Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Skrzypienie zawiechy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
96 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:47, 13.03.2009

Dziś nagle wyjeżdzając z carrefura usłyszałem jakieś skrzypienie.
No przy prawym przednim kole, jak lekko się ugnie to słychać takie skrzyp skrzyp jak stary tapczan. Wystarczy lekko nacisnąc na prawą stronę i słychać skrzyp skrzypi jak sie puszcza też skrzyp.
Na dołkach nic nie stuka nic nie puka, amortyzator tłumi normalnie, nic się nie obniżyło.
Tylko słychać taki zgrzyt skrzyp.
Samochód też normalnie się prowadzi
Może ktoś się z tym spotkał kiedyś?
Jutro pojade na diagnostyke niech mi sprawdzą co to tak hałasuje.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#2 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:45, 13.03.2009

Pewnie po raz kolejny się powtórzę ale czytając takie posty perlisty pot pojawia mi się na czole - wracają wspomnienia z wiecznie skrzypiącą i stukającą Alfą 156 :ogien: Takie skrzypienie w 99% oznaczało zużyte tuleje górnego wahacza. W Hondzie nie mam pojęcia bo jak na razie mi nic nigdy nie zaskrzypiało ale może to coś podobnego.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#3 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:40, 14.03.2009

tak jak powiedzial pawelski na 99% tuleja gornego wachacza. Przerabialem to w moim aerodecku :)
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:30, 14.03.2009

a jednak to na 99% koncowka drazka ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 Volt

Volt
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:19, 14.03.2009

w mojej hondzie skrzypiał dolny swożeń, ale dźwięk było słychac przy skręcaniu i swożeń miał wyczuwlny luz

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:59, 14.03.2009

OK sprawa rozwiązana.
Byłem dwa razy na diagnostyce, dwóch mechaników sprawdzało. Jedyny luz jaki znaleźli to na swożniu górnego lewego wahacza, ale to minimalny więc jeszcze polatam na nim.
Po prawej stronie gdzie skrzypi zero luzów. Skrzypi prawdopodobnie dolny swożeń albo końcówka drążka. Poradzili mi wziąść strzykawki i cieniutka igiełką wlać tam troszkę oleju. Tak zrobiłem, ale to nic nie dało.
Więc jakoś mnie tkneło i spryskałem okolice swożnia smarem penetrująco smarującym coś jak WD -40, przejechałęm i nastała błoga cisza ;-)
Przy okazji sobie zaiweche prawdziłęm i cieszę się że brak luzów ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:37, 14.03.2009

WD-40 słyszałem, że niekoniecznie dobry jest dla gumy i szybko dość przestaje działać. Swego czasu w Alfie psikałem smarem przeznaczonym do łańcuchów motocyklowych bodajże Fuchs i o niebo lepiej się spisywał. Kiedyś była taka akcja w ASO Alfy że na skrzypiące wahacze stosowali jakiś gęsty biały smar. Dawało radę ale do pierwszego większego deszczu, który wszystko skutecznie wypłukiwał, profesjonalne podejście nie ma co :mrgreen:

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#8 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:24, 15.03.2009

patent ze strzykawka ktory Ci doradzili dziala tylko jakis tydzien moze dwa :P a predzej czy pozniej i tak wahacz wymienic trzeba :P no ale dobrze ze zlokalizowales zrodlo nieprzyjemnych dzwiekow. Bo te niechciane potrafia doprowadzic czasami do szalu
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:01, 15.03.2009

Tak, ale wtłoczyłem tam może pół ml tego oleju więc tyle co nic. Podejrzewam że bardziej pomogło spryskanie z zewnątrz dolnego swożnia.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 krzysio666

krzysio666
  • Forumowicz
  • 42 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:32, 15.03.2009

i mi zaczeła skrzypieć prawa strona tylko ze tylnia musze wyjąć chyba amory i sprawdzić te tuleje i musze sprawdzić wkońcu co za zawieszenie mam wsadzone bo sprężyny są chyba sportow czerwone nie wiem jak amory i czy jest jakaś regulacjia bo krzywo stoi przechylony jest w jedną strone

#11 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:48, 19.03.2009

Seth a na postoju przy kręceniu kierą tez miałeś takie skrzypienie?

Czy tylko przy uginaniu zawieszenia?
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#12 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:50, 19.03.2009

Skrzypialo jaksie uginalo i jak sie ruszalo kierownica.
Prawdopodobnie guma od dolnego swoznia obcierala o element metelowy

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:58, 19.03.2009

No u mnie to samo, ale jak wróciłem 3 tyg temu do domu, auto stało nieruszane
i przez 3 pierwsze dni cisza.
Później spadł deszcz i znowu zaczęło.

Jak znowu bedę w domu napisikam tam wazeliny w aerozolu.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 18:43, 21.03.2009

spryskaj to wazelina albo silikonem okolice swozni powinno byc ok, moze tam sie jakas rdza dostala czy cos cholera wie.

[ Dodano: 2009-03-21, 15:59 ]
No i lipa po tygodniu znów mi skrzypi :-/ Za cholere nie wiem co to, luzów w zawieszeniu absolutnie brak. Dzwięk dochodzi od strony dołu koła, swożeń na dolnym wachaczu lub końcówka drążka, taki pisku gumy słychać. Opryskałem wszystko silikonem nic nie dało.
Dałem troche oleju w swożeń też nic nie dało.
Dzwięk slychać jak się rusza kierownicą i jak się ugina zawieszenie.
Mógłbym wymienić coś tylko kurna co??!!
?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:47, 21.03.2009

No to zostało Ci spryskiwać każdy element pojedynczo i patrzeć na skutki.
Wtedy mamy winowajce.

Ja niestety nie pomogę Ci w walce, nie ma mnie w kraju.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





IPB Skin By Virteq