Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

MAKowoz PART 1 - DOLOT


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
59 odpowiedzi w tym temacie

#46 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:59, 27.10.2008

Angielska firma Pipercross tez robi doloty do europejskiej HA ja mam wkladke tej firmy ale troche po roku czasu sie rozlatuje wiec jesli wkladka to chyba K&N lepsza. Za to komplety CAI maja bardzo ciekawe. Polecam chociaz oblukac.

#47 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:15, 28.10.2008

Sorry ze sie wtrącę ale te namiary podałem Łukaszowi z Wrocławia wiec podam i tobie. Mnie ten chłopak doradził i podpowiedział jaki filtr najlepiej, ma też wkładki. Jak chcesz zadzwoń lub napisz emiala i dowiesz sie wszystkiego. Koleś ma na imię Aleksander i mogę go polecić z czystym sumienie. www.greenfilter.pl/kontakt.html

#48 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:43, 29.10.2008

Mysle ze mozecie rozwazyc budowe dolotu samemu. Moj dolot byl budowany centymetr po centymetrze. Fakt ze nie wyglada jakos tam pieknie bo ma kilka zlaczek a nie jest caly srebrniutki ale spelnia swoje zadanie.
Jak juz wczesniej pisalem, nie jest szybszy ale ryczy ja nalezy i uwazam ze stal sie elastyczniejszy :-)

Wezcie tez pod uwage wieksze spalanie przy tych Waszych modyfikacjach.

Wieksze spalanko w tym wypaku nie jest spowoowane podniesieniem sie mocy a czestrza jazda powyzej 4200 rpm by posluchac ryku ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#49 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:45, 29.10.2008

To jest fakt :-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#50 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:46, 29.10.2008

Panowie korespondowałem z firmą ABC Services i w odpowiedzi otrzymałem oto Dolot Dynatwist - jest to filtr stożkowy w obudowie aluminiowej. Filtr zakończony ukosnymi łopatkami tak aby powietrze wpadało w zawirowania co powoduje większy jego dopływ !!
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dodam iż na 100% pasuje do CG8 silnik:F18B2 !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#51 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:42, 29.10.2008

Kiziol mozesz cos z fotami zrobic? chcialem w powiekszeniu zobaczyc ale jak klikam na zdjecie to mi sie nie otwiera jest tylko pusta strona imageshack'a, dzieki.

#52 r.wolf

r.wolf
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 29.10.2008

Kiziol ktoregos pieknego dzionka polecimy na spota na galaxy bo na krema juz za zimno i pogadamy z chlopakami oni napewno dadza rade jezeli chodzi o dolot :-P To kombinatorzy i z niczego zrobia cos wielkiego jak sam miales okazje sie przekonac i napewno beda wiedzieli co najlepszego bedzie dla Twojej Hani :mrgreen:

[ Dodano: 2008-10-29, 20:16 ]
MAK pokazalbys w koncu jak wyglada u Ciebie ten dolot bo jakos nie moge sie dopatrzyc nigdzie fotki z tym dolotem
Jezeli masz pieprzyc glupoty ... najlepiej sie nie odzywaj ... konsekwencje moga byc tragiczne ... dla ciebie !!!

#53 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 29.10.2008

Dynatwist to dolot Greena i rzeczywsicie tak jest, ze pasuje do ACC CG8 ale z jego przeznaczenia wynika, ze montujemy go zaraz przy kolektorze, gdyz jego rura to max 20cm, wiec po to ma ta puche, w ktorej siedzi, zeby nie lapal tyle cieplego powietrza, gdyz znajduje sie przy samym silniku tuz obok kolektora, a nie w miejscu puchy seryjnej, chyba ze ktos go sobie wlozy w miejsce seryjnej puchy swoim sposobem, ale wtedy te zwirowania co ona powoduje (pucha i ten stozek), na nic sie zdaja gdyz caly efekt jest tracony przez nasza rure plastykowa (caly ten ped i zawirowania). Caly czas kombinuje dolot Greena pod TypaR-a dla mojej CG8 i wlasnie rano rozmawialem z wlascicielem tej firmy na temat tych dolotow do naszych i to co wam mowie jest powtorzeniem tego co on mi powiedzial.

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#54 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:51, 29.10.2008

Kiziol ktoregos pieknego dzionka polecimy na spota na galaxy bo na krema juz za zimno i pogadamy z chlopakami oni napewno dadza rade jezeli chodzi o dolot :-P To kombinatorzy i z niczego zrobia cos wielkiego jak sam miales okazje sie przekonac i napewno beda wiedzieli co najlepszego bedzie dla Twojej Hani :mrgreen:

[ Dodano: 2008-10-29, 20:16 ]
MAK pokazalbys w koncu jak wyglada u Ciebie ten dolot bo jakos nie moge sie dopatrzyc nigdzie fotki z tym dolotem


Jak zrobie foteczki to na pewno zaprezentuje.

Kilka osob na pierwszym i na drugim spocie juz go widzialo ;-)

Najdalej po 3 mazowieckim wstawie foteczki ;-)

[ Dodano: 2008-10-29, 20:59 ]

Panowie korespondowałem z firmą ABC Services i w odpowiedzi otrzymałem oto Dolot Dynatwist - jest to filtr stożkowy w obudowie aluminiowej. Filtr zakończony ukosnymi łopatkami tak aby powietrze wpadało w zawirowania co powoduje większy jego dopływ !!

Dodam iż na 100% pasuje do CG8 silnik:F18B2 !!



No dobra dolot olotem ale...

Dolot musi zachowywac swoja pojemnosc a ta jest na pewno ostro pomniejszona !! !! !!

Jesli buduje sie dolot to powinno sie zachowac co najmniej ta sama pojemnosc !! !! !!

Uwazam ze ten dolot ma zbyt mala pojemnosc a poza tym to ta rura doprowadzajaca powietrze do puszki z filtrem jakos mi sie wydaje ze bedzie zatrzymywala powietrze niz je dostarczala.

Jesli chodzi o te filtry to mialem juz z nimi stycznosc. Dokladnie jest to tak zwany Green Tweester. Osobiscie uwazam ze ta puszka w ktorej jest zamkniety filtr nie jest izolatorem a wrecz przeciwnie, skutecznie sie nagrzewa :-(
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#55 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:01, 30.10.2008

Kiziol mozesz cos z fotami zrobic? chcialem w powiekszeniu zobaczyc ale jak klikam na zdjecie to mi sie nie otwiera jest tylko pusta strona imageshack'a, dzieki.


Marines tych zdjęć nie powiększych - to max. rozdzielczość - takie otrzymałem w załączniku, także sorki kolego, tylko to co widać.


Stock zrobimy tak jak mówisz, bo ten Green to coś mi do gustu nie przypadł i w dodatku wołają ok. 650zł !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#56 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:11, 30.10.2008

Maku co będziesz się rozdrabniał lepiej z S na R

#57 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:11, 30.10.2008

Maku co będziesz się rozdrabniał lepiej z S na R


Kiedys bedzie i R ale kupiony w calosci :mrgreen:

Tu bym mial zbyt wiele przerabiania. Hamulce, zawias a dopiero pozniej serduszko. W koncu czym trzeba zatrzymac bestyjke i musie sie dobrze prowadzic ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#58 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:01, 31.10.2008

MAK co z tymi fotkami ?????????????

#59 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:12, 01.11.2008

sorki kozioł ale ta rura aluminiowa wygląda jak ta za 10zł którą używa się w przewodach wentylacyjnych w domach, a co do łopatek to przypomina mi to z allegro http://moto.allegro....ment_obrot.html
czyli jakiś badziew ale to tylko moja opinia, chyba że może ta firma przedstawić wykresy z hamowni auta z seryjnym dolotem i tym aluminiowym.

#60 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:28, 01.11.2008

To był tylko przykład - nie skorzystam z ich oferty, choćby ze względu na cenę !!

Dolot Fujita - nawet fajnie mruczy :ok
http://videos.street...with_150435.htm

Czy Green wydaje głośniejsze dźwięki czy jest podobnie ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




IPB Skin By Virteq