Skocz do zawartości


RODO w HAKP

klimatyzacja - awaria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:29, 29.03.2009

Mam pytanie dotyczace klimatyzacji hondy accord 1998,nowa chlodnica do klimatyzacji i byl nabity gaz i nie chlodzi,oraz mampytanie dotyczace guzika ktory jest na podłokietniku obok sterowania lusterkami,taki maly czarny,do czego sluzy?
  • 0

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:38, 30.03.2009

Mam pytanie dotyczace klimatyzacji hondy accord 1998,nowa chlodnica do klimatyzacji i byl nabity gaz i nie chlodzi


Znaczy się, że teraz sprawdzałeś chłodzenie ?? skoro pojawił się post ?? Przy obecnych temp. to i bez klimy powinno chłodzić.

mampytanie dotyczace guzika ktory jest na podłokietniku obok sterowania lusterkami,taki maly czarny,do czego sluzy?


Jeżeli dobrze zrozumiałem to pewnie taki guzik przesuwany na boki, to służy do przełączania na lewe, neutralnie, prawe lusterko.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:50, 30.03.2009

nie,nie teraz,cale lato nie chlodzilo i bylem za granica w upaly i tez nic!
  • 0

#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:56, 30.03.2009

A sprawdzałeś czy masz cały układ szczelny ??
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:38, 30.03.2009

rafael, po pierwsze musisz miec pewnosc ze wszystkie bezpieczniki, punkty masowe i zlacza odpowiedzialne za klime sa pewne.
po drugie, czy klimatyzacja daje wogole jakiekolwiek znaki zycia? Np. syczenie, bulgotanie, wlaczanie sie wentylatorow chlodnic, zwiekszone obciazenie silnika przez zalaczenie sie sprezarki?
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:23, 05.04.2009

Czesc,spręzarka sie wlacza bo obroty silnika spadaja i slychac ja,jakie te styki trzeba sprawdzic i czy jak wyczyszcze te filtry ktore sa pod schowkiem to da to cos,a jak odkrecic ten schowek?

[ Dodano: 2009-04-05, 12:11 ]
Jak sciagnac obudowe filtra?
  • 0

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:49, 05.04.2009

ustaw temperaturę na minimum włącz klimkę i musi dmuchac lodem jeśli nie to bezwzględnie trzeba sprawdzić czynnik jeśli nie dmucha zimnym to na 99% uciekł Ci czynnik
  • 0

#8 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 18:27, 05.04.2009

Wtrącę trzy grosze. Jesli Kolega rafael czuje, że sprężarka się załącza (chwilowe "tąpniecie" i spadek obrotów silnika) to oznacza, że czynnik w układzie jest. W przeciwnym przypadku czujnik ciśnienia nie pozwoliłby sprężarce na załączenie się (w czynniku jest również olej do smarowania sprężarki-więc bez czynnika i oleju sprezarka by "odjechała"- dlatego stosuje się takie zabezpieczenie).
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:38, 07.04.2009

Nie będe juz zakładał nowych tematów, tylko zapytam tutaj...
w niedziele odpalilem klime i co chwile piszczał mi pasek od spręzarki :/ wczoraj to samo...
co robic wymeiniac, naciagac...?
  • 0

#10 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 07:16, 07.04.2009

Musisz sie mu przyjrzeć dokładnie. Jak sparciały i ma ślady pęknięć to wymieniaj-nie majątek. Jak ma do 2 lat to spróbowałbym naciagnąć, tylko nie wiem czy jest taka możliwość? Jest napinacz? A piszczy zawsze czy np. gdy jest wilgotno, mokro?
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:02, 07.04.2009

ogolnie od paru dni jest bardzo ładnie, słonecznie i cieplo... jak pierwszy raz w niedziele odpalilem to strasznie piszczalo dlugi czas... wczoraj tez odpalilem to juz mniej piszczalo ale jednak piszczalo...
  • 0

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:10, 07.04.2009

ogolnie od paru dni jest bardzo ładnie, słonecznie i cieplo... jak pierwszy raz w niedziele odpalilem to strasznie piszczalo dlugi czas... wczoraj tez odpalilem to juz mniej piszczalo ale jednak piszczalo...


Faktycznie koszt paska niewielki - więc na Twoim miejscu skoro tego nie robiłeś to wyminiłbym go i miał z tym święty spokój :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:48, 07.04.2009

Nie będe juz zakładał nowych tematów, tylko zapytam tutaj...
w niedziele odpalilem klime i co chwile piszczał mi pasek od spręzarki :/ wczoraj to samo...
co robic wymeiniac, naciagac...?



A po jakim czasie nieużywalności ją odpaliłeś?

Zdajesz sobie sprawę z tego iż klimę należy włączać CONAJMNIEJ raz w miesiącu
by nie straciła swojej mechanicznej sprawności. Ja staram się raz w tygodniu przejechać te
kilka km na klimie przy rozgrzanym silniku.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:18, 07.04.2009

witam, a co jeśli sprężarka od klimatyzacji mi się nie załącza? Czy samo nabicie klimatyzacji pomoże? Nie wiem chłodnica jest szczelna.
  • 0

#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:41, 07.04.2009

Może być brak czynnika, jak najbardziej.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq