Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dodatkowe zabezpieczenie w VII


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:42, 04.02.2009

Chciałbym założyć sobie w aucie jakieś dodatkowe zabezpieczenie,które by uniemożliwiało odpalenie auta.Miałem kiedyś w Suzuki przycisk odcinający pompę paliwa,ale to był zwykły samochód nie naszpikowany elektroniką i nie było problemu.Teraz kiedy podjeżdżam do jakiegoś elektronika,to każdy się boi ingerować.Jak to jest,macie jakieś takie odcięcia i czy rzeczywiście jest z tym problem.Co byście polecili?coś dobrego,a nie drogiego,a skutecznego.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:59, 04.02.2009

Planuję przed wiosną założyć czujnik położenia samochodu. Niedroga rzecz (około 150PLN) a ponoć dobra (reaguje na zmiane pochylenia auta np. w przypadku próby kradzieży kół).

#3 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:22, 04.02.2009

Glinuś, jestem ustawiony z elektronikiem z Witolinu na zakładanie solidnego alarmu + odcięcia zapłonu (coś w rodzaju systemu antyporwaniowego/antynapadowego - wysadzą, daleko nie pojadą i nie uruchomią ciemną nocą). Jestem w trakcie ustalania szczegółów, także jak poznam detale i koszty to dam Ci znać ;)))
Aaaaa, oczywiście będę to robił poza Witolinem (zupełnie inne koszty zakupu i montażu zestawu). Więcej szczegółów nie zdradzę :mrgreen:

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:22, 04.02.2009

Bardziej chodziło mi o jakąś odcinkę,ale mógłbyś przybliżyć tą opcję.

#5 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:29, 04.02.2009

Odcinka? Proszę bardzo - wozisz ze sobą (w kieszeni, a nie w schowku) tzw. pastylkę. Jak jej nie ma w promieniu kilku metrów odcina zapłon, wyje, mryga, a na życzenie klienta można jeszcze dołożyć Lock (zamyka zamki). Fajne, bo jak Cię wysadzą, to przejadą 300m i odetnie zapłon. Bez niej nie odpalisz auta. Warunek, trzeba to mieć przy sobie, bo jak będziesz woził gdzieklowiek w aucie, a Cię wysadzą, to odjadą jak swoim :-/

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:33, 04.02.2009

Odcinka? Proszę bardzo - wozisz ze sobą (w kieszeni, a nie w schowku) tzw. pastylkę.

Masz taką "pastylkę" co to jest? ile kosztuje? i gdzie można nabyć?

#7 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:54, 04.02.2009

Odcinka? Proszę bardzo - wozisz ze sobą (w kieszeni, a nie w schowku) tzw. pastylkę.

Masz taką "pastylkę" co to jest? ile kosztuje? i gdzie można nabyć?


Glinuś, tak jak pisałem, będę ją miał. Jestem w trakcie ustalania ceny i innych tam. Wiesz, w Hondzie na Grochowskiej to kosztuje jakieś straszne pieniądze, bo to jest oryg. hondy. Ja załatwiam z nim, że tak powiem prywatnie :mrgreen:
Będę wiedział cosik więcej to dam Ci znać ;-)

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:13, 04.02.2009

Ok ale jak napisałeś w ASO to będzie :k mimo,że prywatnie.

#9 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:08, 04.02.2009

Prywatnie tzn. na org. z ASO oczywiście poza ASO :mrgreen:

#10 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 04.02.2009

Glinuś ja Ci sprzedam patent który 20pln cię będzie kosztował ale prawa autorskie bezcenne :mrgreen: jak coś to organizuj jakiegoś lokalnego spota :mrgreen:
Co do karty którą trzeba mieć przy sobie to dobra opcja ale dość upierdliwa koszt ok 150PLN miałem to zakładać ale odpuściłem jak coś to możemy razem hurtem na to się umówić bo mam metę na takie rzeczy.
Co do alarmu to bardziej od alarmu liczy się montaż... niestety fabrycznie wszystko jest na wierzchu popularna rzecz to montaż za zegarami ale tak naprawdę to jeszcze głębiej powinno się iść a to wymaga conajmniej dobrego dnia roboty :mrgreen:
F1

#11 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:27, 04.02.2009

Właśnie też się zastanawiałem nad zamontowaniem takiej pastylki/karty antynapadowej. Ciekawe ile to kosztuje no i czy da się zintegrować z alarmem fabrycznym.

andref


#12 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:30, 04.02.2009

Jak ja bym chcial cos takiego zamontowac, to raczej unikalbym jakiejkolwiek integracji z innym systemem. Lepiej jak kolejny system zabezpieczen jest niezalezy.

[ Dodano: 2009-02-04, 13:38 ]
Moj ojciec mial kiedys super system, zanim sie przekrecilo kluczyk w stacyjce trzeba bylo jedna reka dotknac sruby na kolumnie kierowniczej od spodu, a druga siatki glosnika na desce. Potem polozyc/przylozyc magnecik (taki jak od drzwiczek w szafach np) w odpowiednie miejsce na konsoli srodkowej, i dopiero teraz mozna bylo odpalic samochod.
Dodatkowo jak sie otworzylo schowek podczas jazdy, to samochod gasl po 10 s. ;-)

Podejrzewam, ze kazdy zlodziej by sobie odpuscil ;-)

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#13 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:38, 04.02.2009

Taki system (własnoróbka), o którym pisał Mikołaj jest zdecydowanie najlepszy. Ja wiem, że tego typu zabezpieczeń nie chonoruje żaden z Zakładów Ubezpieczeń (brak homologacji, itp.), ale to jest, no nie oszukujmy się, najskuteczniejsze zabezpieczenie :-)
A to, które montowane jest fabrycznie to dupa a nie zabezpieczenie, skoro wszystkie auta ten niby ukryty przycisk mają w tym samym miejscu :k
Tak np. fabrycznie odcięcia zakłada Honda. Wiem, bo miałem w poprzedniej i kogo bym nie spotkał miał dokładnie w tym samym miejscu. I co to Panowie za ukryte miejsce??? :k
To, o którym ja pisałem powyżej współgra z hondowskim alarmem. Dlatego człowiek, który będzie mi to zakładał prosił, abym przemyślał czy zakładamy sam alarm, czy również anrtynapad. Dlaczego? Ponieważ jak później zdecyduję się na dołożenie antynapadu, to dla niego jest to podwójna robota. Raz- czas, dwa- i tak musi podpiąć się właśnie pod hondowski alarmik. A przy okazji jak będę zakładał dwa zabezpieczenia będzie rabat :mrgreen:

[ Dodano: 2009-02-04, 14:45 ]
Aaaaa, zapomniałem jeszcze dodać, że dla zapominalskich zamiennie istnieje możliwość wstukiwania kodu cyfrowego (urządzenie do wstukiwania montowane jest przy kierownicy).
Jak nie pastylka, to kodzik :mrgreen:

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:03, 04.02.2009

Aaaaa, zapomniałem jeszcze dodać, że dla zapominalskich zamiennie istnieje możliwość wstukiwania kodu cyfrowego (urządzenie do wstukiwania montowane jest przy kierownicy).
Jak nie pastylka, to kodzik :mrgreen:


IMHO pastylka lepsza bo sie jej posiadania nie domyślą a konsolę do wpisania kodu będą widzieli, więc...
Sam noszę się z zamiarem montażu takiej opcji ale nie wiem jak to jest montowane, a auto mam na gwarancji :-? . Pawelsky jak byś mógł rozpytać w tym temacie byłbym wdzięczny.

#15 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:48, 04.02.2009

W szczecinie montaz jak to nazywacie pastyki to koszt ok 400zl. Juz kilku znajomych zalozylo i sa bardzo zadowoleni.




IPB Skin By Virteq