Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Problem z drugim biegiempo wymianie skrzyni automatycznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16 lukas3379

lukas3379
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Skąd:Dębica
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:48, 29.07.2011

ja mialem tez problem ze skrzynia ale troszke inne objawy byly
  • 0
Łukasz

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:21, 31.07.2011

elektromechanik(najlepszy w moim mieście) nie mógł się połączyć ze skrzynią, programu nie miał odpowiedniego. w moim mieście(Tomaszów Maz) niestety nikt nie ma.więc pozostał chyba tylko serwis. A może znacie jakiś dobry warsztat dla japończyków w pobliżu. Pozdrawiam.
A tak poza konkursem postawiłem auto na podnośnikach(przód w górze) i wtedy próbowałem skrzynię i ona wzuca 2 bieg na dosłownie pół sekundy po czym słychać jakieś cichutkie dwa pstryknięcia(coś jak cewka w rozruszniku) i wtedy skrzynia jakby rozłącza napęd(jest luz) i tak w koło. może to Wam coś podpowie. pozdrawiam
  • 0

#18 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 19:42, 31.07.2011

Z tego wynika, ze problem jest jednak poza skrzynią a za wiele rzeczy z nią związanych nie ma w aucie, poza jej sterownikiem. Dziwne, że nie masz żadnych błędów. Ze skrzyni to odczytasz chyba tylko oryginalnym oprogramowaniem i interfejsem Hondy (HIM/HDS) - żadne "generyczne" oprogramowanie i interfejsy (typu ELM itp.) nie zadziałają ze skrzynią, tylko z samym silinikiem (choć może jestem w błędzie). Możliwe, że są wykryte już jakieś błędy ale jeszcze nie zostały uznane za tyle poważne, żeby wyświetlic check'a.

Nie znaczy, że musisz jechać z tym do ASO i płacić grube $$$ - niezależne serwisy specjalizujące się w danej marce lub w naprawach skrzyń automatycznych zwykle mają odpowiedni sprzęt/oprogramowanie. Jeśli chodzi o warsztat znający się na Hondach to mogę Ci polecić tylko w Łodzi ale nie wiem czy zajmują się też naprawą skrzyń automatycznych (trzeba by zadzwonić i zapytać) bo to oddzielna bajka. Jakieś warsztaty specjalizujące się w naprawie automatów też na pewno są w Łodzi ale to jest temat dla mnie generalnie obcy. Ja się trzymam z daleka od automatów - sprawa fajna póki działa ale jak coś szwankuje to jest to zwykle duży problem (no może poza Warszawą gdzie jeździ dużo wypasionych aut z automatami i specjalistycznych serwisów jest pewnie dużo) no i duże koszty.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#19 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Liverpool
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:40, 31.07.2011

Może problem jest ze sprzęgłem kinetycznym?Wymieniałeś skrzynie razem ze sprzęgłem?
  • 0

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:12, 01.08.2011

albo moze jakis kabelek jest przetarty(nadpalony) i gubi prad lub mase , ale to tylko moje domysły, ja jak wymienialem skrzynie to nie wymienialem sprzegla bo nie mialem drugiego i zostalo stare :j
  • 0

#21 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:21, 01.08.2011

Spróbuj tutaj: http://www.dorimex.com.pl/o-nas Warto na początek chociaż zadzwonić i przedstawić problem.
  • 0

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:37, 08.08.2011

Witam, problem udało mi się wreszcie rozwiązać. Nie napiszę Wam niestety co było na rzeczy, ponieważ Pan który go naprawił(pracował kilka lat w serwisie hondy, a teraz sam ma warsztat, który naprawia przede wszystkim hondy) powiedział tak-cytuję- "gdybym wszystkim mówił co było popsute, to bym na chleb nie zarobił". W każdym razie w znalezieniu tego warsztatu bardzo mi pomógł klosz007. z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować za pomoc i zaangażowanie :B Autko śmiga naprawdę przyjemnie.muszę tylko wymienić olej 2 razy i będzie wszystko tip-top.A tak na marginesie, ów człowiek stwierdził, żeby nie stosować w naszych accordach wymiany dynamicznej, tylko zwykłą grawitacyjną. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
  • 0

#23 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 23:00, 08.08.2011

Cieszę się, że mogłem pomóc wskazując możliwą drogę rozwiązania problemu (mi pomysły się wyczerpały). Szkoda, że nie wiadomo co było przyczyną. A o jaki niezależny serwis Hondy w Łodzi chodziło to wszyscy zorientowani się i tak domyślą :-) Z tego wynika, że na automatach też się znają.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq