Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Lampy tylne do Coupe 98


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:05, 17.03.2009

Zastanawiam się nad zmianą lamp tylnych i moją uwagę zwróciły takie lampy:
1)
Dołączona grafika
2)
Dołączona grafika
Tylko czy takie lampy mimo ,że oryginalnie mają czerwony kierunek są dozwolone na naszych i europejskich drogach :?:

Jeszcze dodam ceny za 1-45$komplet, za 2-40$ za sztukę.
Co myślicie...?
Ja osobiście wole całe czerwone :-) bo do tych z białym kierunkiem ten czerwony pas na klapie chyba nie przypasuje :roll:

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:16, 18.03.2009

Jak na Polske to chyba te pierwsze ,bo wystarczy tylko pomaranczowa zarowka.

A widziales takie?

Dołączona grafika

#3 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:32, 18.03.2009

Jakoś nie bardzo mi się podobają,jeśli już to któreś z tych dwóch które pokazałem :-)
Chcę coś co jest zbliżone do serii.

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:44, 18.03.2009

Ładne te lampy - jednak na diagnostyce oraz przy policyjnej kontroli te czerwone kierunkowskazy bez homologacji europejskiej - nie przejdą raczej kolego :eee
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:16, 18.03.2009

Na 100% nie przejdą :mrgreen:

#6 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:19, 18.03.2009

Glinuś, dobrze,że tu zajrzałeś bo już miałem do Ciebie na priv uderzać o potwierdzenie. ;-)

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:34, 18.03.2009

Tylko pamiętajcie ja jestem ten dobry i za takie ładne lampy do Accorda nigdy bym nie zatrzymał dow.rej. ;-) :mrgreen:

#8 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:15, 31.05.2010

Odgrzeje kotleta bo mamy więcej użytkowników i może ktoś coś podpowie.
Może wiecie gdzie można standardowe lampy przerobić na LEDy takie jak w tym linku?



#9 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 11:24, 31.05.2010

Ciekawe, czy to będzie dobrze widoczne w dzień? Patent fajny, do kompletu pasowałoby jeszcze przerobić przednie reflektory na LEDową postojówkę i migacze.

Takie przerabianie, to nie wiem czy dobrze wyjdzie. Nie lepiej poszukać na ebay'u?

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#10 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:38, 31.05.2010

Nie ma, to raczej home made a jak są jakieś to ptzypałowe a'la lexus :blee: , przodu bym nie tykał chyba ,że przerobił przedni reflektor na soczewkę.

#11 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 11:53, 31.05.2010

przerobił przedni reflektor na soczewkę


Są nawet takie zestawy na allegro. Pozostaje pytanie, jak z poziomowaniem i generalnie jakością takich soczewek.

to raczej home made


Na V6p widziałem kiedyś taki temat... poszukam, dam znać.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#12 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 12:04, 31.05.2010

Widziałem te zestawy i nie jestem przekonany,poza tym nie wiem czy są na HB4.U nas jest ta plastikowa przesłona na żarówkę w środku,która chyba jest zespolona z lampą.

#13 figo

figo
  • Forumowicz
  • 308 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:28, 31.05.2010

z tymi ledami to trzeba samemu się bawić, efekt nie jest oszałamiający, chociaż drugi filmik wygląda całkiem całkiem. Można zamiast oryginalnych żarówek wsadzić żarówkę led. np. >>> http://moto.allegro....wuwloknowa.html
Efekt może trochę inny, ale za to jaśniejsze światło, szybsza reakcja itp itd. a i mniejszy pobór mocy :)

a mam pytanko, te drugie lampy z pierwszego postu nie przejdą u nas w PL nawet jak będą mrygać na pomarańczowo :-|

#14 grynio

grynio
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:17, 21.12.2011

Odgrzewka wiem. Ale przypadkiem trafiłem i może komuś się przyda.
Co do tematu soczewek to nie trzeba szukać OEM'ów albo tych zestawów z soczewką z ringiem (no ten ring wieś po prostu)
Firma przerabiająca lampy na soczewke (xenon lub bixenon): http://hidretrofit.wordpress.com (firma PL nie trzeba wysyłać na 2 koniec świata) Kolega przerabiał w swoim mondeo i zapłacił 500zł + koszty przesyłki za soczewke D2S bixenonową z Hella. Świeci bardzo ładnie i jest wykonane. I z tego co pamietam to chyba w poniedziałek wysłał bo to mi powiedział ze wysyła a w czwartek widziałem go na tesco już z soczewą
2. Samopoziomowanie: http://www.xenonowe....NU=oferta&id=78 (kiedyś jeszcze gdzieś indziej znalazłem ale teraz tam na szybko bo wiedziałem na jakiej stronie szukać)
3. Spryskiwacze. Wiekszość coupetek je ma więc to z głowy. I w sumie ma się prawie "legalny" xenon który nikogo nie oślepia. Po regulacji to to samo co ori lampy (z soczewką w innych autach) a nawet lepiej to świeci tylko tyle, że nie będziecie mieli homologacji (napisu np. DC/R jeśli chodzi o bixenon na szkle).

Cała przeróbka kolege wyniosła 900 coś złoty.. Prawie 1000:
Przeróbka lampy na bixenon D2S Hella
Hid Bixenon
Samopoziomowanie
Spryskiwacze(tylko on kupił jakieś univeralne na allegro a w acc prawie każdym są)

Wiem, że odkop ale może będzie dla potomnych jak kogoś będzie interesowała przeróbka lampy na soczewke i xenon/bixenon. A napisał to tutaj bo kolega Trojan, i QuicksilveR, coś tam wspomnieli to od razu napisałem co wiedziałem a innego tematu nie znalazłem gdzie wspominali o przeróbce acc VI w xenon.

#15 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 15:28, 21.12.2011

Dzięki za info ,firmę znamy :-D
Ja osobiście jestem na tak z taką przeróbką bo mi się podoba i chętnie u siebie to zrobię ale już w samopoziomowanie bym nie inwestował bo to i tak kasa wywalona w błoto.




IPB Skin By Virteq