Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Alternator w CG8


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
18 odpowiedzi w tym temacie

#16 ShulcCG8

ShulcCG8
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:38, 24.01.2011

Napisz dokładnie jaki masz alternator, inaczeh tężko zgadnąć jaki masz tam łożyska. BOSH ma sporo różnych modeli alternatorów :) i raczej nie stosują te same łożyska do wszystkich modeli.
Jeżeli masz dokładnie taki sam model BOSH, to poprostu sprawdź na stronach SKF wymiary łożysk i będzie git. Przeczeż to prostę jak byłka z masłem.

Co do sprawdzenia czy to są łożyska napewno czy pasek, a zakłądam że to pasek, to możesz kupić zaprz za 60zł stetoskom (fonendoskop) samochodowy i sprawdzić łożyska jak bardzo szumią. Przez stetoskop będziesz słyszeć bardziej że szumią, ale to ok, natomiast jeżeli będzie wyć lub szum będzie nie czysty z dziwnymi odgłosami, to już nie ok i raczej do wymiany.

A jeżeli po kalafonię dalej piszczy, to lepiej zdiąć pasek, odtłuszczyć go i koła gdzię on wchodzi naprzykład denaturatem. Jeżeli tam masz jakieś krople oleju to kalafonia nie bardzo pomoże.
www.twojkomp.pl

#17 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:27, 24.01.2011

alternator to 90A Boscha symbolu nie zauważyłem, ale pewnie taki jak Ty masz. Chce kupić łożyska innej firmy i potrzebne mi są wymiary ich. Będę robił to na działce a tam nie kupie łożysk. Co chodzi czy to pasek czy łożyska to jestem pewien ze łożysko bo są nawet luzy wyczuwalne.

#18 ShulcCG8

ShulcCG8
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:53, 24.01.2011

No skoro taki sam jak u mnie, to tym bardziej nie widzę w czym problem.
Wklepujesz w google SKF, wchodzisz na strone SKF, szukasz łożyska które podałem wyżej i masz wymiary :)
Może tak być że na innych stronach odrazu będziesz miec odpowiedniki dla tych SKF innych firm.

http://www.accordklu...opic.php?t=8795 - jest opis jakie są oryginalne łożyska i jakie użyłem zamienniki.
www.twojkomp.pl

#19 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:09, 24.01.2011

tez wpadłem na taki pomysł ze by w katalogu sprawdzić i wychodzi mi 47x17x14mm duże i 35x17x10mm małe. A temat ten czytałem bo szukałem wymiarów łożysk




IPB Skin By Virteq