Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

MAKowoz PART 1 - DOLOT


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
59 odpowiedzi w tym temacie

#16 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:38, 24.10.2008

Jak barszcz!

850zł :D (czy jakoś tak...+/-10zł)

#17 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:27, 24.10.2008

Co sądzicie o tych dolotach - takie znalazłem ??
Czy dadzą radę i czy się sprawdzą przy normalnej jeździe ??

http://moto.allegro....sklep_wawa.html

http://moto.allegro....sklep_wawa.html

Który bardziej się nada ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#18 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:59, 24.10.2008

Pierwszy:
- tzw. short - bedzie zaciagal ciepłe powietrze spod maski
- niestety to jest chyba dolot do wersji USA (jest troche podobnych na Allegro i opisanych jako Accord 98- a jak zagadasz do dostawcy to mowi ze do europejsiego nie pasuje :/ )

Poszukaj go tutaj: http://www.knfilters.com/ (Accord VI gen jest tam chyba wpisany jako VII gen)

Drugi:
- rozmawialiśmy o nim na Honda Klub Polska - moim zdaniem nie pasuje do HA VIgen
- do tego nie ma weather shield :/

#19 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 24.10.2008

Dokladnie ;-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#20 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:07, 24.10.2008

Co sądzicie o tych dolotach - takie znalazłem ??
Czy dadzą radę i czy się sprawdzą przy normalnej jeździe ??

http://moto.allegro....sklep_wawa.html

http://moto.allegro....sklep_wawa.html

Który bardziej się nada ??



no ten drugi sprzedawca upiera sie pasuje do naszego... gadalem z nimi wiele razy i sa pewni tego.
Jednak porównywalem do tego co Blade załozył i niestety jest inny wiec moim zdanie tez może nie pasowac.
Ten pierwszy... niestety zaciaga ciepłe powietrze... ale inni maja i nie narzekaja :mrgreen:

#21 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:42, 24.10.2008

Chodzi o to Panowie, że niestety mam niezbyt wygórowany budżet na taki dolocik (500zł max.) i dlatego ważne są dla mnie wasze opinie. Czy jednak mogę wziąć ten pierwszy dolot K&N ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#22 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:57, 24.10.2008

@Kizioł1111

Pierwszy:
(...)
- niestety to jest chyba dolot do wersji USA (jest troche podobnych na Allegro i opisanych jako Accord 98- a jak zagadasz do dostawcy to mowi ze do europejsiego nie pasuje :/ )

Poszukaj go tutaj: http://www.knfilters.com/ (Accord VI gen jest tam chyba wpisany jako VII gen)


Sprawdź, tak jak napisałem. Temat dolotow na HKP był wałkowany setki raz sam kiedys prawie taki kupilem... i kształtem przypominał ten i koles na allegro mi powiedzial ze nie bedzie pasował do europejskiego VI gen mimo ze tak jest podpisany... To po chu.. on to wystawiał?

#23 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:41, 25.10.2008

a nie lepiej dolot z kibelrury i tylko w sam stożek zainwestować?wiadomo że polerowane aluminium lepiej wygląda ale ja w civie miałem właśnie stożek odiozolowany od ciepłego powietrza i kibelrure którą dodatkowo owinołem tąśmą do uszczelniania rur od piecy która nie przepuszcza ciepła więc zimne powietrze wpadało wprost do przepustnicy bo rura nie grzała się tak jak zwykła odsłonięta. koszt to 10-20zł.może załużcie sobie na próbę takie coś bo koszta niewielkie i można wyrzucić jak nie będzie się spisywało.przepustowość powietrza pewnie nawet w plastiku lepsza bo ma gładkie wewnętrzne powierzchnie bo aluminium to tylko z zewnątrz polerowane a w środku matowe.

#24 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 25.10.2008

Ja jak narazie kombinuje z dolotem Green'a i czekam na rozwiazanie. Wazna sprawa :!: dolot dedykowany do TypeRa nie podejdzie w 90% pod CG :-( porobilem fotki i jedna dostalem od Mlodego i nasze kolektory dolotowe sa pod innym katem usytuowane i inaczej mamy rozwiazany mechanizm z linka od pedalu gazu niz w TypeR-ze wiec i to moze przeszkadzac w zamontowaniu. A skoro ten kolektor dolotowy mamy inaczej usytuwoany taki dolot do TypeRa sie nam nie wpasuje sie, ze wzgledu mozliwosci zachaczenia o akumulator badz o dozownik gazu pod maska ksztaltowana pod wymiar rura dolotu :-( jak wroce z roboty to zamieszcze zdjecia porownujace TypeR i CG.

A co do wypowiedzi kolegi przede mna, ze na pewno spelni swoje zadanie, grunt odizolowania od ciepla i powierzchni wewnatrz rury ale ja jednak wole estetyke pod maska ;-) wiec jestem skory dac wiecej kasy ale i zeby tez wygladalo ladnie :-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#25 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:54, 26.10.2008

Znalzłem coś takiego - jakieś sugestie ??
Bo ja już zgłupiałem jaki konkretnie będzie pasował i gdzie go dorwać !!

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jak tak dalej będzie to chyba kupię "wkładkę" i będzie spokój !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#26 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:08, 26.10.2008

Wywal rezonator a dzwiek bedzie podobny jak w CAI :mrgreen:

Obiecuje ze nie zawiedziesz sie :)

#27 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:18, 26.10.2008

Wywale rezanator i co dalej ??
Ten dolot z góry, czy wkładka K&N ??
I czy demontaż rezonatora nie będzie miał negatywnego wpływu na obrotach ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#28 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 26.10.2008

na honda klub masz odkladny opis jednego z kolegów ktory wywalił rezonatro, sam o tym myśle :mrgreen: bo dzwiek bez tego faktycznie jest powalający :mrgreen:
ale nie ukrywam ze doloty bym chcial jakis fajne, ale tak samo jak kiziol111 zgupiałem juz co do czego pasuje a co nie

#29 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:37, 26.10.2008

Pełno tego a nikt nie potrafi sprecyzować co i jak !!
Czy demontaż rezonatora nie zaszkodzi obrotom - czy nie będzie bardziej się syfiło ??
Jak to wogóle się przedstawia ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#30 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 26.10.2008

obrotom to nie zaszkodzi, tylko zastanwiające jest to, że ten rezonator odpowiada ze prawidłowia ilsc powietrza... wyjecie jego czy oby napewno nie zaszkodzi ?
W koncu w jakims celu on tam jest.

Ale jak sie wkłada CAI to rezonator i tak idzie do kosza ?




IPB Skin By Virteq