Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

grupowe malowanie marmurkow:D tj plastikow we wnetrzu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#16 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:45, 24.03.2011

kardas, nie mam juz ochoty sie spierac kto ma racje a kto nie zreszta jak ktos zauwazyl nie po to jest forum. macalem duzo karbonowych elementow bo wiele elementow sprzetu hokejowego jest wlasnie z tego wlokna, od kompozytow po mocowanie ostrza lyzew, rur czy niektorych ochraniaczy.

surowe wlokno moze i przypomina strukture z foli 3m jednak w wiekszosci to co mozna kupic jest polakierowane tak zeby sie nie strzepilo itp.

poza tym temat nie byl co jest lepsze folia czy hydrografika czy prawdziwy karbon tylko kto jest zainteresowany tym malowaniem.
  • 0

#17 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:23, 25.03.2011

Kardas Ty używasz łodzi karbonowych o ile dobrze kojarzę. Wewnętrznie mata oczywiście przypomina karbon z 3m, ale to jest druga strona. Zewnętrznie powierzchnia jest gładka i śliska jak dupka niemowlęcia. Też kilkakrotnie miałem okazję używać sprzętu z karbonu i nawet rozmawiałem z człowiekiem który tworzy z tego różne elementy. Zewnętrznie czyli od strony użytkowej jest to gładka, wypolerowana powierzchnia z widoczną strukturką. Jest to mata z wółkna węglowego nasączona żywicą epoxydową i od strony użytkowej wyszlifowana i wypolerowana na "lustro" wewnętrznie gdzie jest mniej żywicy przypomina to folię 3ma, ale prawidziwy efekt jest na zewnątrz.
  • 0

#18 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 08:35, 25.03.2011

Dokładnie. Zgadzam się z przedmówcą. Prawdziwy karbon jest od zewnątrz gładki.
  • 0

#19 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 09:09, 25.03.2011

Prawdziwy karbon jest od zewnątrz gładki.


Może nie do końca poprawnie to nazwałeś HAWARD ;-) bo to jak widać - zależy od zastosowania. Widziałem na żywo np. maski carbonowe i kilka innych elementów (np. aerodynamiczne pierdoły na zderzak itp) i faktycznie - są jakby spolerowane i pokryte klarem czy lakierem. Widziałem też elementy innego zastosowania - które były matowe z wyraźną strukturą pod palcami.

Widziałem też kiedyś na YT filmiki, jak koleś brał tę folię carbon 3M, obklejał nią element a potem.......szlifował to papierem ściernym i na koniec nakładał warstwę lakieru. Wyglądało to nieźle.
  • 0

#20 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:11, 25.03.2011

Prawdziwy karbon


to ja się znowu pytam, co to jest według was prawdziwy carbon? Bo rzucacie tym na lewo i prawo. To co mam w środku łodzi
to jest okleina?? Nie, to też jest "prawdziwy carbon".

tomi, masz rację, tylko w łodziach zewnętrzna strona jest wypolerowana i polakierowana dlatego by nie było oporów wody.
Wiosło jest dobrym przykładem, bo ono także jest z włókna, i również ma strukturę 3M. Też jest z "prawdziwego carbonu".

tylko kto jest zainteresowany tym malowaniem


już nie śmiecę w temacie, tylko nie pisz gupot o "prawdziwym carbonie" 8-)

[ Dodano: 2011-03-25, 09:13 ]
tarjei86, dzięki, kolejny głos rozsądku, bo jak czasami czytam to forum to witki opadają :j
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#21 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:24, 25.03.2011

kardas, wiec jak widac karbon moze byc i taki i taki, a jesli mam wybierac folia ze struktura albo malowanie bez struktory to wybieram malowanie.
  • 0

#22 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:29, 25.03.2011

szkoda że cena spora, bo jakby było w okolicach 300-350 za te elementy to może bym się skusił,
a tak chyba będzie nikłe zainteresowanie :-/
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#23 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:43, 25.03.2011

kardas, poczekaj wlasnie sie probuje dodzwonic do zioma z PTP to u niego wyjdzie mysle ze za calosc wlasnie w granicach kwoty o ktorej piszesz.
  • 0

#24 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:29, 25.03.2011

blackfly, tego co Ci linka podałem? Pytaj pytaj, hasło to PTP - ponoć daje wtedy fajny rabat właśnie. Ja może za jakiś czas się do niego "udam" z moimi pierdołami....póki co nie ma zbędnej $$$....a wakacje idą....i wolę popatrzeć na wygrzewaną na słońcu pupę mojej bejbe, niż na "carbonowe" plastiki w środku samochodu ;-)
  • 0

#25 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:51, 25.03.2011

tarjei86, trzeba tak robic zeby bejbe za wlasna kase wygrzewala pupe na sloncu :DD a wracajac do tematu gadalem z ziomkiem i za 450zl zrobi komplet w VIIgen, w VI gen bedzie taniej ale dopiero bede wiedzial za jakis czas dokladnie ile wezmie bo to tez zalezy ktore elementy maja byc pomalowane. w kazdym razie ja z HAWARDEM za jakies 2-3 tygodnie bedizemy wysylali jak ktos sie chce dolaczyc to niech da znac moze wtedy bedzie lepsza cena.

a i tak mnie bardzo satysfakcjonuje:) dzieki tarjei - masz punkcika:)
  • 0

#26 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:35, 25.03.2011

tarjei86, trzeba tak robic zeby bejbe za wlasna kase wygrzewala pupe na sloncu :DD


A czy ja gdzieś napisałem, że stawiam? :j wspólne wakacje to wspólne wakacje...obydwoje wkładamy w nie tyle samo....ale dobry wyjazd w ciepłe kraje tani sam w sobie nie jest...stąd moja wypowiedź ;-) a kolejny raz dymać samochodem do Bułgarii czy inny kraniec świata z moim H22 pod machą - średnio mi się widzi :-P tym razem będzie aeroplan i mam na wszystko wyj.bane

za 450zl zrobi komplet w VIIgen, w VI gen bedzie taniej ale dopiero bede wiedzial za jakis czas dokladnie ile wezmie bo to tez zalezy ktore elementy maja byc pomalowane. w kazdym razie ja z HAWARDEM za jakies 2-3 tygodnie bedizemy wysylali jak ktos sie chce dolaczyc to niech da znac moze wtedy bedzie lepsza cena.

a i tak mnie bardzo satysfakcjonuje:) dzieki tarjei - masz punkcika:)


No problem :ok
  • 0

#27 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:32, 25.03.2011

tarjei86, teraz juz sie nie oplaca jezdzic samochodem bo wychodzi prawie na to samo:) wiec moze sponsorka?:D
  • 0

#28 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 13:37, 25.03.2011

tarjei86, teraz juz sie nie oplaca jezdzic samochodem bo wychodzi prawie na to samo:) wiec moze sponsorka?:D


nie potrzebuję sponsorki - z tą kobietą jest mi b.dobrze ;-) no chyba....że jakaś chętnie będzie wykładała mi na mody w Hance :-P najlepiej za to, że może na mnie popatrzeć :DD
  • 0

#29 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:57, 25.03.2011

ile wezmie bo to tez zalezy ktore elementy maja byc pomalowane



no jak to które, wszystkie :!:

;-)

macie jakieś fotki jego prac, tylko nie odsyłajcie mnie do tego ptp bo z tą rejestracją tam już nie mam cierpliwości
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#30 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:08, 25.03.2011

ponizej foty:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika

kardas wrzuc mi jakas fote zebym mogl wyslac temu typowi gdzie widac dokladnie ktore elementy chcesz miec pomalowane to zrobi wycene.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq