Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

szyba czołowa - wymiana


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
24 odpowiedzi w tym temacie

#16 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:12, 23.04.2009

Tak jak Koledzy mówią podjedź do jakiegoś fachowca gdyż jak powiedziałeś drugi odprysk to dziurka z pęknięciami.Nie ma gwarancji,że pęknięcia dalej nie polecą.A taka sytuacja w razie kontroli drogowej(przepraszam takie zboczenie) i złej "pieczarki"może spowodować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i straty czasu podczas biegania po urzędach.

#17 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 23.04.2009

Ok, Glinuś czuje że "przekonałeś" mnie do szybkiej wizyty w Autoglass-ie.

#18 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:16, 24.04.2009

Nie zawsze można przekonać taką "pieczarkę",że stało się to przed chwilą,dowód zabierze i wystawi zastępczy np.na czas dojazdu do domu bądź warsztatu i zonk :mrgreen:

#19 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:51, 25.04.2009

Jestem po diagnozie i mam umówią wizytę.
Da się zrobić w obu przypadkach zastrzyk żywiczny.
Cena za jeden 100 zł netto i około 40-50 min czasu robocizny na oba odpryski.

Uciąłem sobie miłą pogawędkę z jednym z serwisantów i wychodzi na to, że cena wymiany przedniej szyby nie jest cenowym problemem. Dużo więcej w kombiakach kosztuje wymiana którejkolwiek szyby z części bagażnika. Powód: przewody instalacji alarmowej, ogrzewania szyb i anteny radiowej.
Potwierdził, że mają podpisane ubezpieczenia na wszystkie szyby i rzucił kwotę 69 zł.

Dla Warszawiaków i okolic mniej miła wiadomość. Poza Artyleryjską wszystkie filie otwarte są do 17, ale i u nich jest zmiana. Na stronie widnieje że są otwarci do 21-ej ale to już nieaktualne - od 2 tyg. pracują już tylko do 19-ej. Praktycznie niemożliwe jest umówienie wizyty tego samego dnia w godzinach popołudniowych, a wiadomo czas pracuje na niekorzyść uszkodzonej szyby.

#20 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:09, 28.04.2009

Po wymianie szyby czołowej słychać podczas jazdy takie pykanie. Czy to po pewnym czasie ustanie?
Sebek

#21 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:17, 28.04.2009

Po wymianie szyby czołowej słychać podczas jazdy takie pykanie. Czy to po pewnym czasie ustanie?


jak już kilka dni pyka to raczej nie ustanie, klej już dawno wysechł i raczej nic się w tym temacie nie zmieni. wystarczająco długo czekałeś aż klej wyschnie zanim zacząłeś jechać autem?

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#22 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:22, 28.04.2009

Chyba zbyt krótko czekałeś na wyschnięcie kleju.Jak jedziesz karoseria pracuje.Szyba w tym czasie również pracowała i mogły powstać niezauważalne luzy.Może podjedź na reklamację może uwzględnią i wkleją jeszcze raz.

#23 kartoN

kartoN
  • Forumowicz
  • 36 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:49, 28.04.2009

brat mial podobna sytuacje w audi , i wlasnie pykalo z dolnej czesci szyby na nierownosciach , wklejali ja 3 razy , i za 3 wlasnie razem pykanie ustapilo jak rekom odjol , jedz i na pewno musza to poprawic ...

#24 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:07, 29.04.2009

Ok, jestem po naprawie. Z zewnątrz prawie nic nie widać. Gwarancja obejmuje wszelkie zrobione rzeczy do 10 cm od krawędzi szyby. Gdyby się nie udało Autoglass-owy zamiennik uszczupla nam portfel z robocizną o ponad 900 zł.
Cóż, czas rozejrzeć się za ubezpieczeniem szyb...

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:46, 19.07.2009

...czy ktos wie ile kosztuje usługa wymiany przedniej szyby w irlandii..? musze przejsc NCT(przeglad techniczny) a wóz nie jest juz ubezpieczony..biorac na logike to nie ma sensu ubezpieczać wozu tylko po to zeby wymienili mi szybe w ramach polisy ubezpieczeniowej NCT..chce tylko przygotować wóz do sprzedazy...szkoda mi będzie sie pozbywać mojej slicznotki,ale wracam do Polski i musze ogarnąc temat...




IPB Skin By Virteq