Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dolot, rezonator


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
61 odpowiedzi w tym temacie

#31 adr2000

adr2000
  • Forumowicz
  • 160 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 30.03.2011

rezonator jest odpowiedzialny za zawirowania powietrza w ukladzie dolotowym tak?? a jak bym wziął rezonator i wyciał w nim dziurę na dole na rurę i ja do zderzaka??
:-P
a to wejście na gorze bym zostawił jak jest

leży mi ten rezonator i mógłbym się pobawić możne jakiegoś kopa auto dostanie :mrgreen:

tylko bez linczu!!

#32 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:50, 31.03.2011

Wg trackingu, niedługo będę mógł powiedzieć jakie są subiektywne różnice między wkładka w/o rezonator i CAI na tym samym aucie jeśli kogoś by to interesowało. A dla bardziej dociekliwych w temacie dolotu polecam ten wątek
Szykuje się hamowanie większości dostępnych na rynku SRI, CAI oraz wersji z wkładką. Wreszcie mit zostanie potwierdzony lub obalony.[/b]

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#33 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:56, 31.03.2011

tosztotomasz, tak do końca to "mit" nie zostanie obalony....bo zachowanie się każdego z typów dolotów zależy nie tylko od konkretnego silnika i samochodu, ale od wielu innych czynników jak wiesz zapewne. Dwa samochody tej samej marki, tego samego modelu i z tym samym silnikiem mogą mieć różne wyniki przy nawet takiej zmianie jak owinięcie kolektora w jednym z egzemplarzy. Nie mówię już o porównywaniu różnych modeli aut, w których silniki mają inne charakterystyki, inny układ, inne rozmieszczenie elementów (a tym samym inny przepływ powietrza w komorze) itp itd. Temat rzeka i wątpię aby taki jeden test rozwiał wszystkie pytania i wątpliwości. Tym bardziej, że będą to pewnie testować na TSXach tylko...

#34 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:24, 31.03.2011

tarjei86, w tak globalnym ujęciu, o jakim mówisz, rzeczywiście nie ma to sensu. Jednak jedyny sposób aby odpowiedzieć na pytanie, co daje sam dolot to zrobić to co planuje Marcus, z tym że on idzie dalej i porównuje jeszcze doloty między sobą w najbardziej obiektywnych warunkach, czyli to samo auto, ta sama hamownia. Bardziej obiektywnie się chyba nie da. A że na asfalcie będzie już co innego... to tak jak ze spalaniem dla danego modelu auta - też bez sensu, zbyt dużo zmiennych, a jednak wciąż się to robi.

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#35 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:41, 31.03.2011

jak dla mnie taki test moze nie jest do konca miarodajny ale chyba nie calkiem o to w tym chodzi. wg mnie pokaze on roznice miedzy cai, sri jak i zwyklym dolotem z wkladka. Jedynie obawiam sie malo obiektywnego wyniku w SRI poniewaz na hamowni czesto maska jest otwarta albo chociaz uchylona, do tego jest wentylator przed samochodem, nijak ma sie to do warunkow stojacego samochodu na swiatlach przy 40st na dworze, do tego ogromne slonce walace na czarna maske + brak wiatru i duza wilgotnosc, wtedy SRI wypadnie tragicznie, a najlepiej chyba CAI choc moze sie okazac ze zwykly dolot bedzie tak samo sprawny.

ja czekam na relacje tosztotomasza bo juz mialem z nim zamawiac dolot jednak sie wstrzymalem ze wzgledu zbyt wielu niewiadomych. sam dzwiek to nie wszystko a po zamontowaniu tlumika jest juz bardzo fajnie, wiec na dwieku mi nie zalezy bardziej na jakis zmianach technicznych, nie chodzi mi juz to o konkretne przyrosty mocy a raczej o brak spadekow spowodowanych warunkami atmosferycznymi.

#36 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:44, 31.03.2011

blackfly, problem zamkniętej i otwartej maski jest w tym wątku poruszany, tak samo jak zderzaka w przypadku cai, wszystko to ma być brane pod uwagę.

ps. blackfly wyobraź sobie, że gość dał mi 15 $ rabatu, bo nie mógł zrealizować zamówienia natychmiast, z przyczyn leżących po stronie producenta. Respect dla gościa :B

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#37 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:49, 31.03.2011

tosztotomasz, tak z ciekawosci cena byla jak rozmawialismy czy cos sie zmienilo? dlugo czekales/ czekasz bo nie doczytalem czy juz masz. i rozumiem ze wybrales injen'a? ja sie waham bo jezeli efektem ma byc tylko dzwiek i szybsze zuzycie silnika przez gorsze filtrowanie to ja dziekuje. jednak gdyby fajniej samochod szedl z dolu to na pewno bylbym zainteresowany:)

#38 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 11:56, 31.03.2011

nie chodzi mi juz to o konkretne przyrosty mocy a raczej o brak spadekow spowodowanych warunkami atmosferycznymi.


to zostań przy oryginalnym BOXie.....Prawda jest taka, że żaden dolot nie da Ci realnych zysków bez zrobienia porządnego wydechu itp. Same końcowe puchy też nic nie dają poza dźwiękiem....

#39 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:02, 31.03.2011

blackfly, 302 $ z przesyłką, minus 15 $ rabatu za zwłokę. Kliknąłem 10 marca. !7 marca dostałem maila informującego o problemach z realizacją i zapytaniem czy rezygnuję, czy czekam oraz od razu wpłyną 5% rabat na moje konto w PayPalu. Wg ebaya dolot wysłano 22 marca i ma być u mnie do 5 kwietnia. Pytanie w jaki sposób ocli go UC i ile go przetrzyma.

1205_honda_023_zps89ffe2c0.jpg


#40 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:09, 31.03.2011

tarjei86, to jest oczywiscte ze wiele Ci nie da ale to juz bezpiecznej i wiecej mozna sie spodziewac robiac sam wydech a przede wszystkim kolektor 4-2-1. cenowo poobnie a przrosty na pewno wieksze. co do puszek to nie spodziewalem sie zadnych przyrostow itp bo to oczywisce, jednak zauwazylem ze silnik ciezej zdusic przy ruszaniu. wczesniej jak dalem malo gazu pod gorke to latwo bylo go zgasic itp teraz z dolu jakby lepiej idzie. nie wiem czy to przez dzwiek inaczej operuje prawa noga, czy tez stary tlumik byl juz troche przytkany ale takie mam wrazenie, Lukas podobnie zaobserowal.

#41 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:14, 05.01.2012

odświerze troche temat, da sie jakoś za pomocą przejściówki na przyklad do seryjnej rury( końcówka jest owalna) zamontować stożek?

...silnik F18b2 :)

#42 Wydobywczy

Wydobywczy
  • Forumowicz
  • 516 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:08, 08.12.2012

Panowie doradźcie mi.
Ostatnio mi babka lekko sie oparła o auto na parkingu i tak nieszczesliwie że poszedl rezonator.
Orientuje sie ktos ile może kosztowac nowy bo jakoś nie mogę znaleźć, druga rzecz...kupować nowy czy w ogole wywalic cały i jezdzic bez? :k

#43 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 00:03, 09.12.2012

Możesz jeździć bez ,będzie ciut fajniej warczał przy przyśpieszaniu.Sporo osób wywala rezonator.
A jak potrzebujesz kupić to napisz w odpowiednim dziale.

#44 Wydobywczy

Wydobywczy
  • Forumowicz
  • 516 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:18, 09.12.2012

właśnie liczę że ktoś odsprzeda swój który wywalił z autka :-)

#45 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 09:45, 10.12.2012

Wydobywczy, no to nie "licz" tylko wystaw odpowiedni temat w dziale "Kupię".




IPB Skin By Virteq