Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Hałas w tylnej części nadwoza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 wallles

wallles
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Podkarpackie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 03.07.2011

Witam Koledzy;
Pomóżcie mi w takiej kwesti, od pewnego czasu jadąc po nierównościach naszych dróg z tylnej części nadwozia dochodzą dziwne głuche stuki, raczej nie jest to od zawieszenia gdyż w czerwcu byłem na przeglądzie i nic nie zostało znalezione, a mechanikowi zgłaszałem że coś mi się tłucze. Głuche dźwięki pojawiają się np. jadąc po kostce brukowej, małych nierównościach w czasie gdy koła na amortyzatorach pracują z dużą częstotliwością. Jesli ktoś z was miał taki przypadek to proszę o porady. Dzięki.
  • 0

#2 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:potrójne miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 03.07.2011

Witam Koledzy;
Pomóżcie mi w takiej kwesti, od pewnego czasu jadąc po nierównościach naszych dróg z tylnej części nadwozia dochodzą dziwne głuche stuki, raczej nie jest to od zawieszenia gdyż w czerwcu byłem na przeglądzie i nic nie zostało znalezione, a mechanikowi zgłaszałem że coś mi się tłucze. Głuche dźwięki pojawiają się np. jadąc po kostce brukowej, małych nierównościach w czasie gdy koła na amortyzatorach pracują z dużą częstotliwością. Jesli ktoś z was miał taki przypadek to proszę o porady. Dzięki.

mam coś podobnego. Szarpaki i inne sprawdzania zawieszenia w 3 miejscach również nic nie wykazały. U siebie stawiam na amory - będę mógł coś na ten temat powiedzieć za jakieś 1,5 m-ca jak założę nowe.
  • 0
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 14:13, 03.07.2011

A sprawdzaliście, czy nie ma luzów na poduszkach amortyzatorów.
Można je uzunąć przez wymianę poduszek, lub podłożenie podkładki z dużym otworem (bodajże 16mm) pomiędzy poduszkę a podkladkę oryginalną.
  • 0

#4 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1,276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:16, 03.07.2011

amory

Tez myśle że to amory. A badanie sprawności na stacji diagnostycznej mozna wsadzić między bajki...
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#5 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:15, 04.07.2011

A zaciągnijcie ręczny na pierwszy ząbek w trakcie jazdy po nierównościach, jeżeli stuki ustaną to znaczy ,że spotkaliście się z typowym "urokiem" VII genercji, mianowicie tłuką się prowadnice linki ręcznego, naprawa jest niepłacalna, ja zastanawiam się czy można jakoś podciągnąć ręczny może... :eee
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#6 gregand

gregand
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:PŁOCK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 04.07.2011

Jeżeli w zawieszeniu nic nie stuka i jest to sprawdzone to obstawiałbym poduszki amorków. Chyba, że to linki od ręcznego tak jak poprzednik się wypowiadał ale w tym temacie nic nie wiem bo mam VI gen.
Pozdr.
  • 0

#7 wallles

wallles
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Podkarpackie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:22, 12.07.2011

A zaciągnijcie ręczny na pierwszy ząbek w trakcie jazdy po nierównościach, jeżeli stuki ustaną to znaczy ,że spotkaliście się z typowym "urokiem" VII genercji, mianowicie tłuką się prowadnice linki ręcznego, naprawa jest niepłacalna, ja zastanawiam się czy można jakoś podciągnąć ręczny może... :eee


Dzięki za podpowiedzi, przetestowałem jak kolega radził zaciągnięcie ręcznegi i wydaje mi się że hałas zmniejszył się być może to jest powodem tego hałasu, ma ktoś może jakieś rozwiązanie tego problemu? Jest to dość denerwujące żeby w Hondzie występowały takie niedomagania :)
  • 0

#8 Tadzik Ol

Tadzik Ol
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Olsztyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:56, 12.07.2011

Witam

Niestety również należę do grona właścicieli acco z tym problemem.
Dzisiaj byłem u kolejnego mechanika, który nic nie znalazł. W zawieszeniu wszystko sztywne, brak jakichkolwiek luzów w zawieszeniu, wydechu itp.
Po wyrzuceniu wszystkiego z bagażnik (łącznie z zapasem) brak poprawy :-/

Jutro posadzę znajomego za kierownicą i spróbuje przejechać z położoną kanapą, może na słuch coś zdiagnozuję.
Pozdrawiam
  • 0

#9 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 09:52, 13.07.2011

Jak nic nie znajdziecie to naprawdę - zaopatrzcie się w 2 podkładki z otworem 15-16mm i załóżcie je na próbę między poduszkę a podkładkę poduszki amora.

U mnie w zimie przy nierównościach sobie coś stukało. Latem tylko na dziurach. Po założeniu podkładek - cisza.
A spanikowany przy -20 stopniach męczyłem kolesia na stacji diagnostycznej, że sworznie mam wywalone. Pół godziny szukał i stwierdził że to tylko mogą być poduchy na amorkach. I miał rację :-P
  • 0

#10 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:14, 13.07.2011

Tez naleze do tego grona diagnoza bardzo prosta. Wystarczy otworzyc bagaznik i rozkołysac tył góra dól nie trzeba mocno stuka jak wół z okolicy tylnych gniazd a u mnie dopiero zaczeło wiec raczej sa słabo wybite a słychać :-D
  • 0

#11 Tadzik Ol

Tadzik Ol
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Olsztyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:34, 13.07.2011

Witam.

U mnie to nie amorki. Dzisiaj pojeździłem z rozłożoną kanapą i dźwięk dobiega ze spodu auta. Przy gniazdach cichutko więc amorki raczej wykluczam. Dźwięk dochodzi jakby z zapasu, ale go już wykluczyłem (testowałem bez dojazdówki i innych gratów).
Za tydzień umówiony jestem w ASO na regulację zaworów i na podwozie też mają zerknąć - może coś znajdą jeśli mi się nie uda do tego czasu

Przy kołysaniu nic nie słychać, dźwięk pojawia się głównie przy jeździe bruku lub polbruku - jak pisał wallles w czasie gdy amorki pracują w małym skoku z dużą częstotliwością, jakby coś wpadało w rezonans...

Pozdrawiam
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:40, 13.07.2011

W moim z kolei mialem problem z jakims brzeczeniem z tylu przy pewnych predkosciach ,jakby cos w padalo w wibracje. Myslalem ze to koncowka tlumika o cos zawadza ,a zupelnie przypadkowo odkrylem ze przyczyna byla wpadajaca w rezonans tablica rejestracyjna na klapie auta. Tak dzwonila glosno ,ze mozna bylo wszystko posadzac o to w zawieszeniu i nie tylko. Moze Masz podobnie ?
  • 0

#13 wallles

wallles
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Podkarpackie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:49, 14.07.2011

W moim z kolei mialem problem z jakims brzeczeniem z tylu przy pewnych predkosciach ,jakby cos w padalo w wibracje. Myslalem ze to koncowka tlumika o cos zawadza ,a zupelnie przypadkowo odkrylem ze przyczyna byla wpadajaca w rezonans tablica rejestracyjna na klapie auta. Tak dzwonila glosno ,ze mozna bylo wszystko posadzac o to w zawieszeniu i nie tylko. Moze Masz podobnie ?

Ja również myślałem, że to może tablica rejestracyjna, ale podłożyłem pod nią na testy "żony waciki" i hałas nadal pozostał.
  • 0

#14 jacys

jacys
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:41, 14.07.2011

Tadzik Niech zwrócą uwagę na te prowadnice od ręcznego. Daj znać czy coś wyszło.
  • 0
Była 1.8 iS Jest K24

#15 Tadzik Ol

Tadzik Ol
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Olsztyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:42, 14.07.2011

Również wyeliminowałem tablicę.
Pod plastik podkleiłem gumowe podkładki i niestety nie pomogło.
Będę szukał dalej... :-?

Niestety spece z ASO również nic nie znaleźli... jak stwierdzili w podwoziu wszystko jest w jak najlepszym porządku-tylko jeździć :k
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq