Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak wymienić płyn hamulcowy ??


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:12, 31.07.2008

Robił już to ktoś ?? Wolałbym to zrobic sam niż jechać do ASO, wiem że po wlaniu nowego płynu trzeba poodpowietrzać przy kołach - najpierw to co najdalej od płynu itd. Tylko nie bardzo wiem co i gdzie się odkręca do odpowietrzania :-?

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:50, 31.07.2008

Nie wiem jak w Twoim modelu ale parę dni temu wymieniałem u siebie i bez maszyny która pod ciśnieniem wtłacza płyn ani rusz.

#3 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:23, 31.07.2008

a pompowanie pedałem hamulca ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:33, 31.07.2008

Pompowanie nastąpiło po całej operacji.Powiem jak to wyglądało:podłączyli się takim "kapturkiem"do zbiorniczka hamulcowego pod maską,pod ciśnieniem wtłoczyli świeży płyn,następnie odkręcając odpowietrzniki przy kołach (w kolejności lewy tył-prawy przód,prawy tył-lewy przód) odpowietrzyli hamulce i gitara.

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:11, 31.07.2008

Siwy śmigaj do ASO czy warto brudzić ręce?? za 20 złociaków plus płyn??

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:08, 01.08.2008

Jarek ma rację,nie warto brudzić sobie rąk.Nie wiem ile mnie to kosztowało zrobili mi to przy okazji innej rzeczy,ale więcej niż 50 zł nie powinneś zapłacić,a hamulce to podstawa w samochodzie.

#7 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:30, 03.10.2008

Dzisiaj mam jechać na wymianę płynu hamulcowego, nie mam pod ręką instrukcji, podpowiedzcie proszę jaki mam nabyć? DOT 3,4 czy jeszcze cuś?
I może jeszcze sugestie na temat płynu sprzęgła :shock: pierwszy raz się z tym spotykam no chyba że niedouczony jestem.
P.S. użyłem opcji szukaj na HKP i mam już jasność :mrgreen: http://forum.honda-k...a accord#p17874

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#8 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:49, 03.10.2008

cytat"Płyn hamulcowy klasy DOT3 lub DOT4. Przez producenta rekomendowany jest Genuine Honda Brake Fluid, jednak każdy płyn dobrej marki powinien równie dobrze spełniać swoje zadanie."

#9 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:55, 03.10.2008

Dzięki Jarek, dzwoniłem do mojego mechanika ma DOT4. Co do wspomagania sprzęgła to powiedział, że sprawdzi jak z jego stanem. Co do hamulcowego to miernik zaalarmował że czas najwyższy. Swoją drogą zastanawiam się gdzie się sprawdza i dolewa ten od sprzęgła...
W linku który przytoczyłem są wypowiedzi na temat dużego oporu pedału sprzęgła, kurcze u mnie też dość ciężko chodzi, katując się po mieście w korkach normalnie siłownia dla lewej nogi :paker: . Jak wsiadam do Colta to normalnie noga mi wpada :mrgreen: Być może ten typ tak ma a jak u Ciebie Jarek?

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:58, 03.10.2008

jak otworzysz maske to u góry po prawej stronie od zbiorniczka płynu hamulcowego masz taki malutki zbiorniczek szary czy beżowy i tam sprawdzasz i dolewasz :-P

#11 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:01, 03.10.2008

Hi hi nigdy na to nie zwróciłem uwagi :k Jeżdżąc Alfą też o tym nie myślałem :-P

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:05, 03.10.2008

ja nie zauważyłem żeby sprzęgło/pedał/ chodziło ciężko. Oczywiście jakąś siłę trzeba włożyć aby nacisnąć, ale to chyba dobrze - na bóle w krzyżu nie narzekam :r

#13 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:08, 03.10.2008

Jak się człowiek przyzwyczai to jest OK ale w porównaniu z autami które miałem dotychczas chodzi najciężej. Z drugiej strony w sportowych autach tak powinno być i poza tym żona nie ma ochoty jeździć :lol:

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:27, 03.10.2008

płyn DOT4 - Shell, BP, cokolwiek byle nie Orlen ani Petrochemia PP (i inne typu Rokita, Auto-lux itp wynalazki)

wymień w sprzęgle również - koszt groszowy, nie warto tego zaniechać jak już będziesz w warsztacie

przy wymianie płynu od sprzęgła może być kłopot z odpowietrznikiem - u mnie wymiana płynu polegała na odkręceniu odpowietrxznika (ciężko tam dojść z kluczem), płyn sobie kapał i co jakiś czas dolewali nowy. później tylko zakręcenie odpow. i gotowe

co do hamulców to wymiana i odpowietrzanie była sposobem normalnym, tj. pompowanie nogą :)

co do pedału sprzęgła w Accordach 6 to jest tragedia, jakiś błąd konstrukcyjny że chodzi to tak ciężko...

#15 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:19, 03.10.2008

W automacie na szczęście nie ma takich problemów - jednak wymieniłem olej po zakupie w skrzynce biegów. Zanim jednak to zrobiłem przeżyłem niezłą batalię z Honda Service, ponieważ każdy miał inne zdanie na ten temat, a mianowicie, że się nie wymienia tylko uzupełnia, inny z kolei, że trzeba wymienić też filtr w skrzyni, który jak się później okazało jest niewymienny.
I takie tam. Jednym słowem "czeski film" - ale jest już :ok

Teraz czeka mnie wymiana kompletu hamulców na przedniej osi i przy okazji wymiana płyna hamulcowego - zaleję napewno MOTUL RBF 660 - opcja to MOTUL DOT4.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




IPB Skin By Virteq