Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

2.2 ictdi- jak dbac o ten silnik- kilka pytan laika??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 ble

ble
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szkocja
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:FR-V
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:55, 20.10.2011

Witam Szanownych Klubowiczow.
Najmocniej przepraszam za lamerskie pytanie i pewnie troche za lenistwo, jednakze przekopanie sie przez watek o olejach jest ponad moje sily.
Zakupilem wozidlo z silnikiem 2.2 ictdi. Niestety poprzedni wlasciciel zgubil kasiazke (instrukcje obslugi).
Powiedzcie prosze jakie parametry ma miec olej zalecany przez Honde do tego silnika oraz ile go wczodzi do silnika.
Jest to moj pierwszy samochod z silnikiem diesla i 6 biegowa skrzynia biegow.
Jak tym jezdzic zeby dbac o dwumase. Czego unikac, na co zwrocic uwage?
Jaki jest optymalny zakres obrotow dla tego silnika. ITP itd prosze o wpisywanie wszystkiego co moze mi sie przydac aby dlugo i bez kosztownych napraw cieszyc sie nowym nabytkiem.


(Poprzedni wlasciciel w ciagu 4 lat i 100 kkm wymienil olej tylko 2 razy po 17 i 39k mil, niemniej jednak mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze troche tym autem pojezdzic. Salon w ktorym je kupilem daje rok gwarancji i dodatkowe dwa lata jesli zrobie u nich serwis wiec moze nie bedzie zle)

Goraco pozdrawiam
FRV 2.2.ictdi 2007r.
  • 0

#2 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 20.10.2011

Jezeli w ciagu 100 tysiecy kilometrow wymienil olej dwa razy, to ja bym sie takie auto bal kupic.

Nie palowac od dolnych obrotow, po palowaniu i dluzszej trasie chlodzic turbine przez minute na biegu jalowym. Optymalny zakres obrotow to od momentu zalaczenia turbo do 4000, powyzej moment obrotowy leci na leb i szyje.

Napisz jaki masz olej, jaki pobor, o ile zaraz po zakupie wymieniles, to ile tys. km temu?
  • 0

#3 ble

ble
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szkocja
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:FR-V
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 20.10.2011

Jezeli w ciagu 100 tysiecy kilometrow wymienil olej dwa razy, to ja bym sie takie auto bal kupic.

Nie palowac od dolnych obrotow, po palowaniu i dluzszej trasie chlodzic turbine przez minute na biegu jalowym. Optymalny zakres obrotow to od momentu zalaczenia turbo do 4000, powyzej moment obrotowy leci na leb i szyje.

Napisz jaki masz olej, jaki pobor, o ile zaraz po zakupie wymieniles, to ile tys. km temu?


Auto odebralem wczoraj. Nie ma instrukcji obslugi wiec nie wiem jaki olej wlac. Przymierzam sie do motula 0w30 ale nie wiem czy taki jest zalecany do tego silnika stad moje pytanie co podaje producent.
Na auto dostalem rok gwarancji. Miejmy nadzieje ze nie bede musial z niej korzystac.przebieg jest na pewno oryginalny, co do rzadkiej wymiany oleju to moj domysl, zasugerowany wpisami w ksiazce serwisowej po 17, 39 i obecnie 61k mil.Rownie dobrze olej mogl byc wymieniany czesciej u pana Henia za rogiem a wpisy serwisowe robione rzadziej tylko aby nie stracic gwarancji.
Jesli chodzi o ekonomiczna i zdrową dla dwumasy jazde to jaki jest dolny zakres obrotow?Przy ilu obrotach wlacza sie turbina. Czy 1800 rpm to za malo (3 bieg 50km/h) czy ok na poruszanie sie po miescie?
Czy sa jakies typowe bolaczki tego silnika na ktore powinienem byc wyczulony? (auto z 2007 roku)
Bede wdzieczny za wszystkie praktyczne porady.
  • 0

#4 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:02, 22.10.2011

olej zalecany to full syntetyk 0w30 i taki najlepiej lac ja staram sie wymieniac co ok 6000 mil. co do bolaczek to sprzeglo jest jedna z nich za slaby docisk jak na ten moment. jest pare akcji serwisowych np. kolektor wydechowy, modul VSA, lancuch rozrzadu i cos jeszcze chyba bylo oczywiscie odpowiednie przebiegi albo wiek obowiazuja. i to chyba by bylo na tyle mojej strony :)
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#5 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:43, 24.10.2011

hmmm a mi serwis od nowosci zalewal Shell Helix 5W30 wymiania co 20 tys km. jak dbac o silnik hmmm nie pilowac za czesto powyzej 2500 obr zmiana biegu ok 2000 tys optymalna, nie kresic silnika dopoki sie nierozgrzeje w pełni, nie trzymac na zbyt niskoch obratach ( na biegu ) bo dwumasa cierpi, [p dluzszej trasie albo połowaniu auta przed zgaszeniem pozostawic na "luzie" zeby turbina ci sie nie zatarla i z tych podastawowych to chyba tyle..
  • 0

#6 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:27, 24.10.2011

pewnie kazdy kraj i kazdy serwis ma swoje typy na to wychodzi. u mnie w instrukcji jest napisane 0w30 wiec taki leje
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#7 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:49, 25.10.2011

Serwis a instrukcja to dwa różne światy:)
  • 0

#8 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 25.10.2011

ble Jezeli Szkot byl poprzednim wlascicielem to na 100% nie wymienial oleju czesciej u pana "czesia".
Moj kolega Szkot przez trzy lata nawet maski nie otworzyl od swojego Civic'a a co dopiero serwis. Przez ten czas byl dwa razy w warsztacie, bo jekies niepokojace dzwieki go dochodzily. Za pierwszym razem dolali mu oleju a za drugim naprawa kosztowala cale 10 funtow, bo wydech sie poluzowal.
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#9 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:37, 25.10.2011

Serwis a instrukcja to dwa różne światy:)

niestety w tym masz racje :k
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#10 ble

ble
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szkocja
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:FR-V
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:35, 25.10.2011

ble Jezeli Szkot byl poprzednim wlascicielem to na 100% nie wymienial oleju czesciej u pana "czesia".
Moj kolega Szkot przez trzy lata nawet maski nie otworzyl od swojego Civic'a a co dopiero serwis. Przez ten czas byl dwa razy w warsztacie, bo jekies niepokojace dzwieki go dochodzily. Za pierwszym razem dolali mu oleju a za drugim naprawa kosztowala cale 10 funtow, bo wydech sie poluzowal.



Tez mi sie tak wydaje, chociaz kto to wie. Auto mialo zrobiony przeglad w salonie 500 mil temu- efekt nalane pol litra oleju ZA DUZO. Dlatego tez chce jak najszybciej wymienic samodzielnie nie zwazajac na serwis.
Niemniej jednak jak na razie oleju ani nie ubywa ani nie przybywa, silnik chodzi rowno i cicho, miejmy nadzieje ze poprzedni wlasciciel go nie wykonczyl.
Przy okazji czy ktos moglby podpowiedziec o co chodzi z kluczem do filtra oleju? Jak to ruszyc?
Opisana jest gdzies procedura jak wymienic filtr oleju w tym silniku. Chetnie bym kupil na ebayu taki klucz zeby z dala omijac serwisy ale nie mam pojecia jaki ma byc. Moze ktos podrzucici linka do ebaya albo alledrogo?
  • 0

#11 rudolf77

rudolf77
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:PWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:56, 08.01.2012

Żadnego specjalnego klucza do filtra oleju nie potrzeba,wystarczy zwykły klucz do filtrów,taki z łańcuchem lub opaską metalową i szmata.Szmatą owijasz obudowę filtra,zakładasz klucz i odkręcasz.Całą operację robimy z wyczuciem,żeby nie połamać obudowy filtra i wsio :-D
  • 0
Coś o Acco na moim Chomiku:


http://chomikuj.pl/rudolf771

#12 Seba

Seba
  • Forumowicz
  • 155 postów
  • Skąd:RST/Co.Cork
  • Silnik:0
  • Wersja:xyz
  • KM:0
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Rodzinne
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:10, 09.01.2012

Ja np. wlałem Castrol Edge 5W30 i też spoko śmiga.Po zrobieniu ok 2,5tys nic nie pobrało oleju.
  • 0

Zapraszam do komentowania:
http://www.accordklu... seby irlandia
"...nieujarzmioną mocą poznania władam..." K44


#13 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:19, 09.01.2012

Ja np. wlałem Castrol Edge 5W30 i też spoko śmiga.Po zrobieniu ok 2,5tys nic nie pobrało oleju.

:eee nasze silniki sa wybredne co do oleju i wszedzie jest zalecany 0w30 ;-)
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#14 ble

ble
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szkocja
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:FR-V
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:51, 09.01.2012

Ostatecznie autko jezdzi na motulu x-clean 5w30. Nie bierze oleju, pracuje rowno i cicho.
Napisalem wiadomosc do dwoch serwisow Hondy w Polsce, podajac numer vin auta pytalem czy posiada filtr dpf, oraz jaki olej zastosowac.
Oba odpisaly ze dpf`a brak oraz proponuja olej castrol 5w30.
Pomimo nie najciekawszej przeszlosci autko jak na razie smiga reweracyjnie i nic niepokojacego nie widac ani nie slychac.
  • 0

#15 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:11, 09.01.2012

A dla Accorda z 2005r czyli przedlift z przebiegiem 175 tysi i-ctdi jaki proponujecie olej wlać, cena nie gra roli , nie wiem jaki był nalany wcześniej niestety :( Przy okazji trzebaby wymienić też filtr paliwa ( macie propozycje odnośnie marki ? ) od zakupu tj. czerwiec zeszłego roku nie ruszyłem tego tematu bo akurat mało nim jeżdżę (nie nie chce go sprzedawać :P) , ot - weekendowe auto raz w tygodniu przeleci 150 - 200 km na jednej trasie . No i pewnie pytanie retoryczne robić (filtr) samemu :) ?
Zdrówko !
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq