ( czy jak się to tam zwie profesjonalnie ;-) ). Innymi słowy - nie oślepiam, widać linię niemal prościutką między światłem a cieniem. A światło jest fenomenalne w porównaniu z jakimikolwiek żarówkami...a testowałem już wiele H7...nawet te najdroższe... z xenonem nie mają szans. Czeka mnie jeszcze kupno spryskiwaczy reflektorów, dobra polerka lamp...i będzie ok :ok




IPB Skin By Virteq