Skocz do zawartości


RODO w HAKP

klimatyzacja - awaria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#31 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Executive+
  • KM:300
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:KB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 22.05.2009

Dzięki koledzy. Wolałem to jeszcze skonsultować z Wami i upewnić się. ;-)
  • 0

Pozdrawiam,
Andrzej


#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:30, 26.06.2009

Witam. PAnowie, podepnę się.

Dzisiaj kupiłam swoją pierwszą wymarzoną Hondę Accord (taka jak w profilu). Tak się składa też że to mój pierwszy samochód z klimatyzacją. Kilkadziesiąt mil po zakupie zorientowałem sie że klima nie działa. Właściwie gdy włączę nawiew na 3 kreski albo więcej to on strasznie huczy ale z kratek ledwie co dmucha, nie ważne na jaki MODE go ustawię. No i oczywiście nawet na A/C ON dmucha (delikatnie) normalnym, letnim powietrzem. O klimie nie mam pojęcia, proszę o pomoc.
  • 0

#33 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:07, 26.06.2009

serwis klimy Ci się kłania
powody różne mogą być - np brak czynnika chłodzącego (w tym może, ale niekoniecznie jakieś wycieki) coś ze sprężarką itp
nikt Ci nie wywróży z fusów, odwiedź serwis klimatyzacji
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#34 KruczekVU

KruczekVU
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Środa Wlkp,Września
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:08, 26.06.2009

Kilkadziesiąt mil po zakupie zorientowałem sie że klima nie działa.

Jeśli sprężarka nie załącza się to być może jest mało czynnika w układzie i najlepiej jak pojedziesz do fachowca od klimy i niech sprawdzi wszystko co i jak działa
  • 0
Pozdrawiam wszystkich.Paweł :)

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:40, 26.06.2009

No mam zamiar tak zrobić, tylko zastanawiał mnie że tak wyje (raczej nie tak jakby tam coś wpadło) i nie ma mocy. Ale w dobrym serwisie klimy chyba na jedno i na drugie powinni coś poradzić.
  • 0

#36 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:44, 26.06.2009

Gdzieś w manualu jest opisane testowanie CC
wciskasz dwa klawisze równocześnie przy włączonym zapłonie (silnik off) i w zależności od tego co Ci pokaże wyświetlacz to taki błąd masz. Opis błędów też w manualu.
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:58, 26.06.2009

Jak do tej pory to udało mi się tylko dowiedzieć że tu w Anglii brak dobrych serwisów od klimatyzacji. Ciężko mi w to uwierzyć ale wydaje się że taka jest obiegowa opinia, przynajmniej wśród polaków :-|

Aha, i jak sprawdzić czy mi się sprężarka załancza?
  • 0

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:41, 26.06.2009

U mnie też klimatyzacja nie działała, sprężarka się nie załączała. Podjechałem na serwis klimy, uzupełnili czynnik, uszczelnili, zmienili filtr i działa, ale co z tego że działa jak co chwilę są gdzieś nowe wycieki(na końcach przewodów). Obecnie na klimatyzacje wydałem już 400 zł, dwa razy byłem na poprawę bo gdzieś ciekło i teraz też jestem zmuszony podjechać bo cieknie :roll:
  • 0

#39 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:02, 26.06.2009

Ok siedzę teraz i grzebię. Okazuje się że przycisk MODE nawiewu nie działa. Tzn, na wyświetlaczu zmienia strzałki (góra, dół, szyba itp), ale nie ma to wpływu na sam nawiew. Wieje z każdej dziury tak samo i porządnie huczy zza schowka.

Gdzieś w manualu jest opisane testowanie CC
wciskasz dwa klawisze równocześnie przy włączonym zapłonie (silnik off) i w zależności od tego co Ci pokaże wyświetlacz to taki błąd masz. Opis błędów też w manualu.


Nie mogę znaleźć w instrukcji jak te kody usterek zczytać... Nigdzie nic takiego nie widzę

Już wiem że to nie bezpiecznik, ale po zdjęciu osłony schowka zauważyłem że wiązki przewodów są od czegoś mokre
  • 0

#40 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 27.06.2009

Nie mogę znaleźć w instrukcji jak te kody usterek zczytać... Nigdzie nic takiego nie widzę


hedeon, ściągnij sobie Honda ESM - Accord 1998 v1.4.0
dział 22 od strony 66 Troubleshooting klimy automatycznej masz opisany dokładniusieńko! :)
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#41 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:05, 30.06.2009

Witam
Mam pewien problem z klimatyzacja a mianowicie. (Honda Accord 2.0TDI 1999r)
Miesiac temu nie zalaczala sie wcale bo jakas taka mala czesc elektryczna nie dzialala ale z tym juz jest ok bo wymienione i klimatyzacja nabita.
Teraz z kolei jest tak ze po wlaczeniu przycisku A/C wentylator sie zalacza na jakies 20sekund i wylacza na 40 i potem znowu zalacza i tak w kolko.
Moze to nie jest przyczyna mojego problemu ale na wszeli wypadek napisalem.
Problem zas polega na tym ze chlodzi tak jak by chcialo a nie moglo to znaczy, leci ni to zimne ni cieple powietrze.
Jesli ktos ma pojecie co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy to prosze o pomoc.
  • 0

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:23, 01.07.2009

Ok, opiszę po wizycie w serwisie bo może ktoś też będzie miał podobny problem:
Usterka z nawiewem to była najprostsza rzecz na świecie, aż mi teraz głupio - zapchany, nie zmieniany od lat filtr. Szybka wymianka i dmucha aż miło.
Natomiast klima nie działa i wiem już czemu. Kompresor (czyli jak się nie mylę sprężarka) padł. Byłem przy tym jak to zdiagnozowali, tzn podłączyli przewody ciśnieniowe, nabili gazem, potem mi pokazali jakiś wskaźnik ciśnienia i powiedzieli że kompresor nie działa bo gdyby działał to by było inne ciśnienie. Ściągnęli gaz z powrotem i poinformowali że wymiana kompresora może nawet kosztować 1000 funtów (masakra!), ale mówili o nówce. Już znalazłem używkę ale teraz zderzyły mi się kulki w głowie, że może można ten kompresor naprawić. Może to jakaś prosta rzecz. Macie pojęcie jak to sprawdzić?
  • 0

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:29, 01.07.2009

Ja wczoraj wymienialem u siebei spręzarke bo w poniedzialek mi sie spalił to zakupiłem uzywke za 200zł i śmiga aż miło :)
Zas nowy oryginał: 2900zł, nowy zamiennik: ok 1800zł :mrgreen: wiec spora roznica ;-)
  • 0

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:09, 01.07.2009

no ja dałem 57 funtów więc jakieś 25o złoty. Właśnie się zabieram za wymianę. Mechanik krzyknął za tę wymianę 350 funtów, to nie może być aż tak trudne...

[ Dodano: 2009-07-01, 19:34 ]
Ok, teraz mam do was pytanie. Przed wymianą sprężarki postanowiłem sprawdzić czy ta "stara" jest aby na pewno zepsuta. Podłączyłem ją na krótko do aku i usłyszałem ten "klik". Czyli że sprzęgiełko działa. Czy możliwe w takim razie że sprężarka jest uszkodzona i nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia? Czy powinienem ją wymienić?
  • 0

#45 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:05, 01.07.2009

Ja bylem orzy wymiane swojej... powiem Ci ze wrecz banalna jest wymiana ;-)
Trzeba odkrecic 4 sruby ktore trzymaja sprezarke, odpiac jedna wtyczke, pozniej aby wyciagnac sprezarke z komory wystarczy odkrecic 3 sruby trzymajace jeden wiatrak, wyciaganc go i spokojnie wyjdzie sprezarka :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq