Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dodatkowe zabezpieczenie w VII


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
69 odpowiedzi w tym temacie

#31 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:32, 11.02.2009

Panowie, tak jak obiecałem, piszę po kolei co i jak:
Koszt alarmu i antynapadu to 800zł. (400zł. hondowski alarm i 400zł. hondowska odcinka zapłonu). Przy zakładaniu kompletu dostałem rabat ;-)


A jak np. już alarm Hondowski fabryczny mam i chciałbym wstawić tylko antynapad to koszt 400 PLN? Jaką opcje antynapadu wybrałeś pastylkę czy guziczek? Czy ma ten moduł też funkcję antyporwania?

andref


#32 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:55, 11.02.2009

Dokładnie tak, 400zł. Alarm ja też mam hondowski, oryginalny, tzw. fabryczny. A to jest pic na wodę, hehehehe. Zdecydowałem się na coś więcej: podpięty szyną Can'owską, z odrębnym pilotem, z odrębną centralką i zasilaniem (odepniesz klemy z aku też będzie wył), czujkami wewnątrz, z antyshockiem, czyli czujkami na zewnątrz plus dodatkowo czujniki otwierania maski i klapy bagażnika.
Tego standardowy alarm nie ma. Działa tylko jak otworzysz auto kluczykiem, a nie z pilota. To jest tylko zamek, który jak pisałem bardzo łatwo można rozwialić śrubokrętem. Jak zbijesz szybę nie otwierając drzwi i wejdziesz do środka to nic się nie będzie działo ;-) To jest zawracanie gitary, a nie alarm.
Zwróć jeszcze uwagę, że kluczyk jest bardzo szeroki i płaski, wygląda jak duży, płaski śrubokręt. To tylko dodaje łatwości w sforsowaniu zameczka...
Co do antynapadu, to zdecydowałem się na tzw. pastylkę, którą wozi się ze sobą. Ukryty guzik mnie w ogóle nie interesuje. Ja w ogóle nie brałem tego pod uwagę i nie pisałem o tym. Glinuś pytał gdzieś tam po drodze o ten guziczek, o jego koszt (100zł.), itd. Uważam, że pastylka jest o wiele bardziej skuteczna :ok

[ Dodano: 2009-02-11, 13:03 ]
Nie jestem pewien, czy wszystkie alarmy mają zsynchronizowany zamek z alarmem. Jeśli przekręcenie zamka kluczykiem również rozłącza alarm, no to proponuję zainwestować w bardziej "rozbudowane" i niezależne zabezpieczenie.

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:05, 11.02.2009

Dzięki za informacje :ok Brzmi wszystko bardzo dobrze. Jestem zdecydowany. Jeżeli możesz podaj jeszcze u kogo zakładałeś (może na PW) bo wczesniej pisałeś o Witolinie (prywatnie)- czyli bez zmian?. Ja chyba zwrócę się do tych u których kupiłem czyli AutoWest. Mam nadzieję że cenę mają podobną i mogą to samo zrobić.

#34 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 11.02.2009

Będę zakładał na początku lutego, na razie uzgodniłem szczegóły. Jeśli chodzi o cenę to czy w Witolinie, czy w Autowest na pewno nie będzie jak napisałem.... niestety.... Ponoć w salonie krzyczą m.więcej drugie tyle.... Dlatego zakładam "prywatnie".

#35 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 11.02.2009

Już jest prawie połowa lutego :)
Ciekawe jak się ta "prywata" ma do gwarancji?
W AutoWest raczej takiego zabezpieczenia nie zamontują. Już się dowiadywałem.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#36 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:59, 11.02.2009

Sorki, ja jeszcze myślami jestem w styczniu. Oczywiście zakładam na początku marca ;-)
Gwarancja jest, homologacja jest, produkt oryginalny jest, specmajster z Hondy jest, tylko ceny nie ma tej co w ASO i o to mi chodziło :mrgreen:

#37 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:37, 11.02.2009

Sorki, ja jeszcze myślami jestem w styczniu. Oczywiście zakładam na początku marca ;-)
Gwarancja jest, homologacja jest, produkt oryginalny jest, specmajster z Hondy jest, tylko ceny nie ma tej co w ASO i o to mi chodziło :mrgreen:

No to zaczyna mi się podobać taki układ. Ten magik chyba będzie miał troszku pracy.
A czy Ty masz seryjny autoalarm? Jeśli masz to co z nim będzie? Odłączony, będą dwa?

Edit..
Już doczytałem. Kawałek wątku pominąłem. Wszystko wiem i proszę o namiar na magika na PW.
A jeszcze jedno - da się ten alarm podłączyć pod standardowy pilot + automatyczne ryglowanie drzwi?
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#38 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:56, 03.03.2009

Sorki, ja jeszcze myślami jestem w styczniu. Oczywiście zakładam na początku marca ;-)
Gwarancja jest, homologacja jest, produkt oryginalny jest, specmajster z Hondy jest, tylko ceny nie ma tej co w ASO i o to mi chodziło :mrgreen:

No to zaczyna mi się podobać taki układ. Ten magik chyba będzie miał troszku pracy.
A czy Ty masz seryjny autoalarm? Jeśli masz to co z nim będzie? Odłączony, będą dwa?

Edit..
Już doczytałem. Kawałek wątku pominąłem. Wszystko wiem i proszę o namiar na magika na PW.
A jeszcze jedno - da się ten alarm podłączyć pod standardowy pilot + automatyczne ryglowanie drzwi?


Mam seryjny autoalarm. Podpinka jest właśnie pod niego tzn. będzie jeden alarm - ten co mam plus dodatkowe czujki shock i ultra wewnątrz auta (tego nie posiada standardowy zestaw). Wszystko działa ze standardowego pilota, czyli z kluczyka. Zakładam w przyszłym tygodniu, bo lista chętnych dużżżża, czas oczekiwania też ;-)
Dam zanć na PW jak założę :ok

#39 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:07, 03.03.2009

Pawelsky prośba jak będą zakładali Ci to cudo przy okazji zapytaj się o możliwość zamontowania modułu domykania szyb.Wiem tylko,że w Hondach (przynajmniej w VII gen)jest z tym problem.

#40 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:38, 03.03.2009

Pawelsky prośba jak będą zakładali Ci to cudo przy okazji zapytaj się o możliwość zamontowania modułu domykania szyb.Wiem tylko,że w Hondach (przynajmniej w VII gen)jest z tym problem.


Zapytam :ok

#41 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:05, 03.03.2009

Mam seryjny autoalarm. Podpinka jest właśnie pod niego tzn. będzie jeden alarm - ten co mam plus dodatkowe czujki shock i ultra wewnątrz auta (tego nie posiada standardowy zestaw). Wszystko działa ze standardowego pilota, czyli z kluczyka. Zakładam w przyszłym tygodniu, bo lista chętnych dużżżża, czas oczekiwania też ;-)
Dam zanć na PW jak założę :ok

Dzięki i czekam na info.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:11, 03.03.2009

Ja również :ok

#43 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:50, 03.03.2009

Panowie,moim skromnym zdaniem jeżeli chcecie mieć niezawodne urządzenie zabezpieczające to polecam firmę Clifford.

http://www.logic.eu/...zery/logic.html

Mają niezawodne urządzenia i chyba najlepsze czujniki parkowania na rynku,przynajmniej najszybsze.Swietny serwis
Ewentualnie produkty x-safe:

http://www.essa.com....d=1,4,65&kid=65

Również niezawodne ale nie wiem jak z serwisem bo mam z tym mniej do czynienia niz z cliffordem.

Wystrzegac sie włoszczyzny ,nazwy nie podam zeby nie było ze sie czepiam ;-)

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:09, 04.03.2009

Oj, oj Panowie, widzę, że nie wzięliście pod uwagę, że technika idzie do przodu. Dziś już jest bez sensu montowanie „czarodziejskiego guziczka” w aucie aby odciąć np. paliwo, to nie te czasy. Dziś już taki guzik dla drobnego złodzieja to tylko wskazówka jak odpalić auto. Powiem w skrócie … spryskuje się sprayem wnętrze, świeci się fioletem i wychodzi gdzie kierowca ostatnio dotyka auto ;-) .
Dziś tylko „pastylka”, czyli immobiliser całkowicie bezobsługowy, identyfikacja użytkownika wraz z blokadą zapłonu, to zabezpieczenie zdecydowanie lepsze od „czarodziejskich guziczków”.
Oczywiście dla prawdziwego fachowca nie ma zabezpieczenia nie do złamania, jest to tylko kwestia czasu, niestety :-|

#45 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:16, 04.03.2009

Tylko spray nie jest w stanie pokazac ile razy ten guziczek sie wciska w okreslonym czasie (kod pin)




IPB Skin By Virteq