Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

zamiana mechanizmu opuszczania szyb z anglika na euro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hondziak777

hondziak777
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ls
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:50, 30.10.2011

Witam.
Ostatnio padł mi mechanizm opuszczania szyby przedniej w drzwiach kierowcy w Hondzie Accord 1999. 2,0ls.
Po rozebraniu boczka stwierdziłem, że wyszczerbiła się rolka z tworzywa i linka pracująca po metalowych elementach mechanizmu przetarła się i postrzępiła. Postanowiłem wymienić mechanizm. Zakupiłem drugi mechanizm z anglika za 50zł. Gdy zabrałem się za podłączenie, zamurowało mnie, gdyż w zakupionym jest inna wtyczka ( 2 piny) , w PL było na 5 pinów.
Dopiero zaskoczyłem, że przecież w lewe drzwi w angliku to pasażera i nie posiadają funkcji Auto.
Próbowałem metodą prób i błędów wpiąć dwie żyły przewodów z anglika do wtyczki wychodzącej z drzwi, jednak działała tylko opcja "na krótko' czyli szyba nawet bez naciśnięcia przycisku otwierała się, lub po zmianie biegunów zamykała. Próbowałem wtykać w inne gniazda ale nie udało mi się jej poprawnie uruchomić. na forach znalazłem tylko jeden taki problem:
http://www.accordklu...ska.pl/viewtopi ... ight=szyby
Wynika z niego , że jest możliwe poradzenie sobie i podłączenie, anglika ale bez funkcji auto
( trudno). czy ktoś ostatnio przerabiał taki mechanizm. jaki jest najprostszy sposób?
na razie zamontowałem szybę na stałe zablokowana i czekam na cieplejsze dni i będę próbował jakoś to podłączyć. Chyba bez elektryka się nie obędzie.
Pomocy!!!!
  • 0

#2 szysz

szysz
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:30, 30.10.2011

Najprostszy:
Wymiana kółek, linek itp z anglika i włożenie do mechanizmu oryginalnego.


Spójrz tutaj:
http://www.accordklu...pic.php?t=19826
  • 0

#3 hondziak777

hondziak777
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ls
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:55, 30.10.2011

Dzięki za odp. czytałem tego posta, ale wydaje mi się to bardzo skomplikowane, mam nadzieję, że ktoś znalazł sposób poprzez zmiany w elektronice, byłoby łatwiej, boję się rozebrać całego mechanizmu bo mogę go nie złożyć.
  • 0

#4 szysz

szysz
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 30.10.2011

Wydaje mi się, że jest to średnio możliwe. Z tego co pamiętam:
1. Rozstaw śrub z anglika powodował, że linki nie szły w pionie tylko jakoś inaczej
2. Czegoś brakowało (wizualnie ;]) w wersji dla pasażera... (czyli tą, którą masz)

Cudów tam nie ma, kółko z linką, które może wypaść (będziesz uważnie wyciągał to nie wypadnie), przekładasz i gra. Z ewentualnym nawinięciem linki też nie powinno być kłopotu.
  • 0

#5 hondziak777

hondziak777
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ls
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:47, 30.10.2011

Dzięki za rady spróbuję się za to wziąć, boję się przewijania linki, ale cóż najwyżej kupię drugi zestaw z angola
  • 0

#6 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 14:59, 30.10.2011

nie zrobisz tego elektrycznie....tam jest inny silniczek i inna elektryka wraz z wtyczką. Najprostszy sposób i w zasadzie jedyny działający - przekładka linek i kółeczek z anglika do Twojego mechanizmu lub szukanie mechanizmu z europy ;-)
  • 0

#7 hondziak777

hondziak777
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ls
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 30.10.2011

może i masz rację, a to kółko to da się przełożyć bez uszkodzenia? a jak z linką on abez problemu wyjdzie z silnika. Chyba jutro siadam i zobaczę jak to działa.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq