Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zawieszenie Accorda VIII po lifcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:21, 12.05.2011

blackfly, - w takim razie widzimy się w Rybniku o 11 w sobotę... Kolega który ma swojego prywatnego ACO VIII (przed liftem) i jeździł dzisiaj sztuką po lifcie mówi, że nie czuje wcale różnicy poprawionych amorów. Trzeba jednak ocenić samemu bo nic nie jest mi tak bliskie jak zasada "zaufania i kontroli" :mrgreen:
  • 0

#17 drago_rd

drago_rd
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:23, 15.05.2011

Byłem wczoraj na małej przejażdżce, auto testowe z przebiegiem 700km a moje ma aktualnie 4700km więc myślę, że można spokojnie porównać :-D
Wydaje mi się, że zawieszenie jest jednak trochę bardziej sprężyste niż u mnie i lepiej wygłuszone, ale są to bardzo subtelne różnice.
Moja żona jest natomiast zdania, iż wszelkie różnice są jedynie moim wymysłem :lol:

Wygląd to co prawda kwestia gustu, ale moim zdaniem lifting trochę, że tak powiem ugrzecznił to auto :-/
Natomiast podobają mi się przeszycia białą nitką przy czarnej tapicerce skórzanej.
  • 0

#18 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:40, 15.05.2011

ja tez bylem wczoraj na przejazdzce nowym acco z kolega Erva i on niestety nie zauwazyl roznicy, ja sie nie wypowiadam bo VIII przed liftem jezdzilem dawno i nie mam porownania jednak halas przy przejezdzaniu przez poprzeczne nierownosci byl znacznie wiekszy niz u mnie. nie pamietam juz jak to bylo na serii bo czlowiek szybko sie przyzwyczaja do lepszego ale na teinie jest zdecydowanie ciszej.
  • 0

#19 drago_rd

drago_rd
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:03, 15.05.2011

blackfly masz na myśli hałas ogólnie z zawiasu, czy może w szczególności z tylnej osi?
Tylne nadkola w VIII nie maja niestety plastikowych osłon i chyba też nie maja żadnego wygłuszenia.

Chyba już ktoś na forum wyklejał cały bagażnik Dynamat'ami.
  • 0

#20 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:27, 15.05.2011

drago_rd, nie chodzi mi o stukajace kamyczki a o takie gluche puki, normalnie bylem w szoku. jezdzilem kiedys VIIIgen w sedanie zanim trafila sie okazja zakupu acco od ojca, jednak nie slyszalem tego, moze dlatego ze nie zwracalem tak bardoz uwagi bo nikt mi o tym nie powiedzial. teraz jak jechalem wlasnie po to zeby ocenic ten halas to bylem w szoku, u mnie tego nie ma. bardziej slysze trzeszczace plastiki niz halasy z zawieszenia.
  • 0

#21 drago_rd

drago_rd
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:47, 15.05.2011

blackfly, ja też miałem nam myśli odgłosy zawieszenia na nierównej nawierzchni.
Chodzi mi o to, że lepsze wygłuszenie nadkoli mogłoby trochę zniwelować ten hałas.
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:22, 15.05.2011

drago_rd, - tym "ktosiem" mającym wyciszone auto dynamatem jestem ja :mrgreen:
Faktycznie szumy z tyłu praktycznie zostały całkowicie wytłumione.
Jeśli chodzi o mnie, to sprawa nie dotyczy już głośności wewnątrz, ale specyficznego zachowania zawieszenia którego skok kończy się głuchym, twardym i nieprzyjemnym dudnieniem podobne do tego jakby były wybite gumy te które są na amorach. Wiadomo, że nie są ale objaw jest trochę podobny i jakiekolwiek wyciszenie tego nie zniweluje. Moim zdaniem po lifcie jest dokładnie to samo. Zostaje firma tuningowa...

drago_rd, - zgadzam się jednak z Tobą, że zawieszenie minimalne wydaje się "łagodniejsze" jednak trudno o wiarygodną ocenę po przejechaniu kilku km.

Sprawa oczywiście jest subiektywna dlatego w 100% rozumie osoby będące z tego zawieszenia zadowolone a moja krytyczna opinia znacznie przesadzona :-P
  • 0

#23 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:40, 15.05.2011

mozliwe ze to odboj sie tlucze... przy przejezdzie przez pojedyncza dziure nie ma tego efektu poniewaz amortyzator raczej sie wysuwa (kolo wpada w dziure) w przypadku poprzecznej, oba kola wpadaja w dziure i caly ciezar przodu samochodu musi zatrzymac amortyzator, wiec za miekka sprezyna ugina sie bardizej niz powinna i odboj dobija do obudowy amortyzatora...
  • 0

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:25, 15.05.2011

blackfly, - w fabrycznie nowym aucie? ten którym jeździliśmy miał 7km przebiegu :-D
  • 0

#25 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:49, 16.05.2011

Erva, to nie ma znaczenia, po prostu chcieli zeby zawieszenie bylo bardziej komfortowe.
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:52, 16.05.2011

blackfly, - widzę, że znasz lepiej ode mnie na zawieszeniach :-D czekam na obiecaną prezentacje gwinta...
Dzwoniłem do firmy specjalizującej się w zawieszeniach: http://www.techracing.pl i mam zamiar w najbliższym czasie się tam wybrać. Jak coś będę widział więcej to dam znać:-)
  • 0

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:08, 07.08.2011

No wiec faktycznie Honda poprawiła zawieszenie, jest ciszej, mniej dziwnych dźwięków (stuki) z zawiasów przy nierównościach, za to mam wrzżenie że jest przez to bardziej "komfortowo" ,ale już nie do końca "sztywno" i "pseudo sportowo"...

Jest lepiej wyciszona i dopracowana wewnątrz (jakość materiałów)...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq